Staropramen sleduje pohyb svých výrobků

Plzeň, 30.11.2006 - Společnost AIMTEC a.s. uspěla ve výběrovém řízení na dodavatele nového komplexního systému zajišťující sledovatelnost pohybu hotových výrobků jednoho z největších tuzemských výrobců zlatavého moku Pivovarů Staropramen. V konkurenci zahraničních firem si pivovary nakonec vybraly řešení DCI+, které umožní nejen kontrolovat toky zboží z výroby až k odběratelům, ale také přebírá roli skladového systému v primárních distribučních skladech společnosti.
Staropramen sleduje pohyb svých výrobků

Logistický systému zajišťující zpětnou sledovatelnost ve společnosti Pivovary Staropramen a.s.

 

Pivovary Staropramen jsou součástí belgické nadnárodní společnosti InBev, která je v současné době největší pivovarnickou společností světa a její tradice výroby piva sahá až do roku 1366. InBev zaujímá první nebo druhou pozici na dvaceti klíčových trzích světa a ve svém portfoliu má přes 200 pivních značek. V České republice jsou Pivovary Staropramen druhým největším výrobcem piva se 14-ti procentním podílem na domácím trhu. Mezi nejznámější značky patří celostátní Staropramen a Braník, v regionech jsou to pak Ostrovar, Měšťan a Vratislav. Do úplného výčtu ještě patří nealkoholické pivo Staropramen a “D“ pivo pro diabetiky.

Nové legislativní podmínky spojené se vstupem České republiky do Evropské unie, ale zejména pak uspokojení stále náročnějších požadavků zákazníků vedly Staropramen k rozhodnutí modernizovat stávající systém zajišťující zpětnou sledovatelnost a kontrolovatelnost toku zboží z výroby až ke koncovým zákazníkům. Ve výběrovém řízení nakonec vyšlo vítězně řešení společnosti AIMTEC a.s., postavené na logistickém systému DCI+ s využitím identifikace zboží pomocí čárového kódu. Navíc finální nabídka Aimtecu obsahovala potřebné hardwarové vybavení v podobě plně automatických ovinovacích balicích strojů a aplikátorů etiket, které jsou v současné době již úspěšně nainstalovány na nesudových linkách závodu.

Pivovary Staropramen tak získají díky novému kompaktnímu systému ještě detailnější přehled o historii výroby, meziskladových pohybů a dodávek k odběratelům a v případě vzniku jakéhokoli problému, který by vyžadoval stažení některého výrobku z prodeje, tak mají dostatek informací k rychlému a především adresnému provedení této operace. Prostřednictvím řešení DCI+ má český zákazník také možnost vyzkoušet některé ze světově proslulých piv mateřské společnosti InBev, jakými jsou například Beck´s, Stella Artois, Leffe apod., jelikož systém eviduje příjem a distribuci těchto produktů na území ČR.

 

 

 

 

AIMTEC a.s.

Aimtec je technologická a poradenská společnost, která od roku 1996 poskytuje specializované IT aplikace a služby pro zákazníky ve střední a východní Evropě. Předmětem realizovaných řešení jsou projekty v oblasti zavádění systémů pro řízení podnikových financí a logistiky, dodavatelských řetězců, výroby a elektronické komunikace. Nejvýznamnějšími zákazníky společnosti jsou přední světový dodavatelé automobilového průmyslu jako Denso, Delphi, Magna, Lear Corporation apod. Aimtec je také držitelem certifikátu řízení jakosti ISO 9001:2000 a členem mezinárodní standardizační organizace Odette.

Více informací na www.aimtec.cz

 

V případě jakýchkoli dotazů nebo připomínek prosím neváhejte kontaktovat:

 

Daniel Dorňák

T:  377 225 215

M: 724 737 131

E: Daniel.Dornak@aimtec.cz

 

Váš názor Další článek: Nástroj pro oznámení pravosti Windows bude nápadnější

Témata článku: Stella, Staropramen, Beck, Denso, Magna, Magnum

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší