Stát Florida a SAP získali prestižní ocenění Computerworld Honors Program za efektivní výběr daní

Společný projekt si vyznamenání zasloužil díky návratnosti investic, kdy každý proinvestovaný dolar přináší zisk osmi dalších. Praha, 28. února, 2007 - Společnost SAP dnes oznámila, že floridský daňový úřad (Florida Department of Revenue - FDOR) získal díky systému pro efektivní výběr daní od SAP prestižní ocenění Computerworld Honors Program za rok 2006.
Stát Florida a SAP získali prestižní ocenění Computerworld Honors Program za efektivní výběr daní

Ocenění je každoročně udělováno firmám a organizacím za kreativní využití nejnovějších informačních technologií, které přispívají ke zdokonalení společenského soužití. Na projektu spolupracovali FDOR, SAP a firma Deloitte Consulting, která projekt do soutěže nominovala.

Na floridském projektu je výjimečná zejména návratnost investic. Nové technologie umožnily snížit náklady na provoz o 638 milionů amerických dolarů a zvýšit výběr daní o 81 milionů dolarů. Za každý vynaložený dolar stát získává 8 dolarů. Zeštíhlení úřadu navíc přineslo úsporu dalších minimálně 78 milionů dolarů při současném zlepšení služeb občanům.

“Systém nám umožnil lepší organizaci práce a času. Víme přesně, kde se nachází jednotlivé případy, v jaké jsou fázi a kdo je právě zpracovává,“ uvedl nejmenovaný zaměstnanec a doplnil: „Všechny procesy jsou transparentní, kontroloři dokáží například jednoduše zjistit, kde je slabé místo ve zpracování jednotlivých případů a kdo potřebuje další školení.”

Z využití systému pro správu daní vyplynula nejedna zajímavá zkušenost. Ukázalo se například, že většina plátců daní dobrovolně plní své závazky, pokud mají dostatek informací a vhodné podmínky. Integrovaný systém, který pomohl navýšit dotace floridským školám, policii a na opravy silnic, je přístupný 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Systém sjednotil data, procesy, audit a eliminuje duplicitní práci. Poskytuje efektivní, jednoduché a uživatelsky přívětivé rozhraní.
Obdivuhodná byla také flexibilita týmu SAP. Ten byl schopen navrhnout a implementovat kompletní systém za pouhých 6 měsíců, což ilustruje odpovědnost přístupu SAP ke zlepšení státního daňového systému.

Mezi země, které obdobným způsobem využívají řešení SAP, patří Dánsko, Velká Británie, Austrálie, Nový Zéland a Zimbabwe.

Váš názor Další článek: Intel přestavuje již čtvrtou továrnu na 45nm

Témata článku: Jednoduchá oprava, Zimbabwe, Americká škola, Deloitte, Efektivní využití


Určitě si přečtěte

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 40Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch