STRV ve 2015: Vývojářské studio se rozrostlo trojnásobně

STRV ve 2015: Vývojářské studio se rozrostlo trojnásobně

České vývojářské studio STRV, které se věnuje zakázkovému vývoji mobilních a webových aplikací pro americké start-upy, zažilo rekordní rok 2015. Z původních 38 členů týmu na začátku ledna 2015 se rozrostlo na 129 lidí ke konci roku. S rapidním růstem přišla také nutnost rozšíření kancelářských prostor a otevření pobočky v Brně, kdy koncem loňského roku byla celková plocha kanceláří 1 100 m2. Podle statistik vývojáři strávili 143 tisíc hodin kódováním, designéři pak 15 tisíc hodin vytvářením UX a grafiky. Lidi z STRV v roce 2015 nalétali více než 550 tisíc kilometrů na cestě za americkými klienty a také v rámci vzdělávacího programu US Camp.

STRV v loňském roce spolupracovalo se 43 americkými klienty a celkově dokončilo na 84 nejrůznějších projektů od mobilních aplikací po propracované webové stránky. Mezi nejvýznamnější klienty STRV patřila nová americká investiční platforma do nemovitostí Rich Uncles, služba StereoCast zprostředkovávající živé záznamy z koncertů nebo videostreamingová mobilní aplikace Feeln pro americký mediální dům Hallmark. Zásadní byla také spolupráce s americkou společností ClassDojo, která je lídrem v oblasti digitálního vzdělávání, jejíchž aplikaci využívá většina škol v USA. „Loňský rok byl pro nás naprosto přelomový. Podařilo se nám vybudovat si renomé mezi americkými klienty, a zároveň se nám podařilo rapidně personálně růst. Překlopili jsme se z menšího studia do seriózní firmy, která má šance se stát předním vývojářským studiem v USA, a to především díky technologickému talentu, kterým oproti Americe Česká republika disponuje,“ říká David Semerád, spoluzakladatel a CEO STRV.

Rok 2016 ve znamení zrychlení růstu

V roce 2016 plánuje STRV nadále pokračovat v rychlém růstu. „V dubnu nás čeká stěhování do nových kancelářích v Karlíně o výměře 5 500 m2. Nadále se tak budeme soustředit na nabírání nových členů týmu do pražské i brněnské kanceláře, s čímž přijde další posílení interního HR týmu. Stejně jako doposud se budeme soustředit na nabírání lidí z celého světa, kteří se za prací přestěhují do Prahy či Brna. Nyní máme 17 různých národností a osvědčuje se nám, že diverzita týmu je pozitivní ať už z personálního či business pohledu,“ říká Lubo Smid, spoluzakladatel a COO STRV.

Projekty Ordr.cz a Surge rostou násobně

STRV se věnovalo v roce 2015 také vlastním projektům a jejich růstu. Bleskový rozvoz jídla po Praze Ordr.cz pod vedením CEO Jakuba Plase zvýšil počet měsíčně prodaných jídel tři a půl násobně. V lednu rozvezli kurýři Ordr.cz 2 200 jídel, na konci roku již kuchaři uvařili a kurýři rozvezli na 7 500 porcí. Na projektu spolupracuje STRV s největší českou kurýrní službou Messenger.

Dařilo se také mobilní aplikaci Surge, kdy vedoucím projektu se stal technický ředitel a spoluzakladatel STRV Martin Šťáva. V číslech rostl Surge (v průběhu roku byla aplikace přejmenována z původního názvu Lavender) šestkrát. V prosinci využívalo aplikaci 340 000 unikátních uživatelů z celého světa. Aplikace Surge je v zásadě sociální sítí, která je zároveň jednou z největších mobilních gay seznamek na světě.

Další článek: Amazon zveřejnil slabé finanční výsledky, cloud mu ale vydělává čím dál víc

Témata článku: Loňská grafika, Původní klient, Vývojářská pobočka, Camp, Brněnská pobočka, Celkové zrychlení


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu