SWS. dosáhlo v roce 2006 nárůstu obratu o 20 procent

29. ledna 2007
ATI R600 v březnu
SWS a.s. Slušovice, přední česká distribuční firma na poli informačních technologií, dosáhla v roce 2006 obratu 3,9 mld Kč, což je 20% nárůst oproti předchozímu roku.
SWS. dosáhlo v roce 2006 nárůstu obratu o 20 procent

SWS patří již 10 let k nejrychleji rostoucím firmám na českém IT trhu. Podařilo se potvrdit rostoucí trend z minulých let a vybudovat moderně řízenou firmu s vynikajícím pracovním kolektivem a moderním provozním i logistickým zázemím.

„Rok 2006 byl pro nás velmi úspěšným rokem,“ říká Stanislav Skalička obchodní ředitel SWS a.s.. „Potěšující je především fakt, že náš růst v uplynulém roce byl výrazně vyšší než růst celého trhu, který rostl jen o cca 11%. Tlak na klesající cenu IT produktů vede k cenové erozi všech IT produktů, tím i ke zvýšené pracnosti a zvyšování našich nákladů. Počet odchozích zásilek ze skladu se zvýšil o 35%. Tomuto trendu jsme museli podřídit i skladové hospodářství. Postavili jsme 2 300 m2 nových skladových ploch a zmodernizovali skladový logistický systém. To, že se nám v těchto podmínkách podařilo růst dvakrát rychleji než trhu a přitom udržet absolutní míru zisku, hodnotíme jako vynikající výsledek. 

Konkurence na distribučním poli je velká. V současné době je charakterizována především narůstajícím počtem konkurentů, neustále se snižujícími maržemi, zvyšujícími se nároky na finanční stabilitu distributora a bezchybnou logistiku. Jsme rádi, že i v takovém prostředí jsme byli schopni dosáhnout nadprůměrných výsledků.“

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky