Stylový netbook Eee PC Seashell Karim Rashid Collection

Stylový netbook Eee PC Seashell Karim Rashid Collection

Již od uvedení prvního netbooku Eee PC se ASUS snaží o spojení moderních technologií a designu. Dalším důkazem je i nově uvedený model Eee PC Seashell Karim Rashid Collection (1008P) vytvořený ve spolupráci s jedním z nejvýznamnějších světových návrhářů.

Karim Rashid a designéři společnosti ASUS přišli při návrhu tohoto modelu s mnoha inovacemi v oblasti materiálů, výroby a textur - využili například kombinaci pryžového nátěru, technologie IMR (in mold roller) a kovových materiálů, což vytvořilo zajímavé provedení povrchu netbooku, jenž má u uživatelů kromě zraku stimulovat i hmat. Doporučená cena modelu 1008P činí 9 890 Kč včetně DPH.

Techno-apartní provedení Digi-Wave

Karim Rashid vtiskl svůj osobitý styl do každé části modelů Eee PC 1008P. Organické šasi Digi-Wave, které pokrývá netbooky odshora dolů, jim propůjčuje nevšední vzhled i robustní ochranu. Vlnící se linky vytvářejí dojem pohybu vpřed a na světle vytvářejí zajímavé stíny. Povrch netbooku je zároveň velmi praktický, takže se na něm neobjeví otisky prstů.

Cílem návrhu bylo, aby stimuloval všechny lidské smysly, včetně hmatu, který se často u elektroniky přehlíží. Kolekce Eee PC Seashell Karim Rashid Collection také vyniká díky svým barvám – jejich nádech, odstíny a sytost byly zvoleny tak, aby zaujaly fanoušky módy. Netbooky této řady jsou dostupné ve dvou barevných provedeních – odvážném, sytě růžovém a v klasickém, kávově matném.

Lesklá růžová

Netbook Eee PC 1008P má kovově stříbrnou spodní vrstvu a průhlednou výrazně růžovou horní vrstvu vyrobenou technologií IMR.

Matná kávově hnědá

Eee PC 1008P v kávově hnědé má dvě vrstvy: kávově hnědou spodní vrstvu s popraškem zlatých třpytek a průhlednou horní vrstvu jemnou na dotek, tvořenou pryžovým nátěrem.

Výbava

Kolekce netbooků Eee PC Seashell Karim Rashid Collection disponuje 10,1" displejem bez rámu s LED podsvícením a ergonomickou chiclet klávesnicí. Nový úsporný procesor Intel Atom N450 umožňuje společně s technologií pro správu napájení, Super Hybrid Engine, až 6 hodin provozu na jedno nabití. Netbooky Eee PC Seashell Karim Rashid Collection rovněž poskytují téměř okamžitý přístup na internet, a to díky druhému operačnímu systému Express Gate, který se spouští během několika sekund. Express Gate umožňuje uživatelům telefonovat pomocí aplikace Skype, surfovat na internetu, procházet fotky, hrát on-line hry, chatovat a mnoho dalšího.

Technické parametry

Eee PC Seashell Karim Rashid Collection (1008P)

Displej

10,1" WSVGA displej s LED podsvícením (1024 × 600)

Operační systém

Originální systém Windows® 7

Procesor

Intel® Atom™ N450

Operační paměť

DDR2 SO-DIMM 1 GB

Úložiště

2,5” 250 GB/320 GB* SATA2 HDD 5400 ot/min + 500 GB* úložného prostoru ASUS WebStorage

Bezdrátová datová síť

WLAN 802.11b/g/n @2,4 GHz, BluetoothV2.1 + EDR**

Životnost baterie

Tenká a ekologická Li-polymerová baterie, 6 hod.*;

Multimédia

Kamera

1,3 Mpx

Zvukový kodek

Hi-Definition Audio CODEC

Reproduktory

Stereofonní reproduktory

Zabudovaný mikrofon

Směrový mikrofon

Rozhraní

1 × konektor Mini VGA, 2 × USB 2.0, 1 × LAN RJ-45, 2 × Audio Jack (sluchátka / vstup mikrofonu), čtečka karet: MMC/SD (SDHC)

Proporce

Rozměry

262 mm (Š) x 180 mm (H) x 26,2 mm (V)

Hmotnost

1,145 kg

Barvy

Výrazná růžová, kávově hnědá

* Provozní doba se může lišit v závislosti na modelu, způsobu použití a konfiguraci. Další informace naleznete na webových stránkách http://eeepc.asus.com/global/computing.html. Odhadovaná maximální životnost baterie v systému Windows® 7 je měřena pomocí programu MobileMark® 2.

** Dostupnost závisí na vybraném modelu, zemi a podpoře operátora. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách společnosti ASUS pro vaši zemi.

*** Bezplatná jednoletá zkušební lhůta služby ASUS WebStorage (500 GB). Podrobnosti naleznete na webových stránkách www.asuswebstorage.com.

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Další informace naleznete na webových stránkách www.asus.com a http://www.asusweb.cz/karim/

Další článek: Zapojte se do tvorby pocitové mapy Česka na Facebooku

Témata článku: Matný displej, Spodní odstín, Digi, Roller, Techno, Asus Eee, Praktická elektronika 2016, SDHC, Praktická elektronika, Wave, Růžová sluchátka, Mikrofony k pc, Asus Eee Pc, Netbook, Mini PC, Zlatá barva, Gate

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší