Statistice počítačových hrozeb za rok 2011 vévodil INF/Autorun

Statistice počítačových hrozeb za rok 2011 vévodil INF/Autorun

Společnost ESET každý měsíc sestavuje statistiky založené na funkci ESET Live Grid® – technologii pro vyhodnocování počítačových hrozeb založené na řešení typu cloud, která využívá relevantní data o malware od uživatelů řešení ESET z celého světa. Již několik měsíců se na předních místech statistik objevuje malware pro výměnná média sloužících k ukládání dat, a stejně tomu bylo i v prosinci.

Celoročním statistikám nejrozšířenějších hrozeb kraloval INF/Autorun s podílem 5,84 %. Číslem dva se loni stal Win32/Conficker (3,69 %). První trojku celosvětových hrozeb za rok 2011 uzavírá Win32/Sality, který dosáhl podílu 1,88 %.

Klepněte pro větší obrázek

V evropských prosincových statistikách výrazně vzrostlo rozšíření HTML/ScrInject.B.Gen, jenž automaticky přesměruje uživatele ke stažení malware. Jeho podíl narostl na vysokých 8,83 % (v prosinci byl taktéž celosvětovou jedničkou s podílem 6,16 %), zatímco INF/Autorun v Evropě získal 3,46% podíl (celosvětově 4,42 %). Třetí nejrozšířenější prosincovou hrozbou v Evropě se stal HTML/Iframe.B s 2,48% zastoupením (2,11 % celosvětově).

 

Zapněte si Timeline na Facebooku už teď, 24. ledna ji dostanou všichni

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší