StoneGate prošel testováním Common Criteria a získal certifikaci EAL4+

11. listopadu 2003
Rozlišení 800x600 do dlaně
StoneGate jako první získal certifikaci pro firewall, VPN a funkce vysoké dostupnosti
StoneGate prošel testováním Common Criteria a získal certifikaci EAL4+

ATLANTA a Helsinky, Finsko – 15. října 2003 – Společnost Stonesoft Corporation (HEX: SFT1V) oznámila, že StoneGate™ High Availability Firewall a VPN verze 2.0.5 získal certifikaci Common Criteria Evaluation Assurance Level 4+ (EAL4+).  StoneGate je prvním, kdo v této kategorii získal certifikaci Common Criteria pro svůj maximálně bezpečný firewall/řešení VPN a komponentu zajišťující vysokou dostupnost přepnutím na záložní systém v případě selhání. 

 

V rámci certifikace EAL4+ také řešení StoneGate VPN získalo certifikaci Federal Information Processing Standard (FIPS 140-2) pro šifrování dat.

 

Common Criteria je široce uznávaný standard ISO, který je platný v 17 zemích.  Řešení StoneGate bylo testováno a validováno ve Spojených státech nezávislou laboratoří National Information Assurance Partnership (NIAP), kterou společně spravuje National Institute of Standards and Technology (NIST) a National Security Agency (NSA).

 

„Testování a validace Common Criteria v amerických laboratořích je velmi důležité pro naše zákazníky mezi federálními úřady,“ řekl Juha Härkönen, generální ředitel společnosti Stonesoft Inc.  „Certifikace StoneGate EAL4+, která se vztahuje na firewall, VPN a komponentu pro přepnutí na záložní systém po selhání, odráží naši schopnost poskytovat robustní zabezpečení sítě v kombinaci s vysokou dostupností.“

 

Jak uvedl Jean Schaffer, ředitel NIAP, „standardy Common Criteria pomáhají vládním organizacím cenově výhodněji posuzovat řešení zabezpečení informačních technologií a nakupovat je s jistotou.  Gratulujeme společnosti Stonesoft k získání certifikátu Common Criteria EAL4+ pro StoneGate Firewall verzi 2.0.5.“

 

„Certifikace Common Criteria slouží jako vodítko pro týmy výzkumu a vývoje, které mají specifické požadavky na řešení zabezpečení informačních technologií,“ řekl Ilkka Hiidenheimo, technologický ředitel a zakladatel společnosti Stonesoft.  „Při naší mezinárodní práci na zdokonalování technologie StoneGate je důležité dodržovat metodologie pro udržení certifikace EAL4+.”

 

StoneGate je jediný podnikový firewall a řešení virtuální privátní sítě se zabudovanými funkcemi vysoké dostupnosti, které zajišťují neustále dostupnou konektivitu firem.  Tento software obsahuje důkladně integrovanou centralizovanou správu včetně podpory distribuovaných síťových prostředí.

 

StoneGate poskytuje agilní obranu s maximálním zabezpečením, kromě jiného používá několik metod filtrování provozu procházejícího přes firewall.

 

Úplný seznam produktů validovaných laboratoří NIAP najdete na webové adrese http://niap.nist.gov/cc-scheme/ValidatedProducts.html.

 

 

 

O společnosti Stonesoft Corporation

 

Stonesoft Corporation (HEX: SFT1V) je globální společnost zaměřená na ochranu podnikových sítí a zajištění nepřetržitého chodu firem. Její řešení clusterového firewallu a virtuální privátní sítě StoneGate™ poskytuje důslednou ochranu a vysokou dostupnost pro rozhodující podnikové aplikace. StoneGate obsahuje oceňovanou technologii vyvažování zátěže StoneBeat®.

 

Podnikům, které vyžadují vyspělé zabezpečení sítě a nepřetržitou konektivitu, nabízí StoneGate nejnižší vstupní náklady, nejlepší poměr ceny a výkonu a nejnižší celkové náklady na vlastnictví ze všech špičkových řešení firewallu a VPN.

 

Společnost Stonesoft Corporation, založená v roce 1990, má mezinárodní ústředí ve finských Helsinkách, americké ústředí v Atlantě ve státě Georgia a ústředí pro Asii a Tichomoří v Singapuru. Další informace najdete na adrese www.stonesoft.com.

 

 

Další informace:

 

Kerri Taylor

Blanc and Otus for Stonesoft

678-477-1126

ktaylor@blancandotus.com

 

Kateřina Marková

Senior Account Manager

Virklis – PR Agency,

Tel.: +420 241 742 675

e-mail: katerinam@virklis.cz

 

Váš názor Další článek: Rozlišení 800x600 do dlaně

Témata článku: Atlanta, Robustní obrana, Vysoké zabezpečení, Georgia


Určitě si přečtěte

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky