Studentský klub Silicon Hill inicioval vznik Microsoft IT Academy na Strahově

14. července 2006
Conroe přichází na scénu
Microsoft spolu s klubem Silicon Hill nabízí studentům možnost rozšířit své vzdělání v oblasti informačních technologií.
Studentský klub Silicon Hill inicioval vznik Microsoft IT Academy na Strahově

Praha, Česká republika – 13. července 2006

Společnost Microsoft ve spolupráci se studentským klubem Silicon Hill, největším klubem Studentské unie ČVUT, otevřela v prostorách kolejí na pražském Strahově Microsoft IT Academy. Studenti v rámci Microsoft IT Academy získají přístup k nejmodernějším technologiím a výukovým materiálům. Kromě Silicon Hill projekt úspěšně rozvíjí také VUT v Brně a VŠB Technická univerzita Ostrava. Microsoft IT Academy při klubu Silicon Hill je jako první v České republice vybudována na základě požadavků samotných studentů.

 

Studentský klub Silicon Hill se do programu Microsoft IT Academy zaregistroval již v březnu 2006. V témže měsíci byly zahájeny první přednášky věnované programování na platformě .NET. V následujících měsících docházelo k rozšíření nabídky aktivit v testovacím provozu. Spuštění ostrého provozu Microsoft IT Academy při studentském klubu Silicon Hill je plánováno na září 2006. Součástí aktivit spojených se zahájením plnohodnotného provozu bude konference New Technology Forum za účasti odborníků společnosti Microsoft.

 

Většina studentů technické vysoké školy zná technologie společnosti Microsoft z uživatelského pohledu. Otevřením Microsoft IT Academy se studentům nabízí pohled z druhé strany, tedy ze strany vývojářů a správců těchto systémů. Studenti, kteří projdou kurzy, se mohou stát lektory svých spolužáků.

 

„Správný IT profesionál se nespokojí se znalostí jednoho či dvou systémů, měl by mít základní minimální přehled ve všech IT směrech. Nové technologie Microsoftu se proto jeví jako ideální alternativa pro další vzdělávání členů našeho klubu,“ uvedl Radovan Igliar, zástupce klubu Silicon Hill. „Pro klub je velice výhodné mít specialisty na více platforem a pro členy samotné je výhodou přístup ke vzdělání a zkušenostem v další oblasti informačních technologií.

 

Microsoft IT Academy je založena na úzkém propojení technologií, výukových nástrojů a materiálů s praxí. Cílem projektu je nabídnout studentům kvalitní vzdělání a připravit je na budoucí zaměstnání v oboru informačních technologií s ohledem na odlišnosti akademického prostředí a požadavků komerční sféry.

 

„Microsoft se celosvětově zavázal k podpoře školství na všech úrovních. Projekt Microsoft IT Academy umožňuje studentům získat kontakt s moderními technologiemi a lidmi, kteří v oboru informačních technologií něčeho dosáhli,“ řekl Dalibor Kačmář, manažer akademických programů společnosti Microsoft Česko a Slovensko. „Strahovská Microsoft IT Academy je výjimečná tím, že první impuls k jednání o jejím zřízení přišel od studentského klubu Silicon Hill. Spolupráce s těmito nadšenými mladými odborníky je pro nás velice příjemnou zkušeností.“

 

O Silicon Hill

Silicon Hill je jedním z klubů Studentské unie ČVUT, organizace zastupující mimoškolní zájmy studentů největší technické univerzity v republice. Klub sídlí na strahovských kolejích a až na výjimky jsou jeho členy studenti zde ubytovaní. Někteří z nich se ve svém volném čase dobrovolně a bez nároku na odměnu věnují správě místní rozsáhlé počítačové sítě, zastupování ubytovaných studentů u SÚZ nebo se podílí na realizacích projektů, odborných přednášek či workshopů. Více informací naleznete na adrese http://www.sh.cvut.cz/.

 

O Microsoft IT Academy

Společnost Microsoft spolupracuje se vzdělávací agenturou Computer Agency, o.p.s. (http://www.c-agency.cz/projekty/microsoft/) na realizaci programu Microsoft IT Academy, který poskytuje školám komplexní podporu při výuce informačních a komunikačních technologií. Tato komplexní podpora zahrnuje nejnovější softwarové vybavení, vzdělávání pedagogů, technickou podporu, marketingovou a mediální podporu. Cílem programu je naučit studenty kvalifikovaně využívat informační a komunikační technologie v dalším studiu a především v praxi.  

 

Microsoft IT Academy již úspěšně funguje na VUT v Brně a VŠB Technické univerzitě Ostrava. Za pět let trvání projektu bylo v České republice otevřeno 15 center. Ve školním roce 2005 - 2006 prošlo kurzy téměř 1000 absolventů, a to jak pedagogických pracovníků, tak studentů.

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Témata článku: Microsoft, Hill, Studenti

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí