Sun Microsystems uvádí novou platformu blade serverů

17. června 2007
Open Sound System je OSS
Sun Microsystems uvádí novou platformu blade serverů

SANTA CLARA, Kalifornie – 6. června 2007, PRAHA – 15. června 2007 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), uvedla modulární systém Sun Blade 6000, který nově definuje životní cykly datových center. Nabízí až dvojnásobek paměti a kapacity rozhraní než konkurenční blade a rackové servery. Modulární systém Sun Blade 6000 nabízí široký výběr serverových modulů s procesory UltraSPARC T1 vybavenými technologií CoolThreads i s procesory Intel Xeon a AMD Opteron, takže zákazníci mohou na jediné společné modulární architektuře provozovat širokou řadu aplikací včetně virtualizace, databází, webových služeb a vysoce výkonných výpočetních úloh.

Modulární systém Sun Blade 6000 poskytuje zákazníkům největší všestrannost ze všech blade platforem na trhu. Používá nejvýkonnější současné mikroprocesory od společností Sun Microsystems, Intel a AMD a podporuje operační systémy Solaris, Windows a Linux. Velká paměťová kapacita a vysoká propustnost systémových rozhraní dělá ze systému Sun Blade 6000 optimální virtualizační platformu, neboť podporuje rozsáhlé paměťové konfigurace s polovičními náklady. Nové systémy byly navrženy s ohledem na maximální návratnost investic zákazníků, a proto podporují mikroprocesory se čtyřmi a osmi jádry. Díky všem těmto charakteristikám lze modulární systém Sun Blade 6000 používat k provozu prakticky jakékoli podnikové aplikace.

„Nový systém Sunu se třemi nejrychlejšími procesorovými platformami, třemi operačními systémy, největší paměťovou kapacitou a propustností umožňuje zákazníkům upgradovat na virtualizované blade platformy bez nákladů nebo technických kompromisů, které musí překonat u řešení našich konkurentů,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident skupiny Systems společnosti Sun Microsystems. „Nyní nabízíme spolu s energetickou úsporností nejširší podporu masově využívaných architektur a operačních systémů v počítačovém odvětví. Sun Blade 6000 může jako univerzální platformu pro implementaci použít kdokoli.“

Coby nejotevřenější blade platformu na trhu lze Sun Blade 6000 snadno integrovat do stávajících infrastruktur datových center a řídicích systémů, aniž by kvůli tomu zákazník musel nakupovat proprietární rozhraní, proprietární systémy pro správu nebo platit skryté licenční poplatky. Systémové vlastnosti a podpora systémů Solaris 10, Windows a Linux v současnosti zaručují optimální výkon a zároveň umožňují zákazníkům držet krok s budoucím růstem bez nákladných upgradů.

Modulární systém Sun Blade 6000 obsahuje následující komponenty a funkce:

  • Šasi Sun Blade 10 RU: Podporuje až 10 desek na šasi a až 4 šasi na skříň, takže zákazník může sestavit konfiguraci s kapacitou až 320 jader, 2,5 terabajty paměti s užitečnou propustností pět Tb/s na skříň.
  • Serverový modul Sun Blade T6300: deska s jedním soketem, osazená procesorem UltraSPARC T1 s technologií CoolThreads.
  • Serverový modul Sun Blade X6250: deska se dvěma sokety připravenými pro čtyřjádrové procesory Intel Xeon řady 5300. Jedná se o první produkt Sunu s procesory Intel Xeon od lednového oznámení strategické aliance Sunu a Intelu a o první produkt Sunu se čtyřjádrovými procesory.
  • Serverový modul Sun Blade X6220: deska se dvěma sokety, osazená procesory AMD Opteron druhé generace.
  • Nekompromisní technologie napájení a chlazení: zajišťuje optimalizované chlazení a proudění vzduchu, což v praxi znamená vyšší spolehlivost systémů a vyšší energetickou efektivitu.
  • Rozhraní postavená na otevřených průmyslových standardech: systém využívá standardizovanou architekturu a adaptéry PCI Express, takže zákazníci mohou nainstalovat nebo vyměnit modul rozhraní bez narušení provozu systému.
  • Otevřená, transparentní správa: podpora většiny standardních rozhraní zaručuje rychlou a snadnou integraci do stávající infrastruktury blade nebo rackových serverů zákazníka bez ohledu na to, jestli zákazník používá řídicí nástroje Sunu nebo jiných dodavatelů.

Zákazníci, kteří mají přístup k vývojovým a beta verzím, například Fakulta oceánických a atmosférických věd Státní univerzity Oregonu nebo Univerzita Notre Dame, už začali testovat a implementovat modulární systém Sun Blade 6000 ve svých datacentrech.

Váš názor Další článek: Open Sound System je OSS

Témata článku: Poloviční paměť, Energetický náklad, Paměťový modul, Snadný upgrade, Řídicí aplikace, Poloviční kapacita, Oregon, Blade, Stávající systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší