Sun Microsystems Czech zvítězil v anketě Czech Open Source 2008

Sun Microsystems Czech zvítězil v anketě Czech Open Source 2008

Společnost Sun Microsystems Czech byla ve veřejném hlasování v anketě Czech Open Source 2008 zvolena firmou roku v kategorii firem vyvíjejících a podporujících open source softwarové produkty. Cílem ankety Czech Open Source 2008 je podpořit rozvoj české open source komunity a představit její práci co nejširší veřejnosti. Nejlepší software, projekt, osobnost, akci, blog a firmu volila odborná porota i veřejnost. Hlasování veřejnosti se zúčastnilo téměř 2 500 hlasujících.

„Ocenění získané v hlasování odborné veřejnosti náleží především kolegům z Pražského vývojového centra, kteří se vytrvale věnují budování komunit vývojářů a uživatelů Javy, OpenSolarisu i MySQL, tedy nejdůležitějších open source produktů Sunu,“ řekl Zdeněk Pilz, generální ředitel společnosti Sun Microsystems Czech. „Věřím, že se naše spolupráce s open source komunitou bude i nadále úspěšně rozvíjet.“

Ve společnosti Sun Microsystems Czech a Pražském vývojovém centru Sunu pracuje v současné době více než 350 vývojářů, kteří se věnují rozvoji klíčových open source technologií Sunu, mezi které patří především platforma Java, vývojové prostředí NetBeans, aplikační server GlassFish, celosvětově nejrozšířenější open source databáze MySQL a operační systém OpenSolaris.

Společnost Sun Microsystems patří celosvětově k největším podporovatelům open source softwaru, postupně uvolňuje zdrojové kódy všech svých klíčových softwarových produktů (Java, NetBeans, Solaris ad.). Sun uvolnil pod licencí GPL rovněž i technický návrh procesoru UltraSPARC T2.

Kompletní výsledky letošního ročníku ankety Czech Open Source jsou k dispozici zde.

Váš názor | Další článek: Lifebook P8010: pořádně nadupaná dvanáctka

Témata článku: Open source, Open, Odborná veřejnost, Source

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší