Stáhněte si ArcGIS Explorer a prozkoumejte svět

Stáhněte si ArcGIS Explorer a prozkoumejte svět

Na stránkách společnosti ESRI je od června k dispozici ke stažení aplikace ArcGIS Explorer. Pomocí této jednoduché aplikace je možné přímo se připojit k řadě připravených 3D dat (glóbů), které poskytuje společnost ESRI, a využít nástroje a úlohy umožňující mnohem více než jen vizualizovat jednoduchou mapu. ArcGIS Explorer můžete použít pro získání dat, služeb na webu vzniklých nejen v prostředí ArcGIS. Aplikace ArcGIS Explorer umožňuje kombinaci webových služeb s lokálními daty.

„Můžete otevřít svůj GIS mnoha uživatelům, stačí jen vytvořit vlastní obsah a úlohy a umožnit k nim přístup pomocí aplikace ArcGIS Explorer. Prostřednictvím této volně dostupné aplikace můžete poskytovat funkce ArcGIS Serveru jak v rámci organizace, tak celého webu,“ komentuje Bern Szukalski, produktový manažer aplikace ArcGIS Explorer.

Úlohy mohou zahrnovat pokročilé analytické funkce a zpracování prostorových dat (geoprocesing), např. analýzy viditelnosti, profilování terénu a další. Pro tvorbu těchto úloh nejsou zapotřebí žádné znalosti programování. Úlohy lze uložit buď v rámci určitých map a jen pro určité uživatele, nebo je možné poskytovat je samostatně. Publikované služby i úlohy jsou centrálně spravovány ze serveru, takže jakmile proběhne aktualizace služby, je nová verze automaticky okamžitě k dispozici všem uživatelům. ArcGIS Explorer je tak ideální platformou pro široký přístup k obsahu a možnostem GIS.

Po spuštění otevře ArcGIS Explorer obraz Země (glób) složený ze satelitních snímků. Pracovat však můžete i s dalšími volně dostupnými 3D daty včetně uliční sítě, terénů, hranic a popisků, politických map a fyzické geografie. Tyto glóby poskytuje ArcGIS Explorer prostřednictvím služeb ArcGIS Online, které jsou novinkou firmy ESRI a v současné době běží v Beta verzi. ArcGIS Online zpřístupňuje zdarma obrazová data ve vysokém rozlišení, nabízí např. bezešvé mozaikované letecké snímky Spojených států v rozlišení 1 m a satelitní snímky celého světa v rozlišeních 500 m a 15 m.

Součástí aplikace ArcGIS Explorer je SDK („software developer kit“), který je možné použít pro rozšíření úloh nebo implementaci uživatelských úloh, které budou řízeny jinými webovými službami.

Váš názor Další článek: Microsoft nabízí ke stažení Ubuntu Desktop

Témata článku: Programování, Úloha, Software ke stažení zdarma, Satelitní snímek, Letecká mapa, Explorer, Bern, Ideální kombinace, Letecký snímek

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší