Sun Microsystems dokončil významné akvizice

Společnost Sun Microsystems úspěšně ukončila akvizice společností StorageTek a SeeBeyond.
Sun Microsystems dokončil významné akvizice

PRAHA – 10. října 2005 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila úspěšné ukončení akvizic společností StorageTek a SeeBeyond. Akvizice prošly schválením akcionářů obou společností. Za StorageTek zaplatil Sun 37 dolarů v hotovosti za každou akcii, celkem tedy přibližně 4,1 miliardy dolarů. Za akcie společnosti SeeBeyond vyplatil Sun 383 milionů dolarů, resp. 4,25 dolaru za každou akcii.

Sun-StorageTek

Akvizicí StorageTeku si Sun vytvořil velmi silnou pozici na trhu úložných zařízení, jehož roční obrat dosahuje výše 65 miliard dolarů. Od spojení Sun-StrageTek se očekávají tyto přínosy:

  • Vytvoření globálního lídra na trhu network computingu a správy dat, s příjmy ve výši 13,3 miliardy dolarů za posledních 12 měsíců, jehož produkty spravují 36 % dat archivovaných na celém světě.
  • Rozšíření základny zákazníků, vytvořením výrazně inovovaných distribučních kanálů pro různé firemní produkty a poskytováním služeb na celém světě.
  • Vytvoření flexibilní nabídky systémů pro ukládání a správu dat v heterogenním prostředí, doplněné o robustní řešení identity managementu a zabezpečení.

StorageTek se stane součástí nové organizační jednotky Sunu nazvané Data Management Group (DMG). DMG se bude dále dělit na 3 jednotky nabízející diskové a páskové úložné systémy a řešení ILMS (Information Lifecycle Management Solutions).

Produktová portfolia obou společností se velmi dobře doplňují a jen minimálně překrývají. Zahrnují například oceňovaná automatická pásková zálohovací řešení, špičková disková pole a software, komplexní řešení identity managementu a přední řešení virtualizace. Na základě zkušeností z prostředí heterogenních mainframů a prostředí otevřených systémů bude Sun Microsystems i nadále dodávat opakovatelné metodiky, návrhy a referenční architektury úložných řešení pro všechny typy podniků.

SeeBeyond začleněn do softwarové divize Sunu

Se souhlasem akcionářů byla dokončena rovněž akvizice společnosti SeeBeyond, která byla následně začleněna do softwarové divize Sunu. Prvním výsledkem akvizice je uvedení řešení Sun Java Integration Suite, šesté sady v rámci systému Sun Java Enterprise System (Java ES). Novinka navazuje na dosavadní úspěch systému Java ES, který má už téměř milión předplatitelů a je nejúplnější softwarovou platformou pro vytváření architektur orientovaných na služby (SOA), webových služeb a složených aplikací.

Sun bude nadále podporovat dosavadní zákazníky společnosti SeeBeyond zachováním stávajících úrovní podpory k dřívějším verzím produktů SeeBeyond, aby byla zaručena ochrana jejich investic.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Sun se při vývoji technologií, na nichž fungují nejdůležitější trhy světa, drží jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“). Jeho filozofie sdílení inovací a budování komunit je v popředí další vlny vývoje počítačových systémů – věku participace. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

Váš názor | Pozvánka: další seminář sdružení CZ WUG

Témata článku: Software, Network Solutions, Softwarová společnost, The Sun, Roční příjem

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší