Sun Java System Identity Manager lídrem trhu řešení správy identit

MENLO PARK, Kalifornie – 31. ledna 2006, PRAHA – 15. února 2006 – Společnost Forrester Research označila Sun Microsystems za dominantního dodavatele řešení správy identit. Sun Java System Identity Manager podle agentury nabízí podnikům bohatě vybavené řešení, které lze nasadit rychle a cenově výhodně. Analýza Sunu se objevila ve zprávě The Forrester Wave: User Account Provisioning, Q1 2006 (Poskytování uživatelských účtů, 1. čtvrtletí 2006).
Sun Java System Identity Manager lídrem trhu řešení správy identit

Sun Identity Manager a širší sada softwaru Sun Java System Identity Management Suite jsou jádrem revolučního open source řešení infrastrukturního softwaru Sun Java Enterprise System, které se prodává formou předplatného a snižuje náklady a komplikovanost datového centra. Může fungovat jako součást řešení Solaris Enterprise System a dalších hlavních softwarových platforem buď v rámci plně integrovaného, úplného řešení infrastrukturního softwaru, nebo jako jeden ze šesti samostatných produktů (v tomto případě Identity Management), které řeší nejkritičtější potřeby podniků.

Zpráva agentury Forrester došla k následujícímu závěru: „Sun Java System Identity Manager vyšel z našeho hodnocení jako funkčně nejbohatší řešení. Před všemi konkurenty měl náskok v několika kategoriích: ve funkčnosti konektorů, ve správě zásad, funkcích pro audit a architektuře. Sun Java System Identity Manager zvládne všechno, co uživatel od takového produktu může chtít.“

„Máme radost, jak dobře jsme si vedli proti konkurentům, když agentura Forrester důsledně prověřila všechna řešení proti zhruba 125 konkrétním kritériím,“ řekla Sara Gates, viceprezidentka společnosti Sun Microsystems pro řešení správy identit. „Jsme odhodláni nabízet takový software pro správu identit, který společnostem umožní udělat ze zabezpečení automatickou součást fungování podniku a zároveň z něj získávat hodnotu a vydělávat peníze. Ocenění společnosti Forrester nás těší.“

Analýza agentury Forrester uvádí, že Sun Java System Identity Manager „se zvlášť dobře hodí pro zákazníky, kteří hledají nejlepší všeobecnou funkčnost a nízkou režii v souvislosti s implementací… a zároveň chtějí mít možnost výběru dodavatele implementace.“ Zpráva také označila Sun za „nesporného lídra trhu s řešeními poskytování uživatelských účtů“ a „lídra z hlediska podílu na trhu, který zatím nevykazuje žádné známky zpomalení.“(1)

Shrnutí zprávy Q1 2006 Forrester Wave je k dispozici na webu řešení Sun Microsystems Identity Management na adrese http://www.sun.com/identity/resourcecenter.

O sadě Sun Java System Identity Management Suite
Aplikace Sun Java System Identity Manager je součást sady Sun Java system Identity Management Suite. Umožňuje bezpečnou kontrolu nad přístupem a využíváním informačních systémů a poskytuje klíčové součásti pro zřizování a rušení uživatelských účtů, správu přístupu, hesel, účtů a adresářů a také robustní funkce pro audit a vytváření sestav. Sada Sun Java System Identity Management Suite v současné době obsahuje produkty Sun Java System Identity Manager, Sun Java System Access Manager, Sun Java System Directory Server Enterprise Edition a Sun Java System Identity Auditor, což je komplexní řešení auditu identit pro zajištění lepšího dodržování předpisů.
Sada Sun Java System Identity Management Suite je součástí širšího řešení Java Enterprise System, což je otevřený, na standardech založený softwarový systém, který přináší stěžejní sadu sdílených služeb podnikové sítě jako jediný integrovaný celek s předvídatelným cyklem uvádění nových verzí. Je základnou softwarové strategie Sunu. Další informace o řešení Java Enterprise System najdete na adrese: http://www.sun.com/software/javaenterprisesystem.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Sun se při vývoji technologií, na nichž fungují nejdůležitější trhy světa, drží jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“). Jeho filozofie sdílení inovací a budování komunit je v popředí další vlny vývoje počítačových systémů – věku participace. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.
 
Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Java a The Network is the Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.
(1) Sun Leads in Provisioning, Offering Both High Functionality and Ease of Use (Sun vede v poskytování uživatelských účtů, nabízí jak vynikající funkčnost, tak jednoduché ovládání), Forrester Research, Inc., leden 2006.

Témata článku: Open source, Ochranná funkce, System, Sara, Součást, Auditor, Systém předplatného, Management, Manager, Audit, The Sun

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje