STROM telecom a ČVUT v Praze Fakulta elektrotechnická otevírají výzkumné centrum

Praha, 6. října 2005 – Společnost STROM telecom, výrobce telekomunikačních zařízení, informačních systémů a technologií, a Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze představily nově zřízené výzkumné a vývojové centrum. Cílem spolupráce STROM telecom a ČVUT je podpořit vývoj nových zařízení, aplikací a služeb v oblasti telekomunikačních technologií, umožnit studentům práci s nejmodernějšími systémy při řešení reálných úkolů a seznámit je s možnostmi budoucího profesního uplatnění.
STROM telecom a ČVUT v Praze Fakulta elektrotechnická otevírají výzkumné centrum

„Spolupráce s odborníky a studenty katedry telekomunikační techniky FEL ČVUT představuje pro STROM telecom velký přínos. Znalosti a schopnosti studentů technických škol dosahují světové úrovně a v kombinaci s vedením odborníků z praxe a kvalitním vybavením výzkumných laboratoří mohou přinést, a pravděpodobně také přinesou, skvělé výsledky, “ uvádí důvody pro investice do zřízení STROM centra Pavel Bednář, technický ředitel společnosti STROM telecom. „Věříme, že práce na projektech spojených s nabídkou produktů a služeb naší společnosti zaujme některé studenty natolik, že se z nich stanou naši zaměstnanci.“  

 

Spolupráci soukromé a akademické sféry si pochvaluje i děkan FEL ČVUT Prof. Ing. Vladimír Kučera, DrSc.: „Spojení praktické a teoretické výuky je v technických oborech naprostou nutností, proto jsme rádi, že STROM centrum na naší škole vzniklo. Vybavení výzkumného centra je investičně náročné, ale díky spolupráci se společnosti STROM telecom budou mít studenti katedry telekomunikační techniky a dalších oborů k dispozici zázemí na špičkové světové úrovni.“

 

Činnost STROM centra bude založena na práci projektových týmů vedených specialisty z ČVUT nebo STROM telecom. Jednotlivé projektové týmy se soustředí na vývoj nových řešení pro mobilní sítě třetí generace, služby založené na lokalizaci účastníka, digitální zpracování signálů a testování nových produktů a jejich kompatibility. Na řešení jednotlivých projektů STROM centra se budou podílet zejména studenti a doktorandi katedry telekomunikační techniky FEL ČVUT, jejichž aktivní přístup bude podporován i formou stipendií.

 

STROM centrum, podle smlouvy mezi ČVUT a STROM telecom, řídí čtyřčlenná správní rada a výkonná rada se šesti členy. Členové obou statutárních orgánů jsou z poloviny jmenováni společností STROM telecom, druhou polovinu jmenuje vedení FEL ČVUT. Tyto orgány rozhodují o provozních záležitostech, výzkumných úkolech i o využití intelektuálního vlastnictví vytvořeného v rámci provozu STROM centra. Roční rozpočet je stanoven na 5,3 miliónu Kč za strany společnosti STROM telecom a 1,2 miliónu od FEL ČVUT. Předpokládá se, že uvedené částky budou na provoz STROM centra vynaloženy i v následujících dvou letech.


* * *

 

O společnosti STROM telecom s.r.o.

STROM telecom je česká společnost, která vyvíjí a vyrábí široké spektrum telekomunikačních zařízení, informačních systémů a technologií. Produkty společnosti STROM telecom, které využívají největší světoví poskytovatelé telekomunikačních služeb, jsou nasazeny ve 14 zemích ve více než 50 telekomunikačních sítích. STROM telecom nabízí svým zákazníkům přes dvacet systémů a produktů jako jsou např. platformy pro inteligentní sítě (IN), call centra, digitální ústředny, billingové systémy, CRM systémy nebo řešení pro telekomunikační sítě  příští generace (NGN). STROM telecom je soukromá společnost se sídlem v Praze a výrobním závodem ve Voticích, kde stojí staletý javor, který se stal předlohou pro logo společnosti. Společnost byla založena v roce 1993, má přes 1000 zaměstnanců a pobočky v Německu, Rusku, Slovensku, Ukrajině a Bosně a Hercegovině. Další informace najdete na www.strom.cz.

Váš názor | Software602 rozdává vstupenky na Invex

Témata článku: Telecom, Strom

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší