Symantec Ghost 6.5 Enterprise

Symantec Ghost 6.5 Enterprise usnadňuje distribuci operačního systému a aktualizovaných aplikací
Symantec Ghost 6.5 Enterprise
Cupertino, Kalifornie – 27. září 2000 – Symantec dnes oznámil produkt Symantec Ghost 6.5 Enterprise Edition, komplexní nástroj z oblasti správy počítačů, který administrátorům poskytuje flexibilní řešení pro distribuci operačního systému, aplikačního software, nasazování nového hardware a obnovu provozu po výpadcích. Symantec Ghost 6.5, u něhož je právě očekáváno přidělení certifikačního loga pro MS Windows 2000, bude nástrojem, jehož volba velmi usnadní přechod k tomuto operačnímu systému.“Symantec Ghost 6.5 Enterprise zjednodušuje IT administrátorům distribuci software a odstraňuje potíže při údržbě systému,” řekla Gail Hamilton, senior vice president, Enterprise Solutions Divison, Symantec Corporation. “Administrátoři mají nyní nástroj s jednoduchým rozhraním, se kterým spravují svůj systém – a to přes celé podnikové síťové, včetně prostředí mobilních počítačů.”

Zlepšené nástroje centrální správy pro administrátory

Symantec Ghost 6.5 přináší víceré nové vlastnosti, navržené tak, aby administrátorům poskytovaly o jejich podnikovém prostředí co nejvíce dostupných informací:

Ghost AutoInstall: nová utilita navržená pro klonování obrazů specifických aplikací a rozdílových změn jak v síťovém prostředí, tak i na vzdálené počítače. Tato přednost řešení Symantec Ghost automatizuje distribuci software, jeho instalaci a konfiguraci přes síťové prostředí nebo prostředí mobilních počítačů. Ghost AutoInstall také správcům umožňuje instalovat softwarové balíky, případně provádět na dálku konfigurační změny i na nepřipojených počítačích. Poskytuje propracované editační nástroje pro úpravy aplikačních instalačních balíků, plánování instalací v síti a vytváření sestav o jejich průběhu. A navíc, Ghost AutoInstall je také schopen replikovat instalační balíky Microsoft Software Installations (MSI), které se stávají de facto standardem pro instalaci takových produktů, jako je Microsoft Office 2000.

Průvodce konzolí: poskytuje jednoduše zvládnutelné rozhraní, které administrátory provádí běžnými úkoly klonování.

Utilita pro audit licencí: poskytuje správcům prostředky pro určení počtu těch licencí programu Symantec Ghost , které již jsou využity v síti. To zvyšuje přehled správců o disponibilních licencích a usnadňuje jim plánování včasných rozšiřování jejich počtu spolu s růstem sítě.

Ghost konzole: Přímo pomocí konzole lze nyní zobrazit obsah souboru s obrazem disku a přečíst si zprávy o stavu, které indikují, zda je PC připraveno pro klonování.

Ghost konzole: umožňuje souběžné provádění rutinních úkolů a dovoluje, aby tyto úkoly byly okamžitě vykonány, naplánovány nebo zadány z příkazového řádku DOS. Administrátor může vzdáleně zapnout počítač, jehož základní deska a síťová karta podporuje funkce Wake on LAN, poslat soubor s obrazem na počítač nebo ho z něho sejmout, zavést na počítač instalační balík AutoInstall nebo provést rozdílové změny konfigurace, zaslat prostý soubor nebo spustitelný soubor pomocí Unicast podpory, poslat klientovi povinný příkaz, kterým se zde spustí soubor nebo aplikace, případně klientský počítač vypnout.

Podpora Unicast: umožňuje rychlejší snímání obrazů z jednoho počítače do druhého a jejich ukládání (případně klonování počítače z již uloženého obrazu) v prostředí peer-to-peer IP sítí.

Podpora pro Microsoft Remote Installation Services (RIS) a 3Com DynamicAccess Boot Services: zjednodušuje zavádění nových PC tím, že odstraňuje potřebu obcházet pracovní stanice se zaváděcími disky. Ghost 6.5 poskytuje možnost, ve spojení s Microsoft RIS, vytvářet a nasazovat zaváděcí balíky RIS Boot Package na jakýkoliv PXE kompatibilní počítač. Nyní je Ghost 6.5 schopen, díky integraci s 3Com DynamicAccess Boot Services, využít výhod 3Com technologie pro přípravu zavádění operačních systémů k tomu, aby provedl instalace operačních systémů, aplikací a jejich aktualizací, jakož i k tomu, aby provedl plnou obnovu systému v případě výpadku.

LiveUpdate: vícekráte nezávislými odborníky oceněná utilita společnosti Symantec pro automatickou aktualizaci samotného řešení Symantec Ghost jak na straně serveru, tak i na straně klienta.

Dostupnost

Řešení Symantec Ghost 6.5 Enterprise Edition je nyní dostupné v celosvětové síti distributorů a prodejců Symantec. Pro více informací o možnosti nákupu Symantec Ghost 6.5 volejte na číslo 00420-2-44026112. Pro stažení testovací verze produktu navštivte stránku www.symantec.com

O společnosti Symantec

Symantec je světovým lídrem v technologiích pro bezpečnost Internetu, poskytuje širokou paletu řešení pro bezpečnost obsahu a bezpečnost sítí jak pro jednotlivce, tak i pro podniky a velké organizace. Společnost je vedoucím dodavatelem produktů pro antivirovou ochranu, řízení bezpečnostních rizik, filtrování obsahu Internetu a elektronické pošty, vzdálené správy a detekci mobilního kódu. Symantec sídlí v Cupertinu v Kalifornii a aktivně působí po celém světě, se zastoupeními ve více než 33 zemích.

Předčasná oznámení: Tato tisková zpráva obsahuje předčasná oznámení. Jsou zde jisté faktory, které mohou změnit budoucí vývoj, který by se mohl lišit od těchto předpokládaných, shora uvedených oznámení. Mezi ně patří předpoklad růstu určitých segmentů trhu, pozice produktů v těchto segmentech, konkurenční prostředí v softwarovém průmyslu, závislost na ostatních produktech, změny operačních systémů a produktové strategie prodejců operačních systémů, nové bezpečnostní hrozby a nové produkty společnosti Symantec. Doplňující informace, týkající se těchto a dalších faktorů, jsou obsaženy v sekci ”Risk Factors” výroční zprávy společnosti Symantec ve formuláři 10-K za období fiskálního roku ukončeného 31. března 2000.

Váš názor Další článek: Fujifilm MX-2900Z - Technické parametry

Témata článku: Microsoft, Bezpečnost, Nezávislý audit, Vzdálená instalace, Symantec, Instalační systém, Wake, Risk, Ghost, Boot, Síťový nástroj, Hamilton, Editační možnosti


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu