Sun Microsystems nastiňuje technologický plán pro platformu Java Standard Edition

16. července 2005
Technologie současných pevných disků
SAN FRANCISCO – JavaOne – 27. června 2005, PRAHA – 13. července 2005 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), tvůrce a hlavní propagátor technologie Java, nastínila vývojový plán pro platformu Java Standard Edition (Java SE), kterou chce do budoucna rozšířit o bohaté klientské funkce pro koncové uživatele, jednodušší a produktivnější programování pro vývojáře a lepší zabezpečení a výkon pro všechny.
Sun Microsystems nastiňuje technologický plán pro platformu Java Standard Edition

Graham Hamilton, viceprezident Sunu, během zahajovacího projevu na desátém ročníku konference JavaOne, představil inovace plánované pro platformu Java SE v příštích třech letech a dvou chystaných verzích.

Hamilton také vývojářům předvedl ukázku verze Java SE 6, která by se měla dostat na trh v létě 2006, a vyzval je, aby se přímo podíleli na určování její budoucí podoby revizemi zdrojového kódu, opravou chyb, implementací vlastností a spoluprací s inženýry Sunu na dalším zdokonalování Javy. Vývojáři se mohou ke komunitě připojit na adrese http://community.java.net/jdk.

„Reagovali jsme na přání komunity, zpřístupnili náš kód a přitom zachovali kompatibilitu mezi platformami,“ řekl Hamilton. „Plán pro budoucí vývoj platformy Java SE zajistí její pozici flexibilní a otevřené platformy pro vývojáře a podniky. Chceme využít možností živého ekosystému více než 4,5 miliónu vývojářů.“
Následující vlastnosti platformy Java SE 6 budou k dispozici pro testování na webovém serveru vývojářské komunity java.net:

 Vylepšení vývoje: podpora webových služeb na straně klienta včetně přepracované podpory XML, nového skriptovacího stroje, podpory deklarativního programování s využitím anotací a jednoduššího programování JDBC.
 Lepší prostředí pro koncového uživatele: implementace vzhledu a chování Windows Longhorn a možnost koexistovat s prostředím .NET Common Language Runtime (CLR), vylepšení softwaru Java Web Start a četná grafická vylepšení.
 Vylepšení jádra systému: nové, jednodušší a rychlejší ověřování kódu, zdokonalené souborové rozhraní.
Pro verzi Java SE 7 se uvažuje o následujících vlastnostech:
 Optimalizovaný vývoj: Java SE 7 bude více využívat obecné výrazy v programovacím rozhraní Java Management Extensions (JMX) a pomocí anotací vývojářům zjednoduší a urychlí psaní komponent Mbeans. To přispěje k rychlejšímu uvádění produktů na trh a nižším nákladům na vývoj.
 Snadná správa: Kód a prostředky technologie Java budou baleny do modulů, které budou identifikovat prostředky a závislosti a budou v reálném čase načítat aplikace. Pro vzdálenou správu platformy prostřednictvím API JMX se budou používat XML webové služby.
 Aktualizace programovacího jazyka Java včetně přímé podpory datových typů XML.
 Nová podpora dynamických jazyků.

Váš názor Další článek: Technologie současných pevných disků

Témata článku: Programování, Hamilton, Živá ukázka, Anotace, Nový inženýr, Java Runtime, Budoucí plán


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu