Stavba prvního virtuálního města na světě zahájena

První projekt na světě, v rámci kterého se skloubí prvky přímého obchodování, přímého bankovnictví a přímé komunikace, byl zahájen poklepem na základní kámen nově budovaného města eCity.
Stavba prvního virtuálního města na světě zahájena
První projekt na světě, v rámci kterého se skloubí prvky přímého obchodování, přímého bankovnictví a přímé komunikace, byl dnes zahájen poklepem na základní kámen nově budovaného města eCity. V práci na projektu spojily své síly Expandia Banka, RadioMobil a SPT TELECOM. Město eCity přivítá své první obyvatele prvního března, kdy začne měsíc internetu.

Hlavním cílem eCity je propagace internetu nejen jako informačního média, ale zejména jeho praktického využití pro přímé obchodování, přímé bankovnictví a poskytování řady dalších služeb využitelných v reálném životě. Laická veřejnost tak bude moci atraktivním a interaktivním způsobem vyzkoušet praktické možnosti internetu i mobilní komunikace, a to zcela zdarma a nezávazně.

Každý obyvatel nového města získá plnohodnotný bankovní účet Expandia Banky, přičemž jediným rozdílem oproti reálnému účtu bude skutečnost, že namísto běžných peněz na něm budou eKoruny. Díky společnosti RadioMobil, která provozuje digitální síť mobilních telefonů GSM Paegas, bude každý majitel mobilního přístroje informován nejen o stavu svého účtu v eCity, ale i o veškerém dění ve svém novém městě. Internet OnLine od SPT TELECOM zase dává zájemcům možnost bezplatného připojení na internet včetně bezplatné informační linky, která bude v provozu 24 hodin denně.

Každý obyvatel eCity bude ve městě nejenom žít, ale i pracovat. Na každém bude záležet, jak se bude věnovat přiděleným úkolům a podle toho se bude vyvíjet jeho kariéra a s ní zákonitě i plat. Nebudou chybět možnosti zábavy, získávání informací, ale také péče o domácnost. Do začátku získá každý nový obyvatel 500.000 eKorun, které bude moci použít při koupi bytu i pro první útraty. Jako potvrzení jakékoli transakce v eCity budou přicházet e-maily, SMS zprávy a také klasické poštovní zásilky reprezentující nakoupené zboží. Obyvatelé eCity budou mít možnost získat i věcné ceny, o které se bude v průběhu života města eCity hrát, a nebudou chybět ani výhry v podobě skutečných peněz.

Mezi prvními společnostmi, které budou v eCity nabízet své zboží a služby, jsou firmy jako cestovní kancelář Fischer, výrobce automobilů Škoda Auto, letecká společnost British Airways, výrobci spotřebního zboží Nike, Reebok, Baťa, Author a Minolta. Z oblasti zábavy pak Warner Bros., BMG a z médií ČTK, iDNES a Annonce. Celá řada dalších partnerů už jedná se zakladateli eCity o budování vlastních prodejních ploch, které jsou také poskytovány zdarma. Ve chvíli, kdy město přijme první obyvatele, už bude většina komerčních ploch obsazena jak prodejci, tak provozovateli nejrůznějších služeb, připravených na první zákazníky.

Kromě Expandia Banky, RadioMobilu a SPT TELECOM do projektu dodávají své technologie společnosti Oracle a Compaq. Systémovým integrátorem a zároveň dodavatelem softwarového řešení je společnost Merlin. Průvodce internetem, který bude v počátcích pomáhat lidem bez velkých znalostí tohoto média, připravuje společnost NetCentrum.

Váš názor Další článek: Kam schovává NT Server tiskové soubory na něj poslané?

Témata článku: Internet, První společnost, Reebok, Nike, Připravený průvodce, Bezplatná možnost, První služba, Merlin, Praktický život, Výrobce automobilů, Bros, British Airways, Airways, První automobil, Běžný obyvatel


Určitě si přečtěte

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 75

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 54

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X