SYMANTEC DEEPSIGHT THREAT MANAGEMENT SYSTEM 7.0 SNIŽUJE OHROŽENÍ ZÁKAZNÍKŮ CÍLENÝMI ÚTOKY, SPYWAREM A ADWAREM

CUPERTINO – Kalifornie – 16. ledna 2006 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila systém Symantec DeepSight Threat Management System 7.0, přední zdroj perzonalizovaných informací o známých a nových zranitelných místech a aktuální celosvětové aktivitě útoků. Symantec DeepSight Threat Management System 7.0, který bude k dispozici koncem tohoto měsíce, nyní upozorňuje zákazníky na cílené útoky a je to první služba včasného varování nabízející bezpečnostní výstrahy s hodnocením nebezpečnosti potenciálně nežádoucích programů, jako je adware a spyware.
SYMANTEC DEEPSIGHT THREAT MANAGEMENT SYSTEM 7.0 SNIŽUJE OHROŽENÍ ZÁKAZNÍKŮ CÍLENÝMI ÚTOKY, SPYWAREM A ADWAREM

Cílené útoky jsou na vzestupu, protože hackeři stále častěji píší nebezpečený kód kvůli finančnímu zisku a ne kvůli tomu, aby se proslavili, jak se uvádí v nejnovější zprávě společnosti Symantec Internet Security Threat Report ze září 2005. Organizace proto musejí být informovány, když se objeví cílená hrozba. Symantec DeepSight Threat Management System 7.0 zahrnuje výstrahy pro konkrétní domény, které informují organizace, když je jejich firemní doména výslovně uvedena ve škodlivém kódu. Toto proaktivní oznámení umožňuje podnikům rychle přijmout vhodná opatření ke zmírnění hrozby a k vlastní ochraně a ochraně jejich zákazníků.

„Společnost CIGNA je přední poskytovatel zdravotní péče a souvisejících služeb a má zákazníky na celém světě. Pro její IT organizaci je proto velice důležité, aby měla přehled o celkové celosvětové situaci v oblasti hrozeb,“ řekl Jim Jeffers, chief business continuity officer ve společnosti CIGNA. „Obor pojišťovnictví se navíc začíná setkávat s větším počtem cílených útoků a má podstatně kratší čas na reakci. Symantec DeepSight Threat Management System 7.0 pomůže poskytovat potřebné přizpůsobené informace ke zlepšení našeho celkového zabezpečení a k minimalizaci možných nepříznivých dopadů na naše zákazníky a zaměstnance.“

Symantec DeepSight Threat Management System 7.0 bude v reakci na měnící se svět hrozeb poskytovat podrobný rozbor adwaru a spywaru, včetně informací o chování kódu a pokynů ke zmírnění dopadů a odstranění kódu. Symantec DeepSight Threat Management System 7.0 bude organizacím poskytovat informace potřebné k pochopení těchto potenciálních rizik a tím umožní podnikovým vedoucím IT pracovníkům přijímat lepší rozhodnutí, definovat vhodné zásady zabezpečení a rychle reagovat.

 „Protože se situace ve světě hrozeb závratně mění a zvyšuje se zaměření na finančně motivované útoky, naši zákazníci se musejí vyzbrojit nejaktuálnějšími informacemi o hrozbách,“ řekl Arthur Wong, vice president, Symantec Security Response and Managed Security Services. „Symantec DeepSight Threat Management System 7.0 poskytuje zákazníkům nejnovější informace a doporučení od špičkových odborníků na zabezpečení ze Symantec Security Response. Zákazníkům to umožňuje vyhnout se těmto útokům a současně jsou proaktivně upozorňováni na vyloučitelná bezpečnostní rizika, která mohou mít dopad na jejich činnost.“

Symantec DeepSight Threat Management System 7.0 využívá globální zpravodajskou síť Global Intelligence Network společnosti Symantec sestávající z více než 150 milionů antivirových senzorů ve stolních počítačích, 20 000 senzorů v systémech detekce narušení a bránách firewall a 4 300 sledovaných a spravovaných zabezpečovacích zařízení na celém světě. Tyto informace jsou kombinovány s databází zranitelných míst společnosti Symantec obsahující více než 14 000 položek, která je největším světovým souborem informací o 35 000 verzí aplikací a operačních systémů více než 4 200 dodavatelů, a s výsledky každodenního prověřování více než 2 milionů nástražných e-mailových adres sloužících k zjišťování informací o nevyžádané poště, podvodných e-mailech a bezpečnostních hrozbách šířených e-mailem.

„Nejdůležitější součástí služeb reakce na hrozby je globální zpravodajská síť, která jim dodává potřebné informace. Právě robustní celosvětová síť s důmyslnou analýzou dat vytváří rozdíl mezi jednotlivými službami,“ řekl Andrew Jaquith, vedoucí analytik ve společnosti Yankee Group. „Je hlavním určujícím faktorem při výběru dodavatele zabezpečení.“

Také služby Symantec DeepSight Alert Services 7.0 byly rozšířeny o zasílání upozornění na nová zranitelná místa, nebezpečný kód a nyní také o upozornění na spyware a adware. Tyto vysoce přizpůsobené výstrahy poskytují okamžitě použitelné informace, které organizacím pomáhají omezit zranitelnost systémů dříve, než může být zneužita. Jsou poskytovány pouze informace týkající se konkrétního prostředí zákazníka. Podnikoví správci tak budou dostávat z jednoho důvěryhodného zdroje komplexní informace o zranitelných místech a mohou se zaměřit na zabezpečení svých infrastruktur.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Váš názor Další článek: Jiří Devát končí ve funkci ředitele Microsoftu

Témata článku: Bezpečnost, Lines, Reakce, Alert, Adware, Nebezpečná situace, Podnikové cílení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší