Sun Microsystems uspořádal konferenci Sun Forum 2003

Druhý ročník Sun Fora 2003 potvrdil rostoucí zájem veřejnosti o významné konference v oboru IT
Sun Microsystems uspořádal konferenci Sun Forum 2003

SUN FORUM 2003, PRAHA, 20. února 2003

Společnost Sun Microsystems Czech, s.r.o dnes uspořádala II. ročník konference Sun Forum 2003. Konference byla především ve znamení otevřených řešení a technologií, které mají usnadnit a zefektivnit podnikání všem subjektům na trhu.

 

Letošního ročníku konference Sun Forum 2003 se účastnilo okolo 900 zájemců (celkem 1050 registrovaných) z řad vyššího a středního managementu českých a zahraničních firem, novinářů a odborné veřejnosti.

 

Konferenci zahájil Zdeněk Pilz, Partner Sales Manager společnosti Sun Microsystems Czech. Ve svém příspěvku se věnoval vizi a strategii Sunu, zhodnotil dvacetiletou historii společnosti a významné milníky technologických inovací (Sun 1, SPARC, Solaris, Java, architektura Sun ONE a N1). Při této příležitosti připomenul posluchačům vizi „The Network is the Computer – Síť je počítačem“, která je základem všech řešení společnosti Sun od jejího založení v roce 1982.

 

V další části věnované strategii společnosti se zmínil o produktech a řešeních pro Network Computing a vyzdvihl možnost volby platformy zákazníkem. Dále hovořil o důležitosti otevřených a end-to-end řešení ve spojení s vývojovou platformou Java, J2EE a J2ME. Společnost Sun dělá vše pro to, aby svým zákazníkům přinášela otevřená řešení, která umožňují mobilní, bezpečný a rychlý přístup k informacím a službám prostřednictvím Internetu.

 

Nemalý prostor věnoval zaměření Sunu na řešení N1 architektury (datová centra a storage), významu iForce center, platformě Sun ONE, webovým službám, portálovým řešením na bázi Java a v neposlední řadě tématu Network Identity, které v pojetí Sunu vychází ze specifikací Liberty Alliance. V České republice se Sun zaměřuje především na oblasti konsolidace datových center, ukládání a údržby dat, infrastruktury pro CRM a ERP, webových služeb, dodávky a implementaci architektur Sun ONE a N1,  bezpečnosti a technologií tenkého klienta.

 

V bloku Vize a realita vystoupili zástupci Sunu Tom Schlegel, Senior Manager Architecture EMEA, member of the Corporate Vision Council a Peter Cordery, Director EMEA Java Web Services, kteří se věnovali tématům N1 - revoluční IT architektura a Sun ONE - Web services, J2EE/J2ME a Liberty Aliance.

 

Dopolední program ukončil v bloku Vize a mobilita Martin Vlček, výkonný ředitel Amaio Technologies, přednáškou na téma Java v kapse – reálné využití J2ME v mobilních telefonech. V živém vystoupení poukázal na skutečnost, že nově vznikající aplikace v prostředí J2ME (Java) nemusí být určené pouze pro zábavu – hraní mobilních her, ale pro skutečné využití v praktickém životě. Měli jsme možnost shlédnout aplikaci Composter, určenou pro zemědělce, která pomáhá při určení optimálního složení kompostu.

 

Odpolední program byl věnován 72 odborným přednáškám v 18 tématických sekcích, ve kterých prezentovali svá řešení, nabídku produktů a služeb partneři a zástupci společnosti Sun Microsystems. Návštěvníci konference měli také možnost shlédnout výstavní expozice 38 partnerů.

 

Společnost Sun ve své expozici poprvé v České republice představila řešení pro malé kanceláře (Small Office Solution), kam patří produkty OpenOffice.org, plně lokalizovaný kancelářský balík poskytovaný zdarma s neomezenou licencí, a produkt Calmeno, komplexní řešení pro správu a řízení osobních  informací.

 

Hospodářské výsledky společnosti Sun Microsystems

Společnost Sun Microsystems celosvětově dosáhla za loňský rok obratu 12 mld. dolarů, z toho 30 procent ve službách. V unixových systémech i nadále zaujímá první místo celosvětově i v České republice. Každoročně investuje 1,9 mld. dolarů do vývoje nových technologií a revolučních řešení. Současně zaujímá 112. pozici v žebříčku Fortune 500 a zaměstnává přes 35 tisíc lidí ve 170 zemích světa.

 

Za první fiskální čtvrtletí roku 2003 v České republice společnost Sun dosáhla 49% podíl v dodávkách serverů na platformě Unix, což jí upevnilo první pozici na trhu. Ve druhém fiskálním čtvrtletí dosáhla společnost Sun 29% růstu obratu oproti předchozímu období. Celkový nárůst obratu za první fiskální pololetí činí 10 procent.

 

Partneři konference Sun Forum 2003

Amaio Technlogies, Aplis, Avnet, BEA, Borland, CCA group, Cleverlance, Comparex, Corpus solutions, Data Storage, Elvia Pro, Getronics, Gitus, GTS, Hitachi Data Systems, Check Point, ICZ, IFT Progress, Incad, is:energy, Komix, Lucent Technologies, Merlin, Nokia, Novell, Oracle, PointX, PVT, Reuters, Sefira, Siemens Business Services, Simac, soft-tronik, Software AG, Stonesoft, SONY, Sybase, Systinet, Unit, Weblicon.

 

Partneři prezentující se pouze přednáškou

ANECT, BSC Praha, Cisco, Deltax, Logica CMG, SAP, SAS Institute, Soluziona, Stapro.

 

Mediální partneři

Business World, Computerworld, Kapitál, Network Computing.

 

Témata odborných přednášek

Portálová řešení, Business intelligence, Technologie pro datová centra, Řešení s využitím  Javy, Integrace aplikací, Bezpečnost a ochrana podnikových IS, Řešení CRM, Nové technolgie/trendy, Web services, ASP/Aplikace jako utilita, Řešení tenkého klienta, Adresářové služby a PKI, Informační systémy, Služby pro datová centra, Soft-Tronik Sun ONE – příklad reálných využití, Avnet iForce Highend Storedge a Java Development tools.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 má společnost pozoruhodnou vizi – „Síť je počítačem”. Tato vize pomohla společnosti Sun Microsystems (Nasdaq: SUNW) dosáhnout pozice čelního poskytovatele hardware, software a služeb, které pohání Internet. Společnost Sun působí ve více než 100 zemích světa a můžete ji nalézt na webových stránkách www.sun.com.

 

###

 

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Sun ONE, Java a „The Network is the Computer“ jsou registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

 

PR kontakt

Radomír Macek

Marketing Manager GSO

Sun Microsystems Czech, s.r.o.

Tel: +420 233 009 311

e-mail: radomir.macek@sun.com

http://www.sun.cz

Váš názor Další článek: Microsoft se stal součástí DVD+RW Aliance

Témata článku: Reálné využití, Kompost, The Sun, Network Solutions, Merlin, The One


Určitě si přečtěte

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor