Studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy se učí vytvářet aplikace pro operační systém Windows Vista

Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy vyučuje v rámci předmětu Praktika programování pro Windows vývoj aplikací pro připravovaný operační systém Windows Vista. Jedná se o nejucelenější program věnovaný přípravě IT odborníků na příchod nové generace operačního systému Windows v České republice. Povaha výuky umožňuje účast i zástupcům partnerských firem, kteří mají možnost získat v předstihu zajímavé informace o vývoji aplikací a vlastnostech systému Windows Vista.
Studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy se učí vytvářet aplikace pro operační systém Windows Vista

„V předmětu Programování pro Windows, který se na naší fakultě vyučuje již patnáct let, byly vždy prezentovány nejnovější technologie Microsoftu. Nebývalá aktivita studentů si letos vyžádala zařadit přehled technologií programování pro systém Windows Vista ještě dříve, než bude tento systém k dispozici ve své finální podobě,“ uvedl RNDr. Vojtěch Jákl z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

„Společnost Microsoft v rámci svého programu spolupráce s vysokými školami poskytuje profesorům a studentům nejnovější technologie ještě před jejich uvedením na trh. To je případ také Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, která se tak podílí na testování našich produktů a dodává nám cenné informace pro jejich další vývoj,“ dodal Dalibor Kačmář, manažer akademických programů společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.

V příštím semestru plánují zástupci fakulty rozšířit výuku programování pro Windows Vista a nabídnout ji formou klasické přednášky desítkám studentů v předmětu Programování pro Windows. Pro omezený okruh aktivních zájemců budou nadále pořádána specializovaná praktická cvičení.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Diskuze (1) Další článek: Displayport – nástupce DVI na vzestupu

Témata článku: Windows, Programování, Nejnovější technologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší