Stovky dalších e-shopů se zapojily do systému mojeID

Stovky dalších e-shopů se zapojily do systému mojeID

Přihlašování pomocí mojeID nyní mohou využívat i zákazníci 400 e-shopů provozovaných společností E LINKX. Ta se rozhodla mojeID plošně implementovat u 200 e-shopů spadajících do řady iDeal Professional, majitelé zbylých dvou stovek obchodů mohou mojeID nasadit za příplatek provozovateli. E LINKX a dále také NETERNITY, Skvělý.cz a EVONET představují vůbec první subjekty, které v rámci nabídky implementace mojeID uzavřely s CZ.NIC smlouvu o obchodním zastoupení a řešení budou jednotlivým prodejcům nabízet za provizi.

Kromě E LINKX se v oblasti elektronického obchodu mojeID usadilo i v síti tisícovek e-shopů, které provozuje společnost Bohemiasoft (více zde).

„Nasazením mojeID v naší aplikaci iDeal Professional chceme svým klientům vyřešit dlouholetý problém s ověřováním adres nových zákazníků. Dosud nebyla na českém trhu důvěryhodná autorita, na které by se dalo podobné řešení stavět. Věříme, že technologie pomůže snížit počet falešných objednávek a předcházet chybám v kontaktních údajích zákazníků – tyto kritické omyly nakupujícího dosud znemožňovaly jakoukoli další komunikaci. Pokud je nákup spojen s on-line platbou pomocí platební karty nebo jinou přímou metodou, validování zákazníka je o to důležitější,“ říká Robert Bosák, který je v E LINKX odpovědný za vývoj a podporu B2C.

„Logickým předpokladem zájmu o mojeID u internetové veřejnosti je nabídka tohoto přihlašování u poskytovatelů služeb. mojeID se začíná u této cílové skupiny dařit a věříme, že se do systému začnou zapojovat i další podobné subjekty. E LINKX navíc sází na zajímavý obchodní model, který by mohl inspirovat další poskytovatele služeb, a přispět tak k rychlejšímu rozšíření mojeID,“ doplnil výkonný ředitel CZ.NIC Ondřej Filip.

Další článek: Twitter dnes slaví narozeniny. Kolik mu tipujete?

Témata článku: Ideal, Přihlašování, Cílové nasazení, Nabídka obchodu, E-shop, Shop, Platební údaj, Ondřej Filip


Určitě si přečtěte

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk