Sunnysoft zvýšil obrat Powertravelleru o 97 % od oficiálního uvedení na trh

Sunnysoft zvýšil obrat Powertravelleru o 97 % od oficiálního uvedení na trh

Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, smartphonů a GPS navigací, prodal v druhém pololetí 2009 o 97 % více solárních nabíječek a záložních energií Powertraveller než v pololetí předcházejícím. Potvrzuje se tak rostoucí trend britské značky navzdory všeobecné recesi nejen u nás, ale i v celém světě. V Čechách se obrat Powertravelleru každý půlrok dokonce zdvojnásobí. Největší odezvu však mělo jeho oficiální uvedení na trh loni v červnu. Sunnysoft je exkluzivním importérem a distributorem značky Powertraveller pro Čechy a Slovensko.

Sunnysoft během roku 2009 postupně uvedl na trh i další zařízení, která byla zmíněna na tiskové konferenci na konci května. Šlo o solární nabíječku notebooků a netbooků SolarGorillu, záložní zdroj pro notebooky PowerGorilla a především menší a stále efektivní záložní zdroj pro netbooky, mininotebooky a mobilní zařízení MiniGorillu. Více o těchto zařízeních se dozvíte na konci tiskové zprávy.

„Powertraveller je jediná značka na trhu, která bere solární dobíjení vážně. Parametry všech výrobků jsou pravdivé a opakovaně ověřované provozem,“ vypočítává jeden z důvodů prodejního úspěchu Michael Horejsek, produktový manažer ve společnosti Sunnysoft s.r.o. „Jsou to produkty, které plní svoji funkci a nemají na trhu konkurenci. Spousta produktů dnes nedostojí uváděným parametrům nebo zůstala ve vývoji na půli cesty. Powertravelleru nahrává i velmi nízké procento reklamací, cca 1,3 %,“ dodává Michael Horejsek.

Hitparáda značky Powertraveller v počtu prodaných kusů od zkušebního uvedení na trh v 8/2008:

1.Powermonkey-eXplorer uveden 8/2008

2.PowerChimp uveden 12/2008

3.SolarGorilla uvedena 6/2009

4.PowerGorilla uvedena 7/2009

5.MiniGorilla uvedena 8/2009

6.Motormonkeyuvedena 12/2008

* Údaje k 28. 1. 2010.

Distribuce

Distribuci solárních nabíječek a powerbank (záložní zdroje energie) zajišťují v České republice a na Slovensku společnosti SETOS, Agora, SWS, Recall a samozřejmě Sunnysoft. V blízké budoucnosti Sunnysoft změny v distribuční síti neplánuje. Monitoruje ovšem trh a vyhledává další možnosti distribuce.

„Rádi bychom udrželi stabilní a rychlý růst obratu Powertravelleru, který se každé pololetí zdvojnásobuje. I z toho důvodu plánujeme před letní sezónou 2010 další investice do budování značky a podpory prodeje,“ přibližuje další plány Jiří Strouhal, ředitel divize Obchod ve společnosti Sunnysoft. „Bude to zahrnovat i marketingové kampaně, retailové balení a především chystáme uvedení nového produktu SilverbackGorilla,“ dodává Jiří Strouhal.

Témata článku: Záložní zdroje, GPS navigace, Nabíječka, Michael, Mobilní nabíječka, Nízká odezva, Powerbanky, Powerbank, Agora, Blízký parametr, Dobíjení, Recall, Solární nabíječky, Zdroje energie

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje