Sun Microsystems vyhlášen Investorem roku 2005

PRAHA – 24. května 2006 – Společnost Sun Microsystems získala za investici do pražského vývojového centra ocenění Investor roku 2005 s největším ekonomickým přínosem v sektoru strategických služeb. Ocenění Investor roku vyhlašuje v rámci programu Partnerství pro podporu přímých zahraničních investic v České republice agentura CzechInvest společně se Sdružením pro zahraniční investice AFI, pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.
Sun Microsystems vyhlášen Investorem roku 2005

Pražské vývojové centrum Sunu bylo slavnostně otevřeno 15. března 2006, Investice společnosti Sun Microsystems představuje zhruba 260 milionů korun do nových pracovních míst pro špičkové odborníky na vývoj softwaru a 253 milionů korun do technologického vybavení. V novém vývojovém centru bude pracovat přes 200 vývojářů, přičemž do roku 2008 by se měl jejich počet zdvojnásobit na 400.

 

„Osobně mě velmi těší, že Česká republika zvítězila v těžké konkurenci mnoha zemí při rozhodování o takto významné investici do vývoje nejmodernějších softwarových technologií,“ řekl Zdeněk Pilz, generální ředitel české pobočky společnosti Sun Microsystems. „O významu investice, na jejímž získání má nemalý podíl i agentura CzechInvest, svědčí rovněž získané ocenění, které vychází z objektivních kritérií hodnocení investic.“


V současné době pracuje v pražském vývojovém centru více než 200 vysoce kvalifikovaných odborníků na vývoji klíčových softwarových technologií Sunu. Hlavním projektem pražského vývojového centra je open source projekt NetBeans, nejlepší vývojové prostředí pro platformu Java. Kromě NetBeans se pražské vývojové centrum podílí rovněž na vývoji operačního systému Solaris, produktů Sun N1 Software (nástroj na řízení životního cyklu infrastruktury IT), NetBeans Mobility Pack a platformy Java Enterprise Edition.

 

Kompletní výsledky 6. ročníku ocenění Investor roku a kritéria hodnocení najdete v tiskové zprávě agentury CzechInvest na adrese http://www.czechinvest.cz/web/pwci.nsf/nws/C975C53DC21E3434C1257171002C9BE2?OpenDocument.

Poznámka: Na přiložených fotografiích přebírá Zdeněk Pilz, generální ředitel společnosti Sun Microsystems Czech, ocenění Investor roku 2005 z rukou Jiřího Havla, místopředsedy vlády pro ekonomiku.

 

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardwaru, softwaru a služeb pro provoz internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.


Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Java, Solaris, NetBeans, Sun N1 Software a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

Témata článku: Open source, The Sun

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí