STROM telecom oznamuje hospodářské výsledky za rok 2005

Praha, 3. července 2006 – Společnost STROM telecom, výrobce telekomunikační infrastruktury, informačních systémů a technologií, dnes zveřejnila své hospodářské výsledky za účetní rok 2005. Zisk společnosti dosáhl v uplynulém roce výše 2.09 miliard Kč při obratu 4.99 miliard Kč. Ve srovnání s rokem 2004 zvýšila společnost prodeje svých produktů a služeb o 110 %, zisk společnosti vzrostl meziročně o 1.73 miliardy korun.
STROM telecom oznamuje hospodářské výsledky za rok 2005

„Vynikající výsledky naší společnosti odpovídají kvalitě námi nabízených produktů a služeb
a celkovému stavu trhu. Poptávka po konvergentních řešeních, která sdružují hlasové, datové
i obsahové služby, trvale stoupá a vytváří tak předpoklady pro další růst naší společnosti,“ uvedl Nihad Hurem, generální ředitel společnosti STROM telecom. „Díky orientaci na nové trhy
a posilování naší pozice na západních trzích očekáváme, že v roce 2006 bude obrat společnosti vyšší o dalších 100 %.“

 

Nad očekávání dobré hospodářské výsledky STROM telecom nalezly odraz i v hodnocení společnosti v čerstvě zveřejněných prestižních ekonomických žebříčcích firem v České republice. STROM telecom se poprvé umístil v první stovce největších českých firem podle ankety CZECH TOP 100. Navíc podle téže ankety byl v loňském roce firmou se čtvrtým nejrychleji rostoucím ziskem v zemi. Zároveň STROM telecom letos obsadil páté místo v žebříčku Computerworld TOP 100 ICT, který hodnotí společnosti z oblasti informačních a telekomunikačních technologií podle výše obratu v předchozím roce.

 

Rok 2005 se pro STROM telecom nesl ve znamení platformy pro sítě příští generace TENNET. Na začátku roku došlo k dokončení vývoje vlastního softswitche, který tvoří základ této platformy postavené na otevřené architektuře AdvancedTCA. V současné době je již systém TENNET nasazen v ostrém pilotním provozu u největšího ruského operátora pevné telefonní sítě MGTS (Moskevská městská telefonní síť).

 

* * *

 

O společnosti STROM telecom a. s.

STROM telecom je česká společnost, která vyvíjí a vyrábí široké spektrum telekomunikačních zařízení, informačních systémů a technologií. Produkty společnosti STROM telecom, které využívají největší světoví poskytovatelé telekomunikačních služeb, jsou nasazeny ve 14 zemích ve více než 50 telekomunikačních sítích obsluhujících přes 65 miliónů koncových zákazníků. STROM telecom nabízí svým zákazníkům rozsáhlé portfolio produktů zaměřených na konvergentní billing v reálném čase, sítě příští generace (NGN) a digitální spojovací systémy. STROM telecom je soukromá společnost se sídlem v Praze a výrobním závodem ve Voticích, kde stojí staletý javor, který se stal předlohou pro logo společnosti. Společnost byla založena v roce 1993, má přes 1200 zaměstnanců a pobočky v Německu, Rusku, Slovensku, Ukrajině a Bosně a Hercegovině. Další informace najdete na www.strom.cz.

Váš názor Další článek: První betaverze Mozilla Firefox 2.0 je před dokončením

Témata článku: Ankety, Telecom, Strom

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší