STRV ve 2015: Vývojářské studio se rozrostlo trojnásobně

STRV ve 2015: Vývojářské studio se rozrostlo trojnásobně

České vývojářské studio STRV, které se věnuje zakázkovému vývoji mobilních a webových aplikací pro americké start-upy, zažilo rekordní rok 2015. Z původních 38 členů týmu na začátku ledna 2015 se rozrostlo na 129 lidí ke konci roku. S rapidním růstem přišla také nutnost rozšíření kancelářských prostor a otevření pobočky v Brně, kdy koncem loňského roku byla celková plocha kanceláří 1 100 m2. Podle statistik vývojáři strávili 143 tisíc hodin kódováním, designéři pak 15 tisíc hodin vytvářením UX a grafiky. Lidi z STRV v roce 2015 nalétali více než 550 tisíc kilometrů na cestě za americkými klienty a také v rámci vzdělávacího programu US Camp.

STRV v loňském roce spolupracovalo se 43 americkými klienty a celkově dokončilo na 84 nejrůznějších projektů od mobilních aplikací po propracované webové stránky. Mezi nejvýznamnější klienty STRV patřila nová americká investiční platforma do nemovitostí Rich Uncles, služba StereoCast zprostředkovávající živé záznamy z koncertů nebo videostreamingová mobilní aplikace Feeln pro americký mediální dům Hallmark. Zásadní byla také spolupráce s americkou společností ClassDojo, která je lídrem v oblasti digitálního vzdělávání, jejíchž aplikaci využívá většina škol v USA. „Loňský rok byl pro nás naprosto přelomový. Podařilo se nám vybudovat si renomé mezi americkými klienty, a zároveň se nám podařilo rapidně personálně růst. Překlopili jsme se z menšího studia do seriózní firmy, která má šance se stát předním vývojářským studiem v USA, a to především díky technologickému talentu, kterým oproti Americe Česká republika disponuje,“ říká David Semerád, spoluzakladatel a CEO STRV.

Rok 2016 ve znamení zrychlení růstu

V roce 2016 plánuje STRV nadále pokračovat v rychlém růstu. „V dubnu nás čeká stěhování do nových kancelářích v Karlíně o výměře 5 500 m2. Nadále se tak budeme soustředit na nabírání nových členů týmu do pražské i brněnské kanceláře, s čímž přijde další posílení interního HR týmu. Stejně jako doposud se budeme soustředit na nabírání lidí z celého světa, kteří se za prací přestěhují do Prahy či Brna. Nyní máme 17 různých národností a osvědčuje se nám, že diverzita týmu je pozitivní ať už z personálního či business pohledu,“ říká Lubo Smid, spoluzakladatel a COO STRV.

Projekty Ordr.cz a Surge rostou násobně

STRV se věnovalo v roce 2015 také vlastním projektům a jejich růstu. Bleskový rozvoz jídla po Praze Ordr.cz pod vedením CEO Jakuba Plase zvýšil počet měsíčně prodaných jídel tři a půl násobně. V lednu rozvezli kurýři Ordr.cz 2 200 jídel, na konci roku již kuchaři uvařili a kurýři rozvezli na 7 500 porcí. Na projektu spolupracuje STRV s největší českou kurýrní službou Messenger.

Dařilo se také mobilní aplikaci Surge, kdy vedoucím projektu se stal technický ředitel a spoluzakladatel STRV Martin Šťáva. V číslech rostl Surge (v průběhu roku byla aplikace přejmenována z původního názvu Lavender) šestkrát. V prosinci využívalo aplikaci 340 000 unikátních uživatelů z celého světa. Aplikace Surge je v zásadě sociální sítí, která je zároveň jednou z největších mobilních gay seznamek na světě.

Další článek: Amazon zveřejnil slabé finanční výsledky, cloud mu ale vydělává čím dál víc

Témata článku: Celkové zrychlení, Původní klient, Camp, Vývojářská pobočka, Brněnská pobočka, Loňská grafika


Určitě si přečtěte

Tipy pro Google: Umí mnohem víc než jen vyhledávat, zkuste některé fígle

Tipy pro Google: Umí mnohem víc než jen vyhledávat, zkuste některé fígle

** Google není jen vyhledávací pole se dvěma tlačítky ** Můžete ho ovládnout pomocí parametrů a příkazů ** Kromě výsledků vyhledávání nabízí také další funkce

Karel Kilián | 14

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 222