STROM telecom uvádí řešení NGN

Společnost STROM telecom, výrobce moderních telekomunikačních zařízení, informačních systémů a technologií, oznámila dokončení vývoje softswitche, který je klíčovým stavebním kamenem a řídícím prvkem řešení pro sítě příští generace (NGN). Společnost STROM telecom se tak stává první českou společností, která nabízí vlastní NGN řešení. Vývoj řešení AGNES (Advanced-Generation Network Solutions) probíhal od roku 2001.
STROM telecom uvádí řešení NGN

Testování úplného NGN řešení v reálném provozu proběhne na podzim tohoto roku u největšího ruského městského fixního operátora, společnosti MGTS (Moskevská městská telefonní sít), kde STROM telecom již instaloval dva uzly speciálních služeb (USS) – řešení zajišťující tísňová volání a řadu informačních služeb, řídící bod služeb (SCP) pro služby inteligentních sítí, velkokapacitní telefonní centrum založené na technologii inteligentních sítí a další řešení. V současnosti probíhají dodávky zejména vysokokapacitních místních ústředen a IT řešení.

 

Koncepce řešení pro sítě příští generace od společnosti STROM telecom umožňuje operátorům využít výhod unifikované platformy bez ohledu na to, zda již provozují telekomunikační síť, nebo nově vstupují na trh. Je perspektivním řešením i pro poskytovatele internetových služeb, kteří mají zájem rozšířit svou nabídku i o hlasové služby.

 

„Sítě příští generace nabízejí operátorům možnost sjednotit přenos hlasových a datových služeb do jediné platformy. To jim přináší nejen provozní úspory, ale i možnost nabídnout zákazníkům řadu nových služeb. Koncepce NGN je také dalším krokem k rozvoji širokopásmového připojení, které umožní např. přenos TV a dalšího multimediálního obsahu, a to prostřednictvím jediné infrastruktury a jediné přípojky na straně zákazníka. NGN tak přinášejí např. i přístupnější videokonferencing,“ uvedl Pavel Bednář, ředitel vývoje společnosti STROM telecom.

 

„Sítě příští generace přinesou uživatelům možnost přístupu ke službám kdykoliv a kdekoliv. V důsledku toho zavedení standardních funkcí pro výkon činnosti institucí zajišťujících bezpečnost státu (např. odposlechy nebo sledování provozu) vyžaduje specifická řešení. Nevyžádané odposlechy jsou v síti NGN oproti klasické telefonní síti velmi těžké – jsou podobně komplikované jako u mobilních sítí. I na zajištění těchto funkcí je v řešení AGNES od STROMu telecomu pamatováno,“ uvedl Petr Vandas, vedoucí sektoru vývoje systémů společnosti STROM telecom.

 

O řešení NGN od společnosti STROM telecom

Řešení AGNES je založeno na následujících síťových elementech:

·       Media Gateway Controllers (MGC) – softswitch, který zajišťuje řídící funkce,

·       Trunk Gateway (TG) – pro připojení spojovacích okruhů,

·       Access Gateway (AG) - pro účastnický přístup,

·       Media Server (MS) – pro generování a zpracování hlasové informace,

·       Signalling Gateway (SG) – pro převod signalizace pro přenos přes paketové sítě.

 

Řešení NGN od společnosti STROM telecom, které nese název AGNES (Advanced-Generation Network Solutions), je možné integrovat do již existující infrastruktury. Vzhledem k tomu, že se jedná o otevřenou platformu je možné zavést novou funkcionalitu i do sítí založených na ústřednách jiných dodavatelů. Jeho výhodou je také to, že se nejedná pouze o novou architekturu telekomunikačních služeb, ale o skutečnou koncepci služeb příští generace. Jde například o služby, které umožní operátorům poskytnout zejména firemním zákazníkům nástroje pro dálkovou správu a řízení infrastruktury, kontrolu nad přidělovaným kapacitami apod.

 

O společnosti MGTS

Společnost MGTS (Moskevská městská telekomunikační sít) patří mezi deset největších fixních telekomunikačních operátorů na světě. Stará se o více než 4,5 milionu telefonních linek a na moskevském trhu má 80% podíl. Více informací najdete na www.mgts.ru.

 

O společnosti STROM telecom s.r.o.

STROM telecom je česká společnost, která vyvíjí a vyrábí široké spektrum moderních telekomunikačních zařízení, informačních systémů a technologií. Produkty společnosti STROM telecom, které využívají největší světoví poskytovatelé telekomunikačních služeb, jsou nasazeny ve 14 zemích ve více než 50 telekomunikačních sítích. STROM telecom nabízí svým zákazníkům přes dvacet systémů a produktů jako jsou např. platformy pro inteligentní sítě (IN), call centra, digitální ústředny, billingové systémy, CRM systémy nebo řešení pro telekomunikační sítě  příští generace (NGN). STROM telecom je soukromá společnost se sídlem v Praze a výrobním závodem ve Voticích, kde stojí i tři sta let starý javor, který se stal předlohou pro logo společnosti. Společnost byla založena v roce 1993, má přes 800 zaměstnanců a pobočky v Německu, Rusku, Slovensku, Ukrajině a Bosně a Hercegovině. Další informace najdete na www.strom.cz.

# # #

Váš názor Další článek: MP3tunes.com spuštěno, konečně obchod bez omezování uživatele

Témata článku: Městský okruh, Telekomunikační síť, Největší symbol, Strom


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 89

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 121

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 40Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch