STRV otevřelo brněnskou kancelář. V Brně bude mít 30 vývojářů

Čeští vývojáři STRV, kteří se věnují vývoji mobilních a webových aplikací na americkém trhu, otevřeli brněnskou kancelář s více než tříměsíčním předstihem. Kancelář v prostorách Business Complexu Titanium, která byla otevřena v průběhu listopadu, je v současné době připravená pro 30 vývojářů. Nyní je obsazena 10 vývojáři. Brněnská kancelář se tak stává již pátou pobočkou vývojářského studia, kdy vedle Brna působí STRV v San Francisu, New Yorku, Los Angeles a centrálu má v Praze. STRV oznámilo expanzi do Brna 15. srpna letošního roku a původní plán otevření pobočky byl v první čtvrtině roku 2016.

„Expanzi do Brna jsme zvažovali delší dobu. Otevření brněnské kanceláře vzešlo ze zájmu lidí pro nás pracovat, ale nechtěli se stěhovat za prací do Prahy. Původně jsme mysleli, že kancelář otevřeme až v únoru či březnu, ovšem po našem oznámení expanze do Brna se zvedla vlna zájmu ze strany brněnských vývojářů. Kancelář jsme tak otevřeli výrazně dříve, protože jsme nechtěli o technologický talent, který se nám nabízel, přijít,“ prozrazuje Lubo Smid, COO a spoluzakladatel firmy, který řídí růstové aktivity firmy.

Rozšiřování vývojových kapacit souvisí s úspěšnou expanzí společností na americkém trhu. „Po letech se nám podařilo prosadit v Americe a nyní evidujeme enormní zájem o naše služby. Americké firmy nás považují za jedno z nejinovativnějších a nejrychlejších studií. V současné době vlastně nevyvíjíme takřka žádné obchodní aktivity za cílem získání nových klientů. Na americkém trhu funguje „šuškanda“, tedy na jednu publikovanou aplikaci nám chodí další tři poptávky,“ říká David Semeráda, spoluzakladatel a CEO STRV, který společnost řídí z amerického Los Angeles.

Další článek: LibreOffice mají konečně online verzi. Vyzkoušejte technologické demo

Témata článku: , , , , , ,