Stránky WWW.46664.COM provozované Tiscali

Obrovské publikum webového přenosu Koncertu - 46664 prostřednictvím internetu po celém světě, díky jediné síti poskytovatelů internetu a portálů, vytvořené Tiscali
Stránky WWW.46664.COM provozované Tiscali

Více než 1 200 000 počítačů bylo 29. listopadu připojeno k živému internetovému přenosu koncertu, konaného v Kapském Městě. Jedná se rovněž o bezprecedentní úspěch s ohledem na počet vyžádaných záznamů koncertu v prvních 24 hodinách, kdy bylo zaznamenáno 350 000 požadavků z celého světa.

 

 

Cagliari, 4. prosince 2003. Více než 1 200 000 připojených počítačů znamená, že živé záběry z 46664 – Koncertu, pořádaného ve spolupráci s asociací MTV Staying Alive, 29. listopadu na stadiónu Green Point v Kapském Městě, sledovalo ještě daleko více lidí. Neuvěřitelný je rovněž počet požadavků o záznam koncertu, zaznamenaných 1. prosince, v Celosvětový den boje proti AIDS: bylo jich více než 350 000 během pouhých 24 hodin. Počet uživatelů Internetu po celém světě, kteří budou mít možnost tuto událost sledovat, s největší pravděpodobností ještě poroste, protože koncert bude k dispozici po dobu dalších tří měsíců.

 

Kromě ohromujícího úspěchu, s ohledem na velikost publika, je tento webový přenos rovněž významným krokem v dějinách on-line událostí. Důvodem je vysoká audio a video kvalita tohoto přenosu na Internetu. Rozhodnutí Tiscali vytvořit výjimečnou síť pro dodávku obsahu, vyústilo ve spolupráci hlavních internetových operátorů po celém světě a rovněž přispělo k úspěchu celé akce. Tato síť garantovala maximální kvalitu i v době špiček současně připojených operátorů po celé  čtyři hodiny konání koncertu.

 

Tiscali a 46664 by rádi poděkovaly všem partnerům, kteří umožnili konání této mimořádné akce.  Akce, která vskutku významným způsobem napomohla celosvětové kampani za zvýšení veřejného povědomí o katastrofě HIV/AIDS a za získávání finančních prostředků.

 

Díky této mimořádné spolupráci bylo možné přenášet nevídanou akci, která v jeden večer svedla na stejné pódium dohromady umělce z celého světa jako jsou Bono, Beyoncé, Anastacia, Queen, Peter Gabriel, Yossou ‘Ndour, Eurythmics, Zucchero, Yussuf Islam,  Ms Dynamite, Jimmy Cliff, Jonny Clegg, The Corrs, Baba Mahal a Bob Geldof, aby zde vystoupili živě, on-line. Koncert z Kapského Města byl prostřednictvím Internetu přenášen do více než 200 zemí a to nejen prostřednictvím oficiálních stránek www.46664.com, provozovaných Tiscali a portálů Tiscali v 15 evropských zemích a v Jihoafrické republice, ale také serverů a sítí členů GIA (Global Internet Alliance), mezi něž patří Nifty (Japonsko), Bell Canada, UOL (Brazílie), UOL Sinectis (Argentina) a dalších důležitých partnerů jako Real Networks (celosvětově), Akamai (celosvětově), Terra Lycos (Jižní Amerika), Eircom (Irsko), BBC online a jeho partnerů po celém světě, MTV on-line (Staying Alive), Avopolis Network (Řecko), Virgin.com, Web.de (Německo) a RKCS (Maďarsko).

 

Do této iniciativy se zapojily i následující společnosti a to tím, že akci podporovaly on-line bannery a propagací webového přenosu zmiňovaného koncertu: Coca Cola, Federal Express, Cnet, MSN entertainment and Music, Windows Mediaguide, Real Media Guide, Yahoo! USA, The Telegraph, Overture, E-Spotting, Sony Music, BMG.com, IFPI (International Federation of Phonographic Industries), The Times, Corriere della Sera, VNU UK, Reuters.co.uk, Claritas, Media Brokers, TBG Ltd, The Deal Group Media (Velká Británie), Telecinco.es, Antena3tv.es, Netvision (Izrael), Earthlink (USA), SmarkMedia.com, Top.bg (Bulharsko). Tento seznam je dokonce ještě širší a to o oficiální stránky umělců, kteří se koncertu zúčastnili, mezi něž patří např. queen.com a u2.com.

 

Tím, že se podělila o svá on-line vysílací práva, pomohla společnost Tiscali zrealizovat vizi Nelsona Mandely využít tu nejmodernější technologii pro celosvětové šíření výzvy ukončit AIDS. Tiscali se více než kdykoliv předtím angažuje v podpoře 46664 – Věnuj 1 minutu svého života AIDS, celosvětové kampaně pro zvýšení veřejné povědomosti o katastrofě HIV/AIDS a pro získání finančních prostředků pro Nadaci Nelsona Mandely. Navíc, tato obrovská akce dosáhla toho, že významní umělci a firmy z celého světa na jeden den ponechali stranou zákony konkurence, aby spolupracovali v zájmu společného cíle.

 

Tato akce i nadále pokračuje na Internetu. Stejně jako budou mít možnost po dobu následujících tří měsíců sledovat koncert z Kapského Města na webových stránkách www.46664.com, provozovaných Tiscali, mohou uživatelé i nadále dávat příspěvky on-line, stahovat si exkluzivní skladby hrané zúčastněnými umělci, či si kupovat oficiální CD a DVD z této akce, která budou k dispozici od příštího března, nakupovat reklamní zboží, čímž vším mohou podpořit kampaň na získání finančních prostředků.

 

 

O Tiscali

Tiscali S.p.A., (Nuovo Mercato, Milán: TIS, Nouveau Marché, Paříž: 005773), je internetová komunikační společnost poskytující připojení, obsah a firemní aplikace, stejně jako inovativní komunikační služby. Ke 30. září 2003 měla společnost Tiscali 7,6 milionů aktivních uživatelů, z čehož 602 000 tvořili uživatelé širokopásmového připojení.

Firemní stránky Tiscali naleznete na www.tiscali.com.

 

Váš názor Další článek: Coca-Cola spustí vlastní hudební obchod

Témata článku: Windows, Mimořádná spolupráce, Jimmy, IFPI, Peter Gabriel, Bono, Baby, Terra, Canada, Gabriel, Nelson Mandela, Mandela, Argentina, Coca Cola, Queen, Živý přenos, Aids, Deal, Alive


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky