Srování Windows 7 se staršími OS

Srování Windows 7 se staršími OS

Windows 7 je zcela nový operační systém od firmy Microsoft, který nahradí Windows Vista. V podnikové sféře se očekává masivní nástup nových instalací nahrazujících široce nasazené Windows XP. Na nich za posledních cca 7 let stojí většina enterprise klientských prostředí, stanic i notebooků. Ondřej Ševeček z Počítačové školy Gopas v následujícím textu porovnává nové Windows 7 se staršími systémy a rozebírá jeho hlavní výhody.

Hlavním důvodem vydání nového systému je již v dubnu ukončená mainstream podpora Windows XP. Standardním ukončením podpory tohoto staršího systému dva roky po vydání Windows Vista byly Windows XP převedeny do fáze Extended Support Period. Jedná se o jakýsi důchod operačních systémů, při němž již nejsou vydávány nové funkce, a Microsoft udržuje zdrojový kód pouze kvůli bezpečnostním záplatám.

Firmě Microsoft se tak vydáním druhého operačního systému z nové generace Windows Vista/7 uvolnily ruce k plné podpoře mnoha moderních technologií. Vzájemná kompatibilita Windows Vista a Windows 7 je na podstatně vyšší úrovni, než tomu bylo v dobách Windows Vista vs. Windows XP. To je zřetelně vidět i na pěkné marketingové kličce s číslováním verzí. Zatímco Windows Vista je verze Windows NT 6.0 (tedy o celé číslo verze větší než Windows XP, které jsou verze 5.1), Windows 7 i přes svůj zavádějící název jsou jen verze 6.1.

Pro podnikové prostředí tato generace přináší významné sjednocení a zjednodušení deploymentu a distribuce software na stanice, centrální správy, mobility i zálohování dat. IT specialisté se mohou konečně plně opřít do přechodu na nové bezpečnostní technologie, které jsou dostupné na obou verzích Windows Vista i 7. Jedná se o šifrování celých disků, přihlašování čipovými kartami nebo otisky prstů.

Uživatelům Microsoft nabízí definitivně doladěný komfort uživatelského rozhraní. Odstraněním zbytečných textů na tlačítkách hlavního panelu došlo k zpřehlednění práce. Náhledy oken, plochy a blesková navigace je pro mnohé profesionály bez konkurence. Dvacítka nových klávesových zkratek potěší nejednoho nadšence. Záruku bezpečnosti na takto vysoké úrovni ocení jistě i mnohý muž dbající na soukromí svých něžnějších známých. Luxusní vzhled vyšperkovaného Aero rozhraní naopak nezradí image majitelky mininotebooku a učiní z něho výjimečný šperk.

Další článek: Investor dal 200 miliónů dolarů za podíl v českém AVG Technologies

Témata článku: Luxusní verze, Podniková verze, Nové přihlašování, Podnikový notebook, Nový systém, Vista, Nová verze, Nový notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky