Sunnysoft zvýšil obrat Powertravelleru o 97 % od oficiálního uvedení na trh

Sunnysoft zvýšil obrat Powertravelleru o 97 % od oficiálního uvedení na trh

Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, smartphonů a GPS navigací, prodal v druhém pololetí 2009 o 97 % více solárních nabíječek a záložních energií Powertraveller než v pololetí předcházejícím. Potvrzuje se tak rostoucí trend britské značky navzdory všeobecné recesi nejen u nás, ale i v celém světě. V Čechách se obrat Powertravelleru každý půlrok dokonce zdvojnásobí. Největší odezvu však mělo jeho oficiální uvedení na trh loni v červnu. Sunnysoft je exkluzivním importérem a distributorem značky Powertraveller pro Čechy a Slovensko.

Sunnysoft během roku 2009 postupně uvedl na trh i další zařízení, která byla zmíněna na tiskové konferenci na konci května. Šlo o solární nabíječku notebooků a netbooků SolarGorillu, záložní zdroj pro notebooky PowerGorilla a především menší a stále efektivní záložní zdroj pro netbooky, mininotebooky a mobilní zařízení MiniGorillu. Více o těchto zařízeních se dozvíte na konci tiskové zprávy.

„Powertraveller je jediná značka na trhu, která bere solární dobíjení vážně. Parametry všech výrobků jsou pravdivé a opakovaně ověřované provozem,“ vypočítává jeden z důvodů prodejního úspěchu Michael Horejsek, produktový manažer ve společnosti Sunnysoft s.r.o. „Jsou to produkty, které plní svoji funkci a nemají na trhu konkurenci. Spousta produktů dnes nedostojí uváděným parametrům nebo zůstala ve vývoji na půli cesty. Powertravelleru nahrává i velmi nízké procento reklamací, cca 1,3 %,“ dodává Michael Horejsek.

Hitparáda značky Powertraveller v počtu prodaných kusů od zkušebního uvedení na trh v 8/2008:

1.Powermonkey-eXplorer uveden 8/2008

2.PowerChimp uveden 12/2008

3.SolarGorilla uvedena 6/2009

4.PowerGorilla uvedena 7/2009

5.MiniGorilla uvedena 8/2009

6.Motormonkeyuvedena 12/2008

* Údaje k 28. 1. 2010.

Distribuce

Distribuci solárních nabíječek a powerbank (záložní zdroje energie) zajišťují v České republice a na Slovensku společnosti SETOS, Agora, SWS, Recall a samozřejmě Sunnysoft. V blízké budoucnosti Sunnysoft změny v distribuční síti neplánuje. Monitoruje ovšem trh a vyhledává další možnosti distribuce.

„Rádi bychom udrželi stabilní a rychlý růst obratu Powertravelleru, který se každé pololetí zdvojnásobuje. I z toho důvodu plánujeme před letní sezónou 2010 další investice do budování značky a podpory prodeje,“ přibližuje další plány Jiří Strouhal, ředitel divize Obchod ve společnosti Sunnysoft. „Bude to zahrnovat i marketingové kampaně, retailové balení a především chystáme uvedení nového produktu SilverbackGorilla,“ dodává Jiří Strouhal.

Témata článku: Solární nabíječky, Nabíječka, Powerbanky, Powerbank, Michael, Agora, Recall, Záložní zdroje, Zdroje energie, Další značka, Další parametr, Mobilní nabíječka, Gps navigace, Navigace gps, Blízký parametr

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky