Strategické partnerství K2 atmitec a GTS Novera

Strategické partnerství K2 atmitec a GTS Novera

Společnost K2 atmitec spouští Datové centrum

Nové služby v oblasti outsourcingu služeb a platforem, cloud computingu, hostingu a řešení problému důvěry mezi zákazníky a poskytovali služeb datového centra či ojedinělý rozsah servisu pro klienty. To je jen malá část novinek, které s sebou přináší spuštění datového centra společnosti K2 atmitec v Ostravě.

Samotné cíle a kvalita projektu oslovily i společnost GTS Novera – předního dodavatele telekomunikačních, datových a internetových služeb nejen v rámci České republiky.Společnosti K2 atmitec a GTS Novera proto uzavřely strategické partnerství o dodávkách datových služeb pro Datové centrum K2.

„Spuštění Datového centra K2 odráží naši strategii orientovanou na zkvalitňování služeb nejen zákazníkům Informačního systému K2. Tento projekt je jediným v České republice, který skutečně a doslovně řeší jednu z největších překážek v rozšiřování outsourcingových a cloud computingových služeb – důvěru mezi zákazníkem a poskytovatelem služeb bez zásahu třetích stran. Je ideálním prostorem pro nové služby typu služba jako servis, tzv. SaaS, nebo platforma jako servis, tzv. PaaS. Možnosti datového centra jsou opravdu široké a již dnes máme partnery, se kterými bude radost v této nové oblasti spolupracovat,“ komentoval strategické partnerství a spuštění datového centra Marek Kučera, výkonný ředitel K2 atmitec.

„Otevření nového ostravského datového centra navázalo na datové centrum v Brně otevřené v říjnu loňského roku. Nyní tak GTS Novera provozuje v České republice celkem šest datových center, a to v Praze, Brně a v Ostravě. Naše datová centra jsou vybavena nejmodernějšími zařízeními fyzické bezpečnosti, ke kterým patří čipové karty na vstup do objektu, speciální bezpečnostní klíče, dálkově dohlížené dveřní zámky, recepční služba a samozřejmě uzamykatelný rack se zabezpečením proti vylomení. Nepřerušené napájení umístěných serverů i v případě výpadku elektřiny zajišťují UPS a dieselové motorgenerátory. Bezpečnost poskytuje i unikátní hasicí systém využívající plyn a monitorovací systém, který nepřetržitě sleduje hodnoty teploty a vlhkosti. Samozřejmostí je nepřetržitý dohled,“ uvedl Petr Možíš, ředitel obchodní divize GTS Novera.

Zákazníci získají přístup i k jedinečnému servisu, který bude datové centrum poskytovat svým klientům v nepřetržitém režimu 24/7/365. Servis se opírá o dvě integrované součásti.Konkrétně o TOC – Technology Operation Center –, ve kterém bude tým profesionálů řešit všechny dotazy a problémy zákazníků a POC – Pronix Operation Center –, který je automatickým dohledovým systémem nad „zdravotním stavem“ technologií umístněných v datovém centru.

Po technické stránce patří Datové centrum K2 na českém trhu na první příčky. Na ploše o celkové výměře 250 m2 s nosností až 1,5 tuny disponuje kapacitou až 100 racků, přičemž každý z racků bude dosahovat standardního výkonu 5,3 kW s možností rozšíření až na 10 kW. O bezpečnost dat a hardwarového zařízení se postará inteligentní dohledový systém s několika vrstvami zabezpečení. Přístup k zařízením datového centra budou mít pouze autorizovaní pracovníci. Do prostor datového centra existuje jen jeden vstup pro maximální možnost kontroly pohybu osob. Každá oprávněná osoba bude mít navíc speciálně přiřazený pin, díky němuž se dostane jen do přidělené oblasti DC.

„Více než 10leté zkušenosti s outsourcingem a hostingem služeb nás přesvědčily o důležitosti maximální bezpečnosti dat a hardwaru datového centra. Proto jsme již při plánování a budování kladli důraz především na vysokou úroveň a kvalitu zabezpečovacích technologií,“ doplňuje Kučera.

Nové datové centrum společnosti K2 atmitec je připraveno poskytovat širokou paletu služeb, jako je například projekt Open Business Intelligence nebo komplexní správa vozového parku. Obě zmíněné služby poběží na platformě SaaS. Samozřejmostí je také provoz komplexního Informačního systému K2 v rámci virtuálního prostoru datového centra v režimu PaaS.

Další článek: Yahoo kupuje Koprol a bude konkurovat Foursquare

Témata článku: Široký rozsah, Autorizovaný servis, Rack, Outsourcing, Diesel, Bezpečnostní servis, Servis, Komplexní projekt, UPS brno


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 45

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky