Stonesoft a Mikrolog nabízejí produktovou řadu zařízení s předinstalovaným firewallem/bránou VPN

Produktová řada obsahuje ucelenou nabídku bezpečnostních řešení od systémů pro malé kanceláře až po špičkové podnikové firewally/brány VPN.
Stonesoft a Mikrolog nabízejí produktovou řadu zařízení s předinstalovaným firewallem/bránou VPN

HELSINKY, Finsko, 12. května 2003  - Společnost Stonesoft Corporation (HEX: SFT1V), přední dodavatel podnikového softwaru pro zabezpečení a vysokou dostupnost, dnes oznámila novou produktovou řadu StoneGate High Availability Firewall/ VPN pracující na hardwaru Mikrolog. Bezpečnostní řešení StoneGate s hardwarem Mikrolog jsou optimalizována pro nejnáročnější síťová prostředí a přitom je lze snadno implementovat, používat a centrálně spravovat. Díky tomu jsou velice cenově výhodná.

 

Nová produktová řada obsahuje bezpečnostní řešení založené na firewallu a bráně virtuální privátní sítě (VPN) StoneGate společnosti Stonesoft. Zařízení vyrábí společnost Mikrolog Ltd na své výrobní lince s certifikací ISO 9002, zaměřené na bezpečnostní produkty. Mikrolog je jedna z největších finských společností v oboru informačních technologií, pod značkou Osborne vyrábí a prodává vlastní stolní počítače, notebooky a servery.

 

Produktová řada obsahuje nabídku bezpečnostních řešení od systémů pro malé a pobočkové kanceláře až po špičkové podnikové firewally/brány VPN. Každé řešení obsahuje předinstalovaný  StoneGate, včetně hardwarové a softwarové podpory. Díky tomu, že je software firewallu a brány VPN v zařízeních předem instalován, lze je snadno používat a implementovat. Jedinou kontaktní firmou pro distributory v záležitostech prodeje a podpory zařízení bude Stonesoft.

 

„Někteří zákazníci chtějí implementovat StoneGate na bezpečnostním hardwaru namísto standardního a toto je naše odpověď na jejich požadavky,“ řekl Jari Raappana, viceprezident marketingu společnosti Stonesoft. „StoneGate sice už má snadno použitelný řídící systém, ale v podobě účelového zařízení je jeho implementace ještě jednodušší. Výhodou, kterou nabízíme zákazníkům, je možnost rozšířit bezpečnostní systém upgradem softwarové licence, aniž by bylo nutné zároveň upgradovat hardware. Očekáváme, že po těchto bezpečnostních řešeních bude velká poptávka v podnikových prostředích s distribuovanými firewally a virtuálními privátními sítěmi.“

 

„Zařízení Mikrolog jsou vyráběna ze standardních součástí. Tím je zaručena vysoká kvalita a rozumná cena v porovnání se zařízeními, která jsou založena na proprietárních technologiích,“ řekl Juha Toivanen, ředitel prodeje firmy Mikrolog.

 

Řešení má všechny funkce vynikajícího softwaru StoneGate High Availability Firewall/ VPN. StoneGate je firewall/VPN, který byl několikrát oceněn. Obsahuje integrovaný operační systém, dynamické vyvažování zátěže, má vysokou dostupnost a možnost připojení se k několika ISP najednou. Svým pojetím snižuje komplikovanost a strukturované náklady na informační bezpečnost. Časopis SC Magazine jej v letech 2002 a 2003 označil za Best Buy (nejlepší koupi) a produkt také získal prestižní ocenění NSS Gold. V současné době se StoneGate nachází v závěrečných stádiích pro udělení certifikací FIPS 140-2 a Common Criteria EAL 4+.

 

Zařízení budou v Evropě k dispozici od druhého čtvrtletí tohoto roku prostřednictvím vybraných distributorů a prodejců.

 

O společnosti Stonesoft Corporation

Stonesoft Corporation (HEX:SFT1V), založená v roce 1990, je celosvětová softwarová společnost s mezinárodním ústředím ve finských Helsinkách, americkou centrálou v Atlantě ve státě Georgia a centrálou pro Asii a Tichomoří v Singapuru. Stonesoft poskytuje technologie zabezpečení sítí a vysoce dostupných clusterů pro společnosti, které tvoří obchodně důležité síťové aplikace na internetu a na mobilních serverech. Stonesoft StoneGate™ je řešení firewallu a virtuální privátní sítě, jež poskytuje vyspělé zabezpečení, dynamické vyvažování zátěže a vysokou dostupnost. Clusteringové produkty StoneBeat® poskytují stejnou funkčnost pro firewally jiných společností, prověřování webu a obsahu v prostředí pevných i bezdrátových sítí. Veškerá řešení společnosti Stonesoft jsou navržena tak, aby podporovala bezpečný, vysoce dostupný přístup. Další informace o společnosti Stonesoft, jejích produktech a službách najdete na webovém serveru http://www.stonesoft.com.

 

O společnosti Mikrolog Ltd

Oy Mikrolog je jedna z největších finských společností v oboru informačních technologií, pod značkou Osborne vyrábí a prodává vlastní stolní počítače, notebooky a servery. Mikrolog nabízí zákazníkům komplexní služby od počítačů Osborne až po serverová řešení na klíč s nezbytnými periferiemi a součástmi. Další informace o společnosti Mikrolog najdete na webu http://www.mikrolog.fi/.

 

 

Další informace:

 

Jari Raappana

Stonesoft Corporation

Telefon: +358-9-476711

E-mail: jari.raappana@stonesoft.com

 

Kateřina Marková

Virklis – PR Agency

Tel.: +420 241 742 675

e-mail: katerinam@virklis.cz

 

 

 

Stonesoft a StoneGate jsou ochranné známky společnosti Stonesoft Corporation. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných držitelů.

 

Váš názor Další článek: Recenze Aceru TravelMate 230XV: levně, ale úsporně

Témata článku: Notebooky, VPN, Georgia, Vysoké zabezpečení, Bezpečnostní společnost, NSS


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky