SUSE Linux pro servery IBM BladeCenter

Novell a IBM představují jednoduchý a flexibilní model pořízení Linuxu pro servery IBM BladeCenter.
SUSE Linux pro servery IBM BladeCenter

Praha 1. listopadu 2005 – Společnosti Novell a IBM společně nabízejí inovativní možnost implementace podnikových systémů na Linuxu. Nabídku tvoří nový model údržby operačního systému SUSE Linux Enterprise Server společnosti Novell v šasi IBM BladeCenter. Nabídka přináší firmám úsporu až 17 000 dolarů.

V rámci nabídky si mohou zákazníci předplatit údržbu SUSE Linux Enterprise Server pro všechny servery v šasi IBM BladeCenter bez ohledu na typ nebo počet procesorů, což umožňuje snížit náklady a komplikace spojené s nákupem a údržbou Linuxu v prostředí blade serverů.

S tímto jednoduše spravovatelným a flexibilním modelem předplatného mohou zákazníci podle potřeby konfigurovat a rozšiřovat SUSE Linux Enterprise Server v šasi IBM BladeCenter až pro 14 blade serverů se dvěma nebo čtyřmi procesory, aniž by museli kupovat další předplatné na SUSE Linux Enterprise Server. S jediným předplatným operačního systému mohou v jediném šasi libovolně kombinovat blade servery s procesory Intel, AMD a POWER.

Hlavní výhody

  • Zjednodušená údržba – S novým modelem předplatného si zákazník může předplatit údržbu operačního systému na jeden nebo tři roky. Získá tak oprávnění využívat neomezené konfigurace systému SUSE Linux Enterprise Server 9 na jakékoli kombinaci blade serverů v šasi IBM BladeCenter.
  • Zjednodušená implementace – Jednoduchý model předplatného pokrývá všechny podporované hardwarové platformy, tedy servery IBM BladeCenter s procesorovými technologiemi Intel x86, EM64T, AMD64 a POWER.
  • Podstatně nižší náklady – V rámci šasi IBM BladeCenter je zákazník oprávněn přidávat a vyřazovat blade servery, aniž by musel nakupovat a udržovat jednotlivé předplatné na SUSE Linux.

Ceny a dostupnost
Zákazníci si mohou koupit a nainstalovat SUSE Linux pro BladeCenter s předplatným na rok (2 792 Euro) nebo tři roky (6 980 Euro). Tato nabídka je k dispozici od společností Novell a IBM a jejich partnerů od 24. října 2005.

O společnosti Novell
Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje software pro otevřené podnikové systémy. Více než 50 tisícům zákazníků ve 43 zemích pomáhá Novell spravovat, zjednodušovat, zabezpečovat a integrovat jejich technologická prostředí pomocí nejlepšího softwaru postaveného na otevřených standardech. Novell má více než dvacetileté zkušenosti, 6 000 zaměstnanců, 5 000 partnerů a center podpory po celém světě, jež pomáhají zákazníkům získat kontrolu nad jejich provozním prostředím IT a zároveň snižovat náklady. Další informace o společnosti Novell najdete na webu http://www.novell.com. Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 327, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pressroom.

Témata článku: Linux, IBM, Servery, Hardwarová údržba, H¨ardwarová údržba, Blade, Systém předplatného

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje