Sybase Adaptive Server Enterprise – ideální databáze pro cílové trhy společnosti SGI

Sybase ASE je jediným významným, plně funkčním relačním databázovým systémem s certifikací pro řadu serverů SGI Altix
Sybase Adaptive Server Enterprise – ideální databáze pro cílové trhy společnosti SGI

Společnost Sybase, Inc. (NYSE: SY), přední poskytovatel podnikové infrastruktury a mobilního softwaru, a Silicon Graphics, přední světová společnost v oblasti vysoce výkonných výpočetních, vizualizačních a paměťových systémů, oznámily, že Sybase ASE je jediným významným, plně funkčním relačním databázovým systémem s certifikací pro řadu serverů SGI Altix s prostředím SGI Advanced Linux Environment se softwarem SGI ProPackT. Tato zpráva je důkazem snahy obou firem o poskytování otevřených, multiplatformních a vysoce škálovatelných řešení, které plní specifické nároky na správu dat cílových trhů společnosti SGI, jako je státní správa, vědecké a výzkumné instituce, oblast geologického průzkumu a média.

„Škálovatelnost, optimalizovaný výkon a nejnižší náklady na vlastnictví – to vše jsou pro uživatele z oblasti vědy a výzkumu velmi důležité aspekty,“ řekl Jeffrey Greenwald, Senior Director pro řízení a marketing serverových produktů společnosti SGI. „S potěšením jsme uvítali možnost použít výkonné řešení pro správu dat Sybase ASE ve spojení s téměř stovkou certifikovaných a optimalizovaných aplikací pro servery řady SGI Altix včetně nového severu střední třídy SGI Altix 350. Naše řešení společně vytvoří 64-bitové prostředí zhodnocující výhody našich nových produktů při nízkých nákladech a vysoké výkonnosti otevřených a standardizovaných komponent.“

Další informace o produktech Sybase na platformě Linux jsou k dispozici na adrese: http://www.sybase.com/linux.

O společnosti SGI

Společnost SGI (dříve Silicon Graphics) byla založena v roce 1982 v Mountain View v Kalifornii. Podnětem ke vzniku firmy byla myšlenka, že by lidé měli mít možnost pracovat s počítači způsobem, který je pro ně přirozený – pomocí vizuální komunikace, případně i pohybem ve virtuálním třídimenzionálním prostoru – a který by nijak neomezoval jejich tvůrčí schopnosti. Během několika let potvrdila poptávka po produktech správnost této myšlenky a SGI se stala jednou z nejrychleji rostoucích firem vůbec. Postupně se firma zaměřila nejen na počítačovou grafiku, ale i na serverové technologie a ucelená řešení v oblastech výroby, komunikací, vládního sektoru, zábavy, výzkumu, vědy a vzdělání. Společnost má pobočky po celém světě; od roku 1994 existuje zastoupení v České republice s kancelářemi v Brně a v Praze.

SGI patří mezi technologickou špičku v oblasti 3D-grafiky i serverů. Produkty s logem firmy se během let staly v obou oblastech pojmem. Sortiment produktů pokrývá široké spektrum trhu, které sahá od low-end grafických pracovních stanic a serverů až po špičkové grafické stanice a servery.

Více informací o společnosti SGI naleznete na internetové adrese http://www.silicongraphics.com/global/cz/.

 

O společnosti Sybase, Inc.

Sybase, Inc., jedna z největších softwarových společností na světě. Do produktového portfolia firmy Sybase patří technologie pro podnikové portály, vysoce výkonné databázové servery, komplexní podniková řešení zejména v oblasti mobilních řešení, datových skladů a nástrojů k vývoji  aplikací pro e-Commerce. Produkty a profesionální služby Sybase jsou pravidelně vyhodnocovány nezávislými analytiky jako jedny z nejprogresivnějších v oboru informačních technologií. Mezi zákazníky patří nejvýznamnější společnosti z oblasti finančních služeb, průmyslu i veřejné správy. Akcie společnosti Sybase jsou kótovány na burze NYSE v USA. Více informací o společnosti Sybase naleznete na internetové adrese http://www.sybase.com.

 

O společnosti Sybase ČR, s. r. o.

Sybase ČR, s. r. o., je předním dodavatelem softwarové infrastruktury, aplikačního softwaru a IT služeb. Sybase ČR působí zejména v České republice, kde zastupuje společnost Sybase, Inc., a v celém regionu střední a východní Evropy, kde zastupuje společnosti Informatica a Oncontact. Více informací o společnosti Sybase ČR naleznete na webových stránkách http://www.sybase.cz.

 

Kopie této tiskové zprávy je k dispozici na stránkách společnosti Sybase ČR
a portálu pro novináře
www.PRnet.cz.

 

Váš názor Další článek: MSI bude prodávat část produkce pod novou značkou

Témata článku: Linux, Nejnižší třída


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky