Sun Microsystems dodá technologie obchodnímu domu Harrods

NEW YORK – Konference národní federace maloobchodu – 17. ledna 2006, PRAHA – 24. ledna 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), tvůrce a hlavní propagátor technologie Java, oznámila, že světoznámý londýnský obchodní dům Harrods, který patří skupině společností Harrods, vybral řešení Sun Java Integration Suite na podporu a optimalizaci svých maloobchodních aktivit prostřednictvím různých obchodních kanálů.
Sun Microsystems dodá technologie obchodnímu domu Harrods

Harrods se, podobně jako mnoho dalších maloobchodů, v současnosti potýká s výzvou, jak vytvořit efektivnější obchodní model, který by poskytoval zákazníkům lepší služby a zároveň vyžadoval nižší provozní náklady. Z toho důvodu rozšiřuje využívání informačních technologií a vybral sadu produktů od Sunu, které mu pomohou ochránit existující investice do IT, dosáhnout větší agilnosti podniku a zkvalitnit služby zákazníkům.

Obchodní dům Harrods po důkladném testování vybral řešení Sun Java Integration Suite, dříve SeeBeyond Integrated Composite Application Network (ICAN), kvůli jeho silné pozici na trhu a kvalitním možnostem v oblasti integrace a vývoje složených aplikací. Jako součást platformy Sun Retail Integration Architecture bude Sun Java Integration Suite poskytovat základnu pro souhrnné zobrazení všech dat o zákaznících, produktech a akčních nabídkách, podpoří firemní strategii vícekanálového marketingu a pomůže optimalizovat prodej online.

„Vzhledem k našemu sloganu ‚All Things, For All People, Everywhere‘ si jistě dokážete představit, s jakým množstvím oddělení a zákazníků denně pracujeme. Proto potřebujeme spolehlivou a integrovanou infrastrukturu, která umožní zavádět nové technologie, naváže přitom na existující investice do IT a nevynutí si změnu prostředí, na které jsou zákazníci zvyklí,“ řekl David Llamas, ředitel informatiky obchodního domu Harrods. „Těšíme se, že nám komplexní, na standardech založená sada Java Integration Suite od Sunu pomůže zvládat poptávku a zvyšovat efektivitu našeho rostoucího vícekanálového podnikání v mezinárodním měřítku.“

V první fázi implementace budou ze starších systémů integrována data o zákaznících, čímž vznikne zobrazení dat orientované na zákazníky a budou vytvořeny předpoklady pro zvládnutí další vlny růstu, kterou Harrods očekává. Jediné společné zobrazení dat o zákaznících, produktech a obchodních akcích bude zahrnovat back-end systémy z kamenných i elektronických obchodů.

„To, že obchodní dům Harrods vybral Sun Java Integration Suite, svědčí o hloubce a rozsahu možností tohoto řešení a o jeho širokém prosazování na různých trzích včetně maloobchodu,“ řekl Larry Singer, senior viceprezident a ředitel strategií společnosti Sun Microsystems. „Těšíme se na to, jak pomůžeme společnosti Harrods vytvořit jednotné zobrazení všech dat v organizaci na podporu efektivnějšího poskytování služeb zákazníkům. Obchodnímu domu se tak podaří dosáhnout skutečně integrovaného provozu vícekanálového maloobchodu.“

O softwaru Sun Retail Integration Architecture
Softwarové řešení Sun Retail Integration Architecture pomáhá odstraňovat komplikace a zjednodušuje integraci a správu softwarové infrastruktury. Umožňuje vývojářům softwaru a podnikovým analytikům soustředit se na činnosti s přidanou hodnotou, například na vytváření personalizovaných služeb pro zákazníky a vývoj podnikových procesů, které přilákají a udrží ziskové zákazníky. Sun Retail Integration Architecture poskytuje základní sadu služeb v systému, který je bezpečný, jednoduchý a postavený na otevřených standardech. Další informace o softwaru Sun Retail Integration Architecture najdete na http://www.sun.com/retail.


O řešení Sun Java Integration Suite
Sada Sun Java Integration Suite, dříve SeeBeyond Integrated Composite Application Network Suite (SeeBeyond ICAN Suite), je nyní šestou sadou v portfoliu Sun Java Enterprise System (Java ES). Je výsledkem akvizice firmy SeeBeyond Sunem v srpnu 2005. Novinka naváže na dosavadní úspěch systému Java ES, který má již téměř milión předplatitelů a patří mezi nejúplnější softwarové platformy pro vytváření architektur orientovaných na služby (SOA), webových služeb a složených aplikací. Další informace o řešení Java Enterprise System a portfoliu jeho sad najdete na adrese: http://www.sun.com/software/javaenterprisesystem.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardwaru, softwaru a služeb pro provoz internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

Témata článku: Software, People, Retail, Singer, Dosavadní informace, Důkladné testování, Zobrazená data

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí