Sun Microsystems dodá T-Mobilu technologickou infrastrukturu pro zákaznický portál další generace

1. září 2005
Linspire zdarma pro všechny
SANTA CLARA, Kalifornie, a LONDÝN – 8. srpna 2005, PRAHA – 1. září 2005 – Společnost Sun Microsystems (NASDAQ: SUNW), tvůrce a hlavní propagátor technologie Java, oznámila, že bude podporovat další generaci zákaznického portálu společnosti T-Mobile International. Sun dodává společnosti T-Mobile následující software a hardware: operační systém Solaris, Sun Java System Identity Manager, Sun Java System Directory Server Enterprise Edition, úložné systémy Sun StorEdge a servery Sun Fire. Portál zkvalitní provoz kanálů, v nichž jsou uchovávány záznamy o zákaznících a definice poskytovaných služeb, a také zpracování nákupů prostřednictvím zákaznických portálů T-Mobile v celé Evropě.
Sun Microsystems dodá T-Mobilu technologickou infrastrukturu pro zákaznický portál další generace

Zákaznický portál t-zones poskytuje zákazníkům přístup k nabídce her, hudby, zpravodajství a sportovních zpráv od nezávislých poskytovatelů obsahu a také exkluzivní vyzváněcí tóny a tapety T-Mobilu. Na podporu nového portálu, který bude hostovat společnost LogicaCMG, dodá Sun řadu obchodních aplikací.

„T-Mobile od roku 2001 vyvíjí a provozuje jediný portál pro většinu svých evropských národních operátorů, před nějakým časem jsme pocítili potřebu podstatně snížit dlouhodobé náklady na vývoj i provoz této služby. Tato dohoda nám umožňuje migrovat na skutečně komoditní portálové řešení, které bude podporováno inovativním hardwarem, softwarem a hostingem. Vytvoříme tak vysoce dostupný portál třetí generace, jenž bude nejlepší ve své třídě a přitom s jeho provozem budou spojeny podstatně nižší náklady,“ řekl Kevin Cunnington, výkonný viceprezident společnosti T-Mobile pro portály a portálovou infrastrukturu.

Dodané aplikace Sunu, například Java System Identity Manager, budou podporovat komunikační kanály T-Mobilu s účastníky, jejichž počet je odhadován na 20 miliónů. Dále bude portál používat Java System Directory Server Enterprise Edition, v němž budou uloženy záznamy až o 10 miliónech zákazníků a nákupy více než 1 000 definic služeb od různých dodavatelů. Adresářový server bude také ovládat vzhled portálu pro zákazníky a bude zpracovávat nákupy her, hudby a zpravodajství prostřednictvím portálu.

„V posledním roce jsme úzce spolupracovali se společnostmi LogicaCMG a T-Mobile na vývoji řešení, které by splňovalo všechny nároky kladené na zákaznický portál t-zones. Nový systém pomůže T-Mobilu dosáhnout vyšší spokojenosti a věrnosti zákazníků pomocí přizpůsobených produktů a služeb,“ řekl Darrell Jordan-Smith, viceprezident pro globální telekomunikace ve společnosti Sun Microsystems. „Kromě zkvalitnění služby zákazníkům poskytne portál T-Mobilu další lukrativní příležitosti a pomůže snížit administrativní náklady.“

Allen Mulford, ředitel služeb britským telekomům ve společnosti LogicaCMG, řekl: „Portály další generace jsou klíčovým předpokladem poskytování mobilních datových služeb třetí generace. Touto dohodou se dostáváme do samého středu obsahově bohatých služeb T-Mobilu pro uživatele.“

Kromě produktů pro správu identit dodá Sun Microsystems také řadu serverů s operačním systémem Solaris, včetně 43 serverů Sun Fire V20z, 4 serverů Sun Fire V240, 2 serverů Sun Fire E2900 a 2 diskových polí Sun StorEdge 3510 FC.

Témata článku: Hardware, Mobile, Mobil, Smith, Sportovní zpráva, Allen, T-Mobil, Jordan, Fire, Exkluzivní aplikace, T-Zones

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje