Sterling Software přebírá společnost Cayenne Software

Společnost Sterling Software, Inc. oznámila převzetí firmy Cayenne Software, globálního dodavatele řešení analýzy a návrhu pro potřeby vývoje aplikací a databází.
Sterling Software přebírá společnost Cayenne Software
Společnost Sterling Software, Inc. oznámila převzetí firmy Cayenne Software, globálního dodavatele řešení analýzy a návrhu pro potřeby vývoje aplikací a databází. Společnost Sterling Software zakoupila Cayenne Software za přibližně 11,4 miliónu amerických dolarů. Akvizici schválili akcionáři společnosti Cayenne na zvláštní valné hromadě konané 23. října 1998. Činnosti společnosti Cayenne byly začleněny do celosvětových aktivit společnosti Sterling Software v oblasti vývoje aplikací.

”Toto je 30. akvizice v historii společnosti Sterling Software a naše druhá akvizice v oblasti vývoje aplikací v průběhu tří měsíců,” řekl Sterling L. Williams, president a výkonný ředitel společnosti Sterling Software. ”Naše filosofie spočívá v získávání společností, které doplňují naši celkovou strategii. Po připojení společnosti Cayenne budeme schopni nabídnout svým zákazníkům a partnerům více a zákazníci společnosti Cayenne budou moci těžit z naší osvědčené řady produktů. Vyšší hodnotu přinášíme také našim akcionářům, protože se očekává, že tato akvizice okamžitě zvýší výnosy na akcii.”

Čtyři hlavní řady produktů společnosti Cayenne budou začleněny do portfolia produktů COOL společnosti Sterling Software. BusinessTeam, nástroj pro modelování logických dat a procesů, byl přejmenován na COOL:BusinessTeam™. DataTeam, vedoucí nástroj společnosti Cayenne pro navrhování a generování relačních databází, byl přejmenován na COOL:DBA™. TeamWork, nástroj pro strukturované navrhování, určený k dokumentaci požadavků a navrhování softwarových systémů pracujících v reálném čase a zabudovaných softwarových systémů, byl přejmenován na COOL:Teamwork™ a ObjectTeam, špičkový nástroj společnosti Cayenne pro objektově orientovanou analýzu a návrh víceuživatelských podnikových aplikací, byl přejmenován na COOL:Jex™.

”Získání společnosti Cayenne posiluje naši vedoucí pozici na trhu vývoje podnikových aplikací,” řekl Mark A. Theel, president Application Development Group ve společnosti Sterling Software. ”Uznáváme význam investic, které učinili zákazníci společnosti Cayenne. Plánujeme spojení silných stránek produktů společnosti Cayenne a produktů společnosti Sterling Software, abychom mohli nabídnout výkonná řešení všem našim zákazníkům.”

Mark Theel dodal: ”Funkce nástroje COOL:BusinessTeam budou spojeny s naším vedoucím modelovacím prostředím COOL:Biz™. ObjectTeam okamžitě nahrazuje náš současný produkt COOL:Jex a v budoucích verzích tohoto produktu se spojí technologie objektově orientované analýzy a návrhu společností Sterling Software i Cayenne. COOL:DBA, první nástroj pronavrhování a generování relačních databází, rozšiřuje naše schopnosti v oblasti fyzického návrhu a budeme se nadále zaměřovat na investice do tohoto nástroje stejně jako do verzí produktu COOL:Teamwork pro UNIX a Windows NT™.”

Portfolio produktů COOL společnosti Sterling Software představuje nejúplnější podnikové řešení pro vývoj obchodních, technických a operativních softwarových aplikací. Produkty COOL podporují úplný rozsah potřeb v oblasti vývoje podnikových aplikací – od modelování podnikových činností, přes rozsáhlé systémy klient/server, návrh a správu databází, strukturovaný vývoj systémů pracujících v reálném čase až po analýzu a návrh objektů a vývoj aplikací z komponent – pro každou významnější podnikovou platformu.

Společnost Sterling Software je předním dodavatelem software a služeb pro následující trhy: vývoj aplikací, správa informací, správa systémů a systémy využívané ve státních službách. Společnost Sterling Software s ředitelstvím v Dallasu má na celém světě instalovanou základnu více než 20 000 pracovišť zákazníků a 3 600 zaměstnanců v 90 zastoupeních na celém světě.

KOMIX spol. s r.o. je systémovým integrátorem, zaměřeným na tvorbu informačních systémů ”na míru” v architektuře klient/server, se zaměřením především na vývoj aplikací v operačním systému Unix a databázovém prostředí Informix. Je autorem celního statistického systému CeSta a informačního systému zdravotní pojišťovny IZOP. Společnost KOMIX je distributorem produktů společnosti Mercury Interactive pro Českou a Slovenskou republiku, distributorem integrovaných CASE systémů společností CAYENNE Software a SELECT Software Tools, a rovněž produktů společnosti QSS určených pro analýzu a sledování požadavků uživatele při tvorbě aplikací. Společnost Komix má kromě svého sídla v Praze pobočku v Brně. V současné době zaměstnává více než 50 pracovníků.

Váš názor Další článek: IBM vstupuje do digitálních foťáků: základní výzkum se zase jednou vyplatil

Témata článku: Software, Podnikový software, Dallas, Zvláštní význam, Podnikový produkt, Sterling, Instalovaná aplikace, Reálná aplikace, Podnikový nástroj, Cool


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu