Studentské stránky mediálním partnerem Junior Internetu 2001

Již druhý ročník dětské konference Junior Internet se uskuteční 10. března 2001. Konferenci připravuje dětský internetový časopis Zavináč pod záštitou sdružení BMI, které je známo svou každoroční akcí Měsíc Internetu.
Studentské stránky mediálním partnerem Junior Internetu 2001
Již druhý ročník dětské konference Junior Internet se uskuteční 10. března 2001. Konferenci připravuje dětský internetový časopis Zavináč (www.ezavinac.cz) pod záštitou sdružení BMI, které je známo svou každoroční akcí Měsíc Internetu (www.brezen.cz). Mediálním partnerem se po dohodě s pořadateli staly Studentské stránky. „Jsme rádi, že můžeme být mediálním partnerem konference, která má za cíl podpořit Internet v rukou mladých lidí, což je i jeden z cílů našeho serveru,“ uvedl autor Studentských stránek Vojtěch Horna.

Studentské stránky k tomuto kroku vedly zkušenosti z minulého ročníku, který byl velmi úspěšným, jak pro pořadatele, tak pro Studentské stránky, jejichž původní verze zvítězila v kategorii JuniorWeb. „Úspěch v soutěži na Junior Internetu i samotné postoupení do nominace dodá začínajícím autorům sílu do dalšího rozvoje projektů. Bez dětské konference by asi Studentské stránky nebyly,“ dodává Vojtěch Horna. Ve stejném smyslu se připojil i jeden z pořadatelů konference Jirka Peterka: „Často uvádíme, že jsme odrazovým můstkem pro nadané mladé lidi. Toto je příklad, Studentské stránky vyhrály v soutěži JuniorWeb a nyní jsou mediálním partnerem celé konference.“

Na Junior Internetu 2001 se bude soutěžit v kategoriích:

JuniorText: soutěž o nejlepší slohovou práci na téma Internet. Děti v ní mohou popisovat jednotlivé věci, které se jim na Internetu líbí či naopak nelíbí, kterým nerozumí apod. Mohou zde popsat, co na Internetu nejčastěji dělají, nebo co již dokázaly. Mohou prostě napsat cokoli, co se jim vybaví při vyslovení slova Internet. Text musí být napsán čtivě, ale zároveň obsahovat zajímavé informace o Internetu nebo jeho využití.

JuniorWeb: tak zní název soutěže tentokrát o nejlepší webovou stránku, kterou vytvořily samy děti. Může se jednat o stránku na jakékoliv téma. Může to být osobní stránka, stránka o škole nebo třídě, internetový časopis nebo jakákoli jiná stránka vytvořená dětmi. Hodnotí se celkové zpracování webu, tedy rovnoměrně grafika s obsahem, originalitou a jednoduchostí.

JuniorBanner: je nová soutěž, ve které děti vytvoří banner pro konferenci Junior Internet. Musí se jednat o banner ve standardní velikosti a formátu (.gif). Banner může být animovaný či složený z jednoho obrázku. Hodnotit se bude jak grafické zpracování, tak samotný nápad a text reklamního banneru.

JuniorMusic: je soutěží věnovanou hudebnímu využití počítače. Spousta lidí využívá počítač ke stahování hudebních nahrávek nebo k jejich vytváření. Jedná se tedy o soutěž o nejlepší hudební nahrávkou. Nahrávka může být složena přímo soutěžícím nebo jím být pouze přepracována do počítačové podoby. Nahrávky mohou být ve formátech .mid nebo .mp3. Hodnotí se celkový umělecký dojem.

Planeta Internetu: je vědomostní soutěží organizovanou společností Planeta, určenou třídním kolektivům. Kromě vstupenky na konferenci čeká na vítěze mnoho dalších cen. Bližší informace najdete na http://internet.planeta.cz. Všech čtyř "junior" soutěží se mohou účastnit pouze děti, kterým je méně než 15 let. Přihlašovat se mohou do 15. února na adrese www.juniorinternet.cz.

Dále je součástí konference virtuální veletrh který bude probíhat po celý březen a vystavována na něm bude celá řada projektů, které byly prezentovány na konferenci, ale i ty, na které nevyšel čas. Další doprovodnou akcí je virtuální koncert, v němž zazní nejlepší skladby ze soutěže JuniorMusic.

Studentské stránky jsou místem, kde student najde informace a služby, které mu pomáhají v dalším studiu. Uživatelé mohou využít Bazar učebnic a skript a zpravodajství, které zajišťují externí redaktoři, ČIA a ČTK. Autorem Studentských stránek je šestnáctiletý student Gymnázia Opatov Vojtěch Horna. Při přípravě na nich dále spolupracoval Jan Kobera (16) a několik dalších externích redaktorů, kteří přispívají do zpravodajské části. Studentské stránky sponzorují společnosti Contactel, Česká informační agentura a Česká tisková kancelář. Během prvních tří měsíců provozu zaznamenal server více než 13 tisíc návštěvníků a v databázi bazaru je několik set inzerátů.

Váš názor Další článek: ATI jako první získává licenci na sběrnici Pentia 4

Témata článku: Internet, Celá planeta, Animovaný GIF, Odrazový můstek, Junior, Mladý měsíc, Horn, Banner, Česká tisková kancelář


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 165

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize