Symantec koupí společnost Altiris

8. února 2007
Firefox: Chyba detekce phishingu
CUPERTINO, Kalifornie – 29. ledna 2007 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila, že podepsala konečnou smlouvu o koupi společnosti Altiris, Inc. (Nasdaq: ATRS), předního poskytovatele softwaru pro správu IT, který organizacím umožňuje snadno spravovat a podporovat koncové body v síti, od mobilních zařízení, přenosných a stolních počítačů až po servery a úložiště.
Symantec koupí společnost Altiris

Podle podmínek smlouvy obdrží akcionáři společnosti Altiris 33 USD v hotovosti za kmenovou akcii, takže hodnota transakce snížená o získané peněžní prostředky činí přibližně 830 mil. USD. Transakce podléhá obvyklým podmínkám, včetně schválení regulačních orgánů a akcionářů společnosti Altiris a její uzavření se očekává ve druhém kalendářním čtvrtletí roku 2007.

Společnost Symantec by měla koupí společností Altiris posílit svoji pozici a své přednosti v oblasti podnikových koncových bodů. Společnost Symantec pomáhá organizacím chránit koncové body pomocí špičkových řešení zabezpečení, zajištění souladu s předpisy a zálohování a obnovení určených pro mobilní zařízení, osobní počítače, servery a úložiště. Společnost Altiris pomáhá organizacím spravovat koncové body a jejich konfiguraci. Společnost Symantec očekává, že s řešeními Altiris bude schopna pomoci zákazníkům lépe spravovat a prosazovat zásady zabezpečení v koncových bodech, identifikovat hrozby, chránit před hrozbami a opravovat a podporovat prostředky IT.

„Nejlépe zabezpečený koncový bod je dobře spravovaný koncový bod. Nejlepší ochranu je nutno doplnit o schopnost opravovat zneužitelná zranitelná místa,“ řekl John W. Thompson, chairman a chief executive officer společnosti Symantec. „Věříme, že spojení řešení pro správu koncových bodů společnosti Altiris a odborných znalostí společnosti Symantec v oblasti zabezpečení nám umožní nabídnout zákazníkům komplexnější řešení pro ochranu a správu milionů připojených zařízení, které tvoří kostru současné globální infrastruktury IT.“

Řešení Altiris jsou zaměřena na zjednodušení sledování, podpory a údržby podnikových prostředků IT, včetně stolních a přenosných počítačů, serverů a kapesních zařízení, a na snížení souvisejících nákladů. Společnost Altiris nabízí svým zákazníkům jedinečný přístup ke správě služeb IT prostřednictvím svých modulárních integrovaných řešení pro správu životního cyklu serverů, klientů a mobilních zařízení a pro správu prostředků a služeb. Společnost Altiris také představila novátorskou technologii virtualizace softwaru, která je nezbytná pro zajištění rychlejšího, jednoduššího a lépe spravovatelného zavádění aplikací pro stolní počítače. Tato technologie pomáhá snížit náklady spojené s podporou a zjednodušit práci se softwarem.

„Na současná oddělení IT je vyvíjen neustálý tlak, aby s nejnižšími možnými náklady spravovala stále složitější systémy IT. Naším cílem je pomoci organizacím omezit složitost IT a související náklady, zlepšit zabezpečení systémů a dat a lépe přizpůsobit služby IT cílům organizace,“ řekl Greg Butterfield, president a chief executive officer společnosti Altiris. „Když spojíme silné stránky našich softwarových řešení, služeb a distribuční sítě, společnosti Symantec a Altiris budou moci svým zákazníkům nabídnout úplnou sadu pro správu koncových bodů.“

Transakce byla rozebírána v konferenčním hovoru týmů vedoucích pracovníků společností Symantec a Altiris s analytiky a investory, který se uskutečnil 29. ledna 2007 v 8 hodin ráno východního času. Záznam vysílání konferenčního hovoru vedení společností Symantec a Altiris s analytiky a investory je k dispozici na Internetu na adresách www.symantec.com/invest a www.Altiris.com.

Témata článku: Thompson, Koncové zařízení, Body, Tlak investorů, Cílové zařízení, Podnikový počítač

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje