Sybase IQ přináší přelomovou metodu podnikové analytiky uvnitř databáze (in-database)

Sybase IQ přináší přelomovou metodu podnikové analytiky uvnitř databáze (in-database)

Sybase, Inc. (NYSE: SY), hlavní dodavatel podnikového a mobilního softwaru, oznámil uvedení na trh nejnovější verze předního světového vertikálního analytického serveru Sybase IQ 15.1 s „in-database“ podnikovou analytikou. Sybase IQ bez problémů zvládá ty nejnáročnější podnikové a analytické požadavky a je navržen k sestavování významně rychlejších a stále přesnějších analýz, které jsou schopny uspokojit rostoucí potřebu předvídat rizika a příležitosti dnešního nestabilního globálního tržního prostředí.

Sybase IQ 15.1 přináší novou inteligentnější funkcionalitu, která díky prediktivním analýzám, probíhajícím v reálném čase přímo v databázi analytického serveru, neustále se zvyšující rychlosti a přesnosti analýz při využití dlouhodobých organizačních dat, umožňuje svým uživatelům jednodušší kontrolu rizik, odhalování podvodů, řízení podnikových procesů a investičních strategií, stejně jako řízení konkurenceschopnosti produktů, strategie pro marketing a vztahy se zákazníky. Tento chytřejší přístup dovoluje organizacím zlepšit predikci budoucích obchodních rizik a příležitostí, nepřetržitě činit rozhodnutí na základě přesnějších informací a bezprostředně reagovat na nové trendy a odchylky. Umožňuje navíc dělat operativní rozhodnutí efektivněji a cenově výhodněji.

„S novou in–database analytickou funkcionalitou Sybase IQ 15.1 se mohou organizace jednoduše, efektivně, a cenově dostupně rozhodovat a řídit prediktivní analytickou podnikovou logiku přímo v databázi. Pro podniky a orgány veřejné správy tento nový inovativní přístup k analýze odstraňuje aplikační překážky ve vykonávání klíčových „drill-down“ a prediktivních analýz v datově náročném prostředí, které byly tradičními „outside the database“ metodami nemožné nebo nepraktické. Sybase IQ 15.1 je vertikální analytický server, který podporuje stovky statistických a data miningových funkcí, kompletně vykonávaných „in-database“ a podporující stovky současně pracujících uživatelů na vysoké úrovni výkonnosti.“ říká Cyril Adamec, Profesional Services Manager Sybase v České republice.

„Přední analytický server Sybase IQ přináší všem uživatelům v organizaci, významně rychlejší, stále přesnější analýzy a reporting čerpající ze všech jejích informací a podmínek,“ doplňuje Dan Lahl, Director of Analytics ze společnosti Sybase a dodává: “S novými možnostmi “in-database” analýz Sybase IQ 15.1 a přístupem k silným statistickým, předpovědním a dataminingovým modelům od nejlepšího partnera v odvětví, může nyní Sybase dodávat svým zákazníkům ještě více analytických nástrojů, pro tisíce uživatelů dále zvyšovat rychlost a přesnost predikčních analýz v reálném čase zpracovávající obrovské množství organizačních dat, a tím do společnosti přinést rychlou návratnost investic (ROI).“

Sybase IQ 15.1 poskytuje své „in-database“ analytické nástroje třemi stále sofistikovanějšími, přidanou hodnotu přinášejícími způsoby:

  • Rozsáhlá knihovna numerických a analytických funkcí, která je zabudovaná přímo v Sybase IQ, byla rozšířena tak, aby zahrnovala další nové funkce jako třeba datovou konverzi.
  • Dodatečná ANSI SQL OLAP rozšíření, zakomponovaná do Sybase IQ 15.1, umožňují agregační analýzu velkých datových souborů, díky které je možné získat rychlé výsledky pro výpočty jako korelace a kovariance.
  • Poslední verze analytického serveru společnosti Sybase obsahuje nové knihovny zásuvných analytických algoritmů od statistických a dataminingových partnerů, kteří certifikovali své produkty pro„in-database“ analytické možnosti Sybase IQ 15.1.

Sybase IQ 15.1 je na trhu k dostání od července 2009 a bližší informace o Sybase IQ naleznete na: http://www.sybase.com/products/datawarehousing/sybaseiq .

Další informace poskytuje také blog o Sybase IQ:http://blogs.sybase.com/sybaseiq .

Další článek: Jak může vypadat nová tvář pořadu Zprávy Živě

Témata článku: Reálná rychlost, Drill, Náročné prostředí, Dodatečná data, Analytics, Cyril, Rychlý přístup, Reporting, Podniková funkce, Nestabilní hodnota, Nejnáročnější uživatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší