Státní správa vstupuje do čteček elektronických knih

Státní správa vstupuje do čteček elektronických knih

Praha, 12. července 2012 - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) začíná využívat nový komunikační kanál čteček elektronických knih pro osvětu problematiky léků. Chce tak zaujmout mladé lidi, kteří na těchto technologiích vyrostli, denně je využívají a zpřístupnit jim tímto způsobem informace z oblasti léků a léčivých přípravků. Prvním počinem je vydání nové knihy Tomáše Cikrta s názvem Příběhy léků. Publikace je zdarma ke stažení ve verzi mimo jiné pro čtečky elektronických knih Amazon Kindle a ve formě dynamického PDF.

Kniha Příběhy léků je unikátní nejen svým obsahem, ale i rozsahem distribučních kanálů. Kromě klasické tištěné podoby se rozhodl Státní ústav pro kontrolu léčiv vydat knihu zdarma i na svém portálu pro širokou veřejnost O lécích.cz (www.olecich.cz) ve formě dynamického PDF a dále ve formátech pro elektronické čtečky MOBI, EPUB a textové PDF. Knihu si tak může přečíst skutečně každý. Chceme být moderní institucí a jít k pacientům co nejblíže. Díky elektronickým čtečkám se může dozvědět více o lékové problematice skutečně každý a zejména pak mladí lidé, u kterých jsou tištěné knihy na ústupu,“ říká MUDr. Pavel Březovský, ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Státní ústav pro kontrolu léčiv je správním orgánem zřízeným zákonem o léčivech. Posláním ústavu je v zájmu ochrany zdraví občanů zajistit, aby v ČR byla dostupná pouze účinná, bezpečná a farmaceuticky jakostní humánní léčiva, podílet se na tom, aby byly používány pouze bezpečné a funkční zdravotnické prostředky a bezpečné a jakostní lidské tkáně a buňky.

Kontakt:
Veronika Petláková, tisková mluvčí, tel.: 272 185 332, e-mail: veronika.petlakova@sukl.cz

Témata článku: Epub, Mobi, PDF, Elektronická kniha, Zdravý člověk, Příběh

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí