Stylový netbook Eee PC Seashell Karim Rashid Collection

Stylový netbook Eee PC Seashell Karim Rashid Collection

Již od uvedení prvního netbooku Eee PC se ASUS snaží o spojení moderních technologií a designu. Dalším důkazem je i nově uvedený model Eee PC Seashell Karim Rashid Collection (1008P) vytvořený ve spolupráci s jedním z nejvýznamnějších světových návrhářů.

Karim Rashid a designéři společnosti ASUS přišli při návrhu tohoto modelu s mnoha inovacemi v oblasti materiálů, výroby a textur - využili například kombinaci pryžového nátěru, technologie IMR (in mold roller) a kovových materiálů, což vytvořilo zajímavé provedení povrchu netbooku, jenž má u uživatelů kromě zraku stimulovat i hmat. Doporučená cena modelu 1008P činí 9 890 Kč včetně DPH.

Techno-apartní provedení Digi-Wave

Karim Rashid vtiskl svůj osobitý styl do každé části modelů Eee PC 1008P. Organické šasi Digi-Wave, které pokrývá netbooky odshora dolů, jim propůjčuje nevšední vzhled i robustní ochranu. Vlnící se linky vytvářejí dojem pohybu vpřed a na světle vytvářejí zajímavé stíny. Povrch netbooku je zároveň velmi praktický, takže se na něm neobjeví otisky prstů.

Cílem návrhu bylo, aby stimuloval všechny lidské smysly, včetně hmatu, který se často u elektroniky přehlíží. Kolekce Eee PC Seashell Karim Rashid Collection také vyniká díky svým barvám – jejich nádech, odstíny a sytost byly zvoleny tak, aby zaujaly fanoušky módy. Netbooky této řady jsou dostupné ve dvou barevných provedeních – odvážném, sytě růžovém a v klasickém, kávově matném.

Lesklá růžová

Netbook Eee PC 1008P má kovově stříbrnou spodní vrstvu a průhlednou výrazně růžovou horní vrstvu vyrobenou technologií IMR.

Matná kávově hnědá

Eee PC 1008P v kávově hnědé má dvě vrstvy: kávově hnědou spodní vrstvu s popraškem zlatých třpytek a průhlednou horní vrstvu jemnou na dotek, tvořenou pryžovým nátěrem.

Výbava

Kolekce netbooků Eee PC Seashell Karim Rashid Collection disponuje 10,1" displejem bez rámu s LED podsvícením a ergonomickou chiclet klávesnicí. Nový úsporný procesor Intel Atom N450 umožňuje společně s technologií pro správu napájení, Super Hybrid Engine, až 6 hodin provozu na jedno nabití. Netbooky Eee PC Seashell Karim Rashid Collection rovněž poskytují téměř okamžitý přístup na internet, a to díky druhému operačnímu systému Express Gate, který se spouští během několika sekund. Express Gate umožňuje uživatelům telefonovat pomocí aplikace Skype, surfovat na internetu, procházet fotky, hrát on-line hry, chatovat a mnoho dalšího.

Technické parametry

Eee PC Seashell Karim Rashid Collection (1008P)

Displej

10,1" WSVGA displej s LED podsvícením (1024 × 600)

Operační systém

Originální systém Windows® 7

Procesor

Intel® Atom™ N450

Operační paměť

DDR2 SO-DIMM 1 GB

Úložiště

2,5” 250 GB/320 GB* SATA2 HDD 5400 ot/min + 500 GB* úložného prostoru ASUS WebStorage

Bezdrátová datová síť

WLAN 802.11b/g/n @2,4 GHz, BluetoothV2.1 + EDR**

Životnost baterie

Tenká a ekologická Li-polymerová baterie, 6 hod.*;

Multimédia

Kamera

1,3 Mpx

Zvukový kodek

Hi-Definition Audio CODEC

Reproduktory

Stereofonní reproduktory

Zabudovaný mikrofon

Směrový mikrofon

Rozhraní

1 × konektor Mini VGA, 2 × USB 2.0, 1 × LAN RJ-45, 2 × Audio Jack (sluchátka / vstup mikrofonu), čtečka karet: MMC/SD (SDHC)

Proporce

Rozměry

262 mm (Š) x 180 mm (H) x 26,2 mm (V)

Hmotnost

1,145 kg

Barvy

Výrazná růžová, kávově hnědá

* Provozní doba se může lišit v závislosti na modelu, způsobu použití a konfiguraci. Další informace naleznete na webových stránkách http://eeepc.asus.com/global/computing.html. Odhadovaná maximální životnost baterie v systému Windows® 7 je měřena pomocí programu MobileMark® 2.

** Dostupnost závisí na vybraném modelu, zemi a podpoře operátora. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách společnosti ASUS pro vaši zemi.

*** Bezplatná jednoletá zkušební lhůta služby ASUS WebStorage (500 GB). Podrobnosti naleznete na webových stránkách www.asuswebstorage.com.

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Další informace naleznete na webových stránkách www.asus.com a http://www.asusweb.cz/karim/

Další článek: Zapojte se do tvorby pocitové mapy Česka na Facebooku

Témata článku: Digi, Wave, SDHC, Asus Eee, Gate, Asus Eee Pc, Růžová sluchátka, Netbook, Roller, Spodní odstín, Mikrofony k pc, Zlatá barva, Praktická elektronika 2016, Matný displej, Techno, Praktická elektronika, Mini PC, Mini netbooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF