Strategické partnerství KPNQwest a Atos Origin

Strategické partnerství společností KPNQwest a Atos Origin rozšíří využívání technologie Open Text na webu
Strategické partnerství KPNQwest a Atos Origin
Praha 16. ledna 2001 – Společnosti KPNQwest, přední panevropská firma v oblasti Internetu a datových komunikací, Atos Origin, významný poskytovatel služeb v oblasti informačních technologií, a OpenText Corporation, vedoucí dodavatel aplikací pro vytváření intranetů, extranetů a virtuálních týmů, uzavřely významnou strategickou dohodu, na jejímž základě všechny zúčastněné firmy zvýší svůj podíl na rostoucím trhu ASP (Application Service Provider).

Společná nabídka nazvaná IntranetHotel umožňuje obchodní aktivity v oblasti B2B (business-to-busines), které budou plně využívat vzájemné spolupráce, řízení znalostí (knowledge management) a výměny informací, a to vše prostřednictvím Internetu. Podle průzkumu IDC se očekává, že výdaje do oblasti služeb pro

e-knowledge management na globální úrovni vzrostou do roku 2004 na více než 6 miliard dolarů.

Řešení IntranetHotel tvoří virtuální prostředí, založené na softwaru LiveLink firmy Open Text, dostupné prostřednictvím Internetu a standardního webového prohlížeče. To umožňuje uživatelům těžit z výhod této služby bez větších vstupních investic do softwaru, hardwaru či systémové integrace.

IntranetHotel je existující řešení nabízené v rámci propracovaného portfolia produktů pro e-business společnosti Atos Origin CKM (Collaborative Knowledge Management). Tuto nabídku tvoří sada nástrojů a služeb pro vytvoření úspěšného a efektivního řešení v oblasti elektronického obchodu. Na realizaci u zákazníka se vedle Atos Origin Managed Services podílí také několik dalších externích subjektů. V rámci nově oznámené spolupráce je firma Atos Origin schopna značně akcelerovat svou nabídku řešení IntranetHotel pro rostoucí trh služeb ASP. Stávající zákazníci budou převedeni ke společnosti KPNQwest jako poskytovateli aplikační infrastruktury (AIP - Application Infrastructure Provider).

Společnost KPNQwest využije kapacity své vlastní panevropské sítě EuroRingů, stejně jako možností infrastruktury pro hosting a široké nabídky služeb, a poskytne zákazníkům z oblasti business-to-business sofistikované a škálovatelné prostředí vytvořené přesně podle potřeb klienta. Celé řešení bude hostováno a spravováno v síti CyberCenter společnosti KPNQwest, a to zároveň s garancí nejvyšší úrovně služeb v současném průmyslu.

“Tato dohoda pro nás znamená první významný krok v rozšiřování iniciativy AIP na evropském kontinentu,” prohlásil Rhett Williams, hlavní marketingový ředitel společnosti KPNQwest. “Zákazníkům firmy Athos Origin to navíc poskytuje hmatatelné výhody z hlediska ceny a efektivity.”

“V rámci tohoto partnerství, které znásobuje kvalitu našich řešení, jsme schopni se zaměřit na zvýšení přidané hodnoty při vývoji, integraci a využívání flexibilních a robustních řešení pro poskytování aplikačních služeb pro naše zákazníky v celé Evropě,” dodal Bram Meijer, Produkt Manager IntranetHotel firmy Atos Origin.

“Atos Origin se již delší dobu při vývoji inovativních aplikací opírá o naše zkušenosti a technické know-how, a to díky využívání produktu LiveLink,” řekl Bill Forquer, viceprezident firmy Open Text zodpovědný za program ASP Partner. “Tím, že využijeme robustní síťovou infrastrukturu společnosti KPNQwest a stávající partnerství s firmou Open Text na poli ASP, můžeme řešení společnosti Atos Origin nabídnout dodavatelským řetězcům, partnerským sítím, zákaznickým sítím a dalším subjektům zabývajícím se různými formami elektronického podnikání.

O společnosti Atos Origin

Atos Origin (Euronext: F.ATO), přední poskytovatel služeb pro informační technologie, umožňuje zákazníkům definovat cíle tak, aby dosáhli příznivých ekonomických výsledků prostřednictvím efektivního využívání řešení z oblasti IT a elektronického podnikání. Všech 27 tisíc zaměstnanců společnosti pracuje na inovativních řešeních a má značné zkušenosti s efektivním řízením rozsáhlých sítí firem a velkých podniků. V současné době operuje firma Atos Origin ve 33 státech světa a v roce 1999 dosáhla obratu 2,8 miliardy euro. Mezi zákazníky jsou například ABN-Amro, Akzo Nobel, BNP Paribas, Cegetel/Vivendi, Credit Lyonnais, Euronext, Fiat, ICI, Lucent Technologies, Philip Morris, Philips, Procter & Gamble, Shell nebo Unilever. Další informace lze získat na www.atosorigin.com.

O společnosti Open Text

Open Text (NASDAQ: OTEX, TSE: OTC) je jedním z průkopníků vývoje novátorských intranetů, extranetů a aplikací pro elektronický obchod. Již od vytvoření jedné z prvních vyhledávacích technologií pro www zůstává společnost na čele vývoje internetových technologií. Řešení společnosti Open Text dnes umožňují jednotlivým uživatelům, pracovním týmům, organizacím i globálním obchodním korporacím spolupráci na projektech, sdílení nápadů a prosazování inovací co nejrychlejším způsobem. Open Text je největším dodavatelem podnikové aplikace pro spolupráci založené na webových technologiích, která má více než 3,5 milionu uživatelů v 31 zemích a 12 jazykových variantách na celém světě. Více informací je možno nalézt na adrese www.opentext.com.

O společnosti KPNQwestKPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropský poskytovatel datových služeb založených na protokolu IP. Využívá technologicky vyspělou optickou síť o délce 20 tisíc km, která spojuje 50 důležitých měst v Evropě, a zákazníkům nabízí široké portfolio datových služeb založených na IP a rovněž špičkové telekomunikační služby včetně služeb DSL (Digital Subscriber Line). KPNQwest je jedním z největších poskytovatelů služeb Internetu pro evropskou obchodní sféru a operuje v 15 zemích. Provozuje také 12 CyberCenter a v rámci své evropské vysokokapacitní sítě plánuje vybudování dalších osmnácti velkých center, každé s pracovní plochou 10 tisíc m2, která budou zajišťovat hostování webových stránek a serverů, sdílení aplikací a služby telehousingu. Další informace o společnosti KPNQwest je možno získat na adrese: www.kpnqwest.com.

Váš názor Další článek: Impérium AMD vrací úder mobilním Duronem

Témata článku: Prohlížeče, Hmatatelná výhoda, Nobel, Stávající nabídka, Virtuální obchod, Fiat, Intranet, Morris, Evropský zákazník, Busines, Unilever, Origin, Inovativní technologie, Pracovní zkušenost, Subscriber, Credit, Evropská úroveň, Atos


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 104


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky