Správa digitálního obsahu (DAM): Canto Cumulus 8

26. července 2009
Týden Živě: Facebook a Twitter
Správa digitálního obsahu (DAM): Canto Cumulus 8

Quentin, spol. s r.o., partner společnosti Canto pro Českou a Slovenskou republiku představuje novou verzi Canto Cumulus 8.

Cumulus je výjimečným systémem správy dat pro multimediální dokumenty. Je ideální pro archivaci, organizování a publikování digitálních souborů - ať to jsou obrázky, šablony, prezentace, video, audio nebo text. Cumulus nabízí výkonné vyhledávací funkce a přístup přes internet, čte metadata, lze jej přizpůsobovat a rozšiřovat pomocí doplňků. Stačí si jen vybrat jednu z produktových řad, která nejlíp odpovídá požadavkům uživatele.

Cumulus je tradiční a nejrozšířenější server/klient systém, plně profesionální řešení správy, katalogizace a publikování neomezeného počtu dokumentů. Od konkurence se liší především jednoznačným zaměřením na velké pracovní skupiny a rovněž zřejmě nejvšestrannější podporou práce s publikačními zdroji (PDF, dokumenty QuarkXPressu, InDesignu, Photoshopu, RAW formát aj.).

Co vlastně přináší Cumulus 8 nového? Cumulus 8 přináší nový pohled na strávu digitálních dat. To, co vás zaujme na první pohled, jsou rozsáhlé možnosti statistik a reportů použití kolekcí dokumentů. S Cumulus 8 nyní víte: co zákazníci hledají, jakým způsobem to hledají, a konečně co s vašimi daty provedli (stažení, tisk, atd.). Marketingový ředitel Canto, Steffen Setzer, vysvětluje, že Canto přináší do hodnocení svých dat nástroj srovnatelný s „Google Analytics“.

Z dalších novinek vyjmenujme jen některé. Kromě prohloubení automatizace procesů práce s dokumenty, rozšířené podpory dalších formátů dokumentů, což je u Canto Cumulus standardem každé aktuální verze, nyní v Cumulus 8 najdete i integrovaný editor obrázků, aplikaci vodoznaků na archivované dokumenty v systému a v neposlední řadě propracované komentáře uživatelů k souborům (komentáře aktuálně vidíte v náhledech dokumentů).

Co jistě oceníte v současné době, je pak možnost automatické katalogizace mailových účtů. Snadná katalogizace dat jen díky zaslání mailem, například z vašeho mobilního telefonu, potěší každého pracovníka v terénu. Pořizujete fotky na stavbě, pracujete pro pojišťovnu? Pak tato nová funkce výrazně ulehčí vaši práci.

A navíc Cumulus 8 přináší dramatické zvýšení výkonu a rychlosti. Lze mluvit přímo o exponenciálním nárůstu výkonnosti. V testech práce s metadaty je Cumulus 8 až 200 krát rychlejší než předchozí verze, a to už opravdu stojí za povšimnutí.

Témata článku: Analytics, Google Analytics, Metadata, Integrovaný Google, Integrovaný editor

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí