Stát Florida a SAP získali prestižní ocenění Computerworld Honors Program za efektivní výběr daní

Společný projekt si vyznamenání zasloužil díky návratnosti investic, kdy každý proinvestovaný dolar přináší zisk osmi dalších. Praha, 28. února, 2007 - Společnost SAP dnes oznámila, že floridský daňový úřad (Florida Department of Revenue - FDOR) získal díky systému pro efektivní výběr daní od SAP prestižní ocenění Computerworld Honors Program za rok 2006.
Stát Florida a SAP získali prestižní ocenění Computerworld Honors Program za efektivní výběr daní

Ocenění je každoročně udělováno firmám a organizacím za kreativní využití nejnovějších informačních technologií, které přispívají ke zdokonalení společenského soužití. Na projektu spolupracovali FDOR, SAP a firma Deloitte Consulting, která projekt do soutěže nominovala.

Na floridském projektu je výjimečná zejména návratnost investic. Nové technologie umožnily snížit náklady na provoz o 638 milionů amerických dolarů a zvýšit výběr daní o 81 milionů dolarů. Za každý vynaložený dolar stát získává 8 dolarů. Zeštíhlení úřadu navíc přineslo úsporu dalších minimálně 78 milionů dolarů při současném zlepšení služeb občanům.

“Systém nám umožnil lepší organizaci práce a času. Víme přesně, kde se nachází jednotlivé případy, v jaké jsou fázi a kdo je právě zpracovává,“ uvedl nejmenovaný zaměstnanec a doplnil: „Všechny procesy jsou transparentní, kontroloři dokáží například jednoduše zjistit, kde je slabé místo ve zpracování jednotlivých případů a kdo potřebuje další školení.”

Z využití systému pro správu daní vyplynula nejedna zajímavá zkušenost. Ukázalo se například, že většina plátců daní dobrovolně plní své závazky, pokud mají dostatek informací a vhodné podmínky. Integrovaný systém, který pomohl navýšit dotace floridským školám, policii a na opravy silnic, je přístupný 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Systém sjednotil data, procesy, audit a eliminuje duplicitní práci. Poskytuje efektivní, jednoduché a uživatelsky přívětivé rozhraní.
Obdivuhodná byla také flexibilita týmu SAP. Ten byl schopen navrhnout a implementovat kompletní systém za pouhých 6 měsíců, což ilustruje odpovědnost přístupu SAP ke zlepšení státního daňového systému.

Mezi země, které obdobným způsobem využívají řešení SAP, patří Dánsko, Velká Británie, Austrálie, Nový Zéland a Zimbabwe.

Témata článku: Jednoduchá oprava, Americká škola, Zimbabwe, Efektivní využití, Deloitte

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje