Sun Microsystems oznamuje výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2006

SANTA CLARA, Kalifornie – 24. dubna 2006, PRAHA – 2. května 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila výsledky za třetí fiskální čtvrtletí, které skončilo 26. března 2006. Příjmy za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2006 jsou 3,177 miliardy dolarů, což je 21procentní nárůst proti 2,627 miliardám dolarů za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2005. K meziročnímu nárůstu tržeb přispěly nedávné akvizice a růst prodeje tradičních produktů. Celková hrubá marže, vyjádřená procentem příjmů, byla 43,0 procent, což je v porovnání se třetím čtvrtletím fiskálního roku 2005 nárůst o 1,6 procenta.
Sun Microsystems oznamuje výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2006

Čistá ztráta za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2006, podle principů GAAP, je 217 milionů dolarů, respektive 0,06 dolaru na akcii, zatímco za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2005 vykázala společnost čistou ztrátu 28 milionů dolarů, respektive 0,01 dolaru na akcii.

 

GAAP čistá ztráta za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2006 zahrnuje: amortizaci nehmotných aktiv ve výši 87 milionů dolarů v souvislosti s nedávnými akvizicemi, výdaje na odměny formou cenných papírů v souvislosti s implementací předpisu SFAS 123R ve výši 57 milionů dolarů, náklady na restrukturalizaci ve výši 36 milionů dolarů, zisk z přímých investic 4 miliony dolarů a úlevu ze souvisejících daňových účinků ve výši 4 miliony dolarů. Čistý dopad těchto pěti položek je zhruba 0,05 centu na akcii.

 

Hotovost vygenerovaná z aktivit za třetí čtvrtletí je 197 milionů dolarů a zůstatek hotovosti a obchodovatelných dluhopisů na konci čtvrtletí byl 4,429 miliardy dolarů.

„Opět rosteme, naše produkty vyhrávají ocenění a operační systém Solaris 10 sbírá jeden úspěch za druhým. Dalším krokem bude konzistentní ziskovost,“ řekl Scott McNealy, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Sun Microsystems.

 

„Každé čtvrtletí usilujeme o měřitelné zdokonalení našich produktů, o úspěch u zákazníků, konkurenceschopnou pozici a kvalitní řízení provozu. Ve třetím čtvrtletí jsme meziročně zvýšili náš tradiční byznys ve Spojených státech, ve většině asijských zemí, v částech Evropy a téměř ve všech amerických zemích. Máme radost z úspěchu našich produktů u zákazníků na klíčových trzích, jako jsou například telekomunikace, státní správa, energetika a maloobchod. Máme dobrou pozici na trhu a očekáváme, že prvotřídním open source softwarovým balíkem Solaris 10 a zdokonalenými systémovými produkty oslovíme nové i tradiční zákazníky,“ řekl Jonathan Schwartz, prezident a provozní ředitel společnosti Sun Microsystems.

 

„Investice do výzkumu a vývoje v posledních letech nám umožnily vytvořit skvělou produktovou řadu. V kombinaci s produkty, které jsme získali nedávnými akvizicemi společností StorageTek a SeeBeyond, nyní nabízíme zákazníkům mnohem širší a atraktivnější portfolio. Máme radost ze silnější poptávky v řadě geografických oblastí, zejména z růstu na trhu v USA, který pozorujeme jak v našich tradičních odvětvích, tak i v nově se rozvíjejících oblastech průmyslu. Dosáhli jsme výsledků, které jsme očekávali, včetně plánované výše provozních nákladů pro toto čtvrtletí,“ řekl Michael Lehman, finanční ředitel a výkonný viceprezident pro podnikové zdroje, Sun Microsystems.

 

Na téma finančních výsledků za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2006 uskutečnil Sun konferenční hovor. Jeho záznam je k dispozici na webové stránce www.sun.com/investors.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Sun se při vývoji technologií, na nichž fungují nejdůležitější trhy světa, drží jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“). Jeho filozofie sdílení inovací a budování komunit je v popředí další vlny vývoje počítačových systémů – věku participace. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

Témata článku: Open source, Auto, Jonathan, Třetí čtvrtletí

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí