Sun zvyšuje svůj podíl na celosvětovém trhu serverů

SANTA CLARA, Kalifornie, 24. května 2006 – PRAHA – 5. června 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. oznámila, že podle zprávy 1Q2006 Worldwide Server Database agentury Gartner Dataquest posílila svůj podíl na celosvětovém trhu serverů. Sun jednoznačně potvrdil svou pozici největšího světového dodavatele unixových serverů z hlediska tržeb i počtu dodaných zařízení.
Sun zvyšuje svůj podíl na celosvětovém trhu serverů

Nejdůležitější body zprávy agentury Gartner:

-         Svůj podíl na celosvětových tržbách z prodeje serverů Sun meziročně zvýšil o 7,6 procenta a je jediným výrobcem mezi prvními pěti, kterému se v meziročním i čtvrtletním porovnání podařilo dosáhnout pozitivního růstu tržeb.

-         Sun se přesunul na první příčku v celosvětových tržbách z unixových serverů s 31,4procentním podílem na celkových tržbách. Tržby z prodeje serverů Sun Fire 490 meziročně vzrostly o 142,7 procenta a z prodeje serverů Sun Fire 890 o 86,8 procenta, zatímco tržby z prodeje serverů Sun Fire Coolthreads T2000 se ve čtvrtletním srovnání více než zdvojnásobily.

-         Sun je světová jednička z hlediska počtu dodaných unixových serverů, má v tomto segmentu 51,2procentní podíl na všech dodaných serverech.

-         Sun dosáhl nejvyššího meziročního růstu mezi prvními pěti výrobci serverů z hlediska tržeb i počtu prodaných serverů s operačním systémem Linux.

-         Sun meziročně více než zdvojnásobil své tržby ze serverů s 64bitovými procesory Opteron.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Sun se při vývoji technologií, na nichž fungují nejdůležitější trhy světa, drží jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“). Jeho filozofie sdílení inovací a budování komunit je v popředí další vlny vývoje počítačových systémů – věku participace. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.


Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Sun Fire a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

 

Témata článku: Linux, Auto, Break, Fire, The Sun

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí