Sun na čele hodnocení IDC mezi superpočítači podnikové kategorie

28. června 2002
SiS Xabre do 14 dnů u nás
Výsledky průzkumu trhu vysoce výkonných počítačů za 1. čtvrtletí ukázaly, že Sun vede i v této kategorii
Sun na čele hodnocení IDC mezi superpočítači podnikové kategorie

SANTA CLARA, Kalifornie, 5. června 2002, PRAHA, 10. června 2002

V nejnovějším celosvětovém srovnání superpočítačů, založeném na tzv. vyváženém srovnávacím testu, prováděném firmou IDC, Sun Microsystems snadno předčil konkurenci v kategorii technických podnikových počítačů (TENT). Třicet procent z 50 nejvýznamnějších výpočetních středisek v kategorii používá systémy Sun, což je více než u kteréhokoli jiného výrobce. Navíc v hodnocení klastrovaných podnikových počítačů, které představují podkategorii TENT, výsledky ukazují, že zde je podíl serverů Sun ještě vyšší. Systémy Sun využívá přes 50 % ze 46 největších klastrů, což je více než u všech ostatních konkurentů dohromady.


V souvisejících zprávách zveřejnila IDC výsledky podílu na trhu serverů pro vysoce náročné technické výpočty (HPC) za 1. čtvrtletí roku 2002. Podle těchto údajů pokračuje Sun s podílem 42 % v upevňování své čelní pozice v kategorii Technical Division, což jsou systémy v cenovém rozpětí od 250 000 do 999 000 dolarů. Celkově získal Sun na trhu HPC podíl 20 % v objemu příjmů, což v porovnání s předchozím čtvrtletím představuje nárůst o 1 %, zatímco nebližší konkurenti v porovnání s předchozím čtvrtletím vykázali ztráty.


”Během posledních pěti let zvýšila společnost Sun svůj podíl na trhu HPC (technických serverů) rychleji, než kterýkoliv jiný výrobce. Svět vysoce náročných technických výpočtů se zaměřuje na řešení čím dál složitějších problémů, jejichž řešení si vyžaduje silné a dobře vyvážené počítače. Počítačové systémy s vysokými špičkovými výkony procesorů nemohou samy o sobě efektivně řešit stále komplikovanější technické problémy, nezbytné pro nové vědecké objevy. Ty nejužitečnější HPC systémy vyžadují výkonné procesory v kombinaci s dostatečnou propustností paměti, robustním potenciálem vstupních a výstupních zařízení, škálovatelností a spolehlivostí. Při použití nového přístupu IDC k porovnávání HPC počítačů si produkty Sun vedly velmi dobře jak v kategorii technických podnikových systémů, tak v kategorii systémů klastrových. V rámci celkového trhu HPC se jedná o segmenty s vyšším potenciálem růstu,” řekl Dr. Earl Joseph II, ředitel průzkumů IDC.


Metody porovnávání, použité IDC, byly vyvinuty ve spolupráci s výrobci vysoce výkonných počítačů. K porovnání se používá obsáhlé standardizované měření, zvané vyvážený srovnávací test IDC (IDC Balanced Rating). Prostřednictvím těchto měření je zdokumentována značná část HPC systémů, instalovaných po celém světě. Srovnávací test IDC hodnotí celkový výkon instalovaných systémů měřením výkonnosti procesorů, schopností paměti a možností škálovatelnosti . V kategorii technických podnikových počítačů (TENT) je porovnání zaměřeno na kapacity systémů prodávaných za milion dolarů a více. Rychle rostoucí segment trhu podnikových superpočítačů má velmi pozitivní dopad na výkonnost datových center podniků a institucí po celém světě. Na superpočítačích Sun jsou mimo jiné provozovány reálné aplikace z oblasti rozsáhlých databází, výpočtů dynamiky kapalin, kosmologie, modelování počasí či aplikace z oblasti národní bezpečnosti a obrany.


Mezi systémy Sun, používané v nejlepších podnikových superpočítačových střediscích, patří  Sun Fire(TM) 15K, Sun Enterprise(TM) 10000, a klastry složené ze serverů Sun Fire 6800 a V880. Tyto systémy spolu s dalšími výkonnými servery Sun jsou instalovány v široké škále organizací –  univerzitními výzkumnými laboratořemi, zkoumajícími vznik vesmíru počínaje a farmaceutickými ústavy, vyvíjejícími léky na dětské nemoci konče.


”Před šesti lety začala společnost Sun svůj nájezd na trh HPC a dnes, jako výsledek záměru vyvinout nejlepší HPC řešení, mají naše systémy lepší výkony a prodejnost než systémy
konkurentů, kteří jsou na trhu již více než deset let,” řekl Dr. Stephen Perrenod, group manager, HPC marketing, Sun Microsystems. ”Naše řešení jsou založena na vysoce škálovatelné, komplexní architektuře Sun a na jejím rozsáhlém portfoliu komplexního a integrovatelného software a hardware, včetně podpory klastrových a síťových výpočetních řešení. Nyní, s 20% podílem na trhu, je více než jasné, že řešení Sun jsou kritickými stavebními kameny trhu HPC.”

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – ”The Network Is The Computer (TM)” (Síť je počítačem), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 170 zemích světa. Společnost lze najít také na webu na http://sun.com.

 

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Sun Fire, Solaris a ”The Network Is The Computer” jsou ochrannými známkami či registrovanými ochrannými známkami firmy  Sun Microsystems ve Spojených státech a dalších zemích. SPARC(R) a UltraSPARC(R) jsou registrovanými ochrannými známkami firmy SPARC International ve Spojených státech a dalších zemích. Ochranná známka UltraSPARC(R) je poskytnuta v rámci výhradní licence firmě Sun Microsystems. Produkty nesoucí ochranné známky SPARC jsou založeny na architektuře, vyvinuté firmou Sun Microsystems. UNIX je registrovaná ochranná známka ve Spojených státech a dalších zemích, výhradní licence poskytována firmou X/Open Company, Ltd.

 

PR kontakt:

Radomír Macek

Marketing Manager GSO

Sun Microsystems Czech, s.r.o.

Tel: 02-33 00 93 11

e-mail: radomir.macek@czech.sun.com

www.sun.cz

 

Váš názor Další článek: SiS Xabre do 14 dnů u nás

Témata článku: Hardware, Software, Robustní obrana, Náročný test, Farmaceutická firma, Podnikový počítač, The Sun, Srovnávací test, Ochranná známka, Výkonný počítač, Reálná prodejnost, The Division, Předchozí měření, Fire, Dětská nemoc


Určitě si přečtěte

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 22

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 115Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky