Střípky z Modré Session aneb modrá je dobrá!

Střípky z Modré Session aneb modrá je dobrá!

Ve čtvrtek 19. Února vyvrcholila on-line hra Modrá kobliha akcí „Modrá Session“. Přibližně 220 účastníků prožilo zajímavý večer v modrých prostorách bývalé továrny La Fabrika v pražských Holešovicích. Zábava skončila až pozdě v noci.

La Fabrika se v 16:30 začala postupně plnit. Dlouhý bar byl místem, které mnoho návštěvníků pojalo jako svou základnu až do oficiálního začátku akce v 17:30. Akci moderoval Petr Mára. Po krátkém uvítání plného hlediště Philippem Bernardem se na pódiu střídali očekávaní hosté.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Show Tiita Paananena nabídla spoustu zajímavých pohledů pramenících z jeho velkého koníčka – skydivingu. Tiit přednášel ve své letecké kostičkované kombinéze s padákem na zádech a vzbudil mezi návštěvníky mírnou konsternaci. O přednášce „VoIP is dead“ se v kuloárech podle očekávání, ještě dlouho diskutovalo. Všichni přednášející se po skončení oficiální části těšili na baru velkému zájmu účastníků a debaty nebraly konce. Celá akce se nesla ve velmi otevřeném, komunitním duchu, který ještě podtrhl živý koncert kapely Lety Mimo.Během existence Skype engineering centra v České republice to bylo poprvé, kdy u nás Skype odkryl své představy o budoucnosti komunikace na internetu. Na Modré Session zazněla zajímavá myšlenka - budoucnost patří přesunu od hardwaru k softwaru a využití softwarové komunikace na mnoha různých zařízeních.

Před koncertem byli vylosováni 3 výherci, kteří dostanou příležitost proletět se stíhačkou.

Děkujeme všem účastníkům Modré Session a doufáme, že jste se dobře bavili. Sledujte www.modrakobliha.cz i dále a možná budete překvapeni.

Generálním partnerem hry Modrá kobliha a akce Modrá Session byla společnost Skype.

Témata článku: Stíhačka, Holešovice, Velká komunikace, Živý pohled

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje