Sun Microsystems představil novinky technologie Java

SAN FRANCISCO, Kalifornie, vývojářská konference JavaOne – 16. května 2006, PRAHA – 29. května 2006 – Ve své zahajovací řeči na výroční konferenci vývojářů JavaOne popsal Jonathan Schwarz, výkonný ředitel a prezident společnosti Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), nová Java řešení a plány v oblasti open source, které by měly přinést další generaci inovací. Schwartz vyzdvihl Java Enterprise Edition 5.0, nejdůležitější aktualizaci platformy Java Enterprise, vývoj směřující k interoperabilitě technologie Java mezi různými platformami a nejnovější open source technologie Java zaměřené na rozšíření dosahu celosvětově všudypřítomné softwarové technologie. Již 11. ročník konference JavaOne navštívilo více než 14 tisíc návštěvníků ze 65 zemí, kteří sdílejí výkonnost Javy.
Sun Microsystems představil novinky technologie Java

„Sun Microsystems bere svoji roli správce Java komunity velmi vážně. Je to společenství, které se neustále vyvíjí, v současnosti spojuje více než tisíc společností a jednotlivců počínaje zastánci open source, až po výrobce automobilů,“ řekl Schwartz. „Legendární kompatibilita a pokrokovost platformy Java stojí opět v čele vývoje a dokazuje, že Java Community Process je majákem otevřených standardů a volby spotřebitelů.“

Na Schwartze navázali svými příspěvky vedoucí osobnosti této technologie včetně bývalých pracovníků společnosti Sun Microsystems – například Eda Zandera, nynějšího předsedy a výkonného ředitele společnosti Motorola, kteří hovořili o významu technologie Java na multimiliardovém mobilním a bezdrátovém trhu; Mark Shuttleworth, zakladatel projektu Canonical a Ubuntu Linux hovořil o nových pokrokových modelech, jakými se vývojové nástroje Javy dostávají do komunit free a open source vývojářů; Mark Fleury, výkonný ředitel společnosti Jboss, hovořil o pokrocích komunity NetBeans.

Ke Schwartzovi se připojili rovněž zástupci významných společností jako BEA, Oracle, IBM, Sybase, Red Hat, Jboss, Data Direct, Tmax a riodragon.com, aby demonstrovali jednomyslnou podporu Java EE5, schválenou platformu nejvyšší úrovně pro vytváření a šíření webových služeb, díky níž je vývoj snazší, rychlejší a hospodárnější.

Sun pokračuje v rozšiřování možností distribuce a umožňuje design aplikací neomezený platformou. Oznámil dostupnost a uvolnění zdrojového kódu technologie WSIT (Web Services Interoperability Technology), která umožňuje spolupráci mezi technologií Java a Microsoft .Net Framework. Sun dále uvedl nový program pro OEM (Original Equipment Manufacturers) výrobce počítačů, zaměřený na distribuci platformy Java Standard Edition, který přináší zjednodušené licencování, online podporu a možnosti spolupráce s podniky, které se zajímají o distribuci aktuálních kompatibilních technologií Java ve svých systémech vybavených Microsoft Windows. Sun rovněž zavedl rozšíření licence Java SE, které usnadňuje distribuci s operačními systémy GNU/Linux a OpenSolaris. Sun tímto značně rozšířil možnosti přijetí Javy v nových vývojových prostředích.

Jako součást svého odhodlání zajistit otevřenost a průhlednost oznámil Sun svoje plány ohledně otevření zdrojových kódů několika produktů technologie Java k vytvoření zcela otevřeného řešení SOA pro middleware a další nástroje včetně:

  • Úspěšných vývojových nástrojů Sun Java Studio Creator a NetBeans Enterprise Pack.
  • Sun Java System Portal Server jakožto vedoucího produktu na trhu.
  • Jádra Business Process Execution Language (BPEL) Engine aplikační sady Sun Java Composite Application Platform Suite (Java CAPS) – první open source verze z akvizice SeeBeyond.
  • Zpracování zpráv na základě JMS (Java Message System) podnikové úrovně.
  • Technologie Web Services Interoperability Technology (WSIT), sady implementací WS-* zaměřených na oblasti zabezpečení, zpracování zpráv, kvality služeb a podpory metadat, jež mají pomocí zvýšit interoperabilitu webových služeb mezi technologiemi Java a prostředím .Net.

Další informace a tiskové zprávy v původním znění z konference JavaOne naleznete na internetových stránkách: http://www.sun.com/aboutsun/media/presskits/javaone2006/.

 

O konferenci JavaOne

Konference JavaOne je jednou z nejvýznamnějších událostí pro vývojáře na platformě Java. Tato konference byla založena v roce 1996 a poskytuje příznivcům technologie Java příležitost k tomu, aby se dozvěděli o nejnovějších inovacích Javy, aby získali osobní zkušenosti s touto technologií, navázali kontakty se svými kolegy a získali příležitost spolupracovat přímo s odborníky na tuto technologii z nejvýznamnějších společností zabývajících se technologií Java. Podrobnější informace o konferenci JavaOne Conference najdete na adrese http://java.sun.com/javaone/sf.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardwaru, softwaru a služeb pro provoz internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.


Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Java, JavaOne, Solaris, OpenSolaris, NetBeans a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

Váš názor Další článek: Dvoujádrové Itanium 2 představí Intel na Computexu

Témata článku: Open source, Original, US Open, The Sun


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF