Sun Microsystems rozvíjí strategii open source

SAN FRANCISCO, Kalifornie, vývojářská konference JavaOne – 16. května 2006, PRAHA – 30. května 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), tvůrce a hlavní propagátor technologie Java, oznámil své rozhodnutí přispět k rozvoji myšlenky open source tím, že poskytne zcela otevřenou platformu SOA a uvolní klíčové technologie Java. Sun předpokládá, že příspěvky k open source budou zahrnovat produkt Sun Java Studio Creator, Sun Java System Portal Server, který je na trhu vedoucím produktem, jádro Business Process Execution Language (BPEL) Engine ze sady Sun Java Composite Application Platform Suite (Java CAPS), NetBeans Enterprise Pack, dotazování založené na systému Java Message System (JMS) a technologii Web Services Interoperability Technology (WSIT).
Sun Microsystems rozvíjí strategii open source

„Toto oznámení představuje další fázi rozšíření portfolia open source Java technologií společnosti Sun Microsystems,“ řekl Rich Green, výkonný viceprezident pro software společnosti Sun Microsystems. „To, co začalo vloni s platformou Java pro podniky, se nyní stalo komplexním řešením vývoje SOA díky uvolnění technologií jako portálový server, jádro BPEL a našich vývojových nástrojů.“

Sun uvolňuje další sadu komponent systému Java Enterprise System jako součást své pokračující strategie open source s cílem otevřít celou nabídku middleware softwaru.

  • Sun postupně uvolní všechny komponenty a technologie serveru Sun Java System Portal Server 7 prostřednictvím projektu OpenJava Portal na stránkách http://portal.dev.java.net/. Sun na počátku vytvoří úložiště open source portletů, za kterým bude následovat uvolnění standardizovaných implementací Portlet Container a Web Services for Remote Portlets (WSRP).
  • První zveřejněný open source produkt od akvizice SeeBeyond, Java Caps BPEL Engine, je k dispozici jako součást komunity OpenJava ESB na stránkách: http://java.sun.com/integration/community.jsp. Produkt BPELEngine od Sunu automatizuje sladění složitých obchodních procesů a pracovních toků zahrnujících webové služby, systémy, lidi i společnosti.

Sun rovněž oznamuje plány na zveřejnění oceňovaných vývojových nástrojů Sun Java Studio Development Tools jako součásti komunity NetBeans.org.

  • Pokroková a vysoce oceňovaná sada nástrojů Java Studio Creator k rychlému vizuálnímu rozvoji webových aplikací založených na webu bude převedena na open source již v letošním roce. Informace o dostupnosti budou uvedeny na stránkách: http://www.netbeans.org/products/creator.
  • Balík NetBeans Enterprise Pack s kódem převzatým z produktu Java Studio Enterprise je dostupný již dnes s veškerými zdroji na stránkách http://www.netbeans.org/products/enterprise. Enterprise Pack zahrnuje komplexní balík nástrojů UML, nástrojů ke sladění webových služeb založených na BPEL, a pokrokové nástroje editování XML.

Na základě počátečního impulsu, který vyplynul z uvolnění Java Platform Enterprise Edition (Java EE) a Java System Application Server Enterprise Edition, rozšiřuje Sun svůj projekt GlassFish na komunitu OpenJava EE. Účelem je podpora vývoje a rozvoje technologií Java včetně dalších komponent platformy Java.

  • V rámci celého projektu OpenJava MQ, umístěného na stránkách http://mq.dev.java.net, mohou vývojáři a uživatelé získat přístup k dotazování na základě systému zpráv Java Message System (JMS) určeného pro podniky.
  • Technologie Web Services Interoperability Technology (WSIT), sada implementací WS-* zaměřených na oblasti zabezpečení, zpracování zpráv, kvalitu služeb a podporu metadat, jež pomáhají zvýšit interoperabilitu webových služeb mezi technologiemi Java a prostředím .Net jsou dostupné na adrese http://wsit.dev.java.net.

Další informace a tiskové zprávy v původním znění z konference JavaOne naleznete na internetových stránkách: http://www.sun.com/aboutsun/media/presskits/javaone2006/.

O konferenci JavaOne

Konference JavaOne je jednou z nejvýznamnějších událostí pro vývojáře na platformě Java. Tato konference byla založena v roce 1996 a poskytuje příznivcům technologie Java příležitost k tomu, aby se dozvěděli o nejnovějších inovacích Javy, aby získali osobní zkušenosti s touto technologií, navázali kontakty se svými kolegy a získali příležitost spolupracovat přímo s odborníky na tuto technologii z nejvýznamnějších společností zabývajících se technologií Java. Podrobnější informace o konferenci JavaOne Conference najdete na adrese http://java.sun.com/javaone/sf.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Sun se při vývoji technologií, na nichž fungují nejdůležitější trhy světa, drží jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“). Jeho filozofie sdílení inovací a budování komunit je v popředí další vlny vývoje počítačových systémů – věku participace. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.


Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Java, JavaOne, NetBeans, GlassFish, OpenJava, SeeBeyond a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

Váš názor Další článek: Toshiba předvedla 200 GB 2,5“ pevný disk

Témata článku: Open source, US Open, Auto, Green, Vizuální kontakt, The Sun


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 97

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF