Spolupráce AMD a Wave systems

7. dubna 2000
Samsung chystá 1,6GHz Alphu
AMD a Wave systems přinášejí pokročilé bezpečnostní funkce pro komerční a spotřebitelský computing.
Spolupráce AMD a Wave systems
AMD, vedoucí dodavatel integrovaných obvodů pro osobní a síťové počítače, a Wave Systems Corp., poskytující služby pro elektronické obchodování, distribuci obsahu a zabezpečení, oznámily vytvoření aliance k integrování nových bezpečnostních funkcí do komerčního a spotřebitelského computingu. Tyto pokročilé funkce umožní osobním počítačům a zařízením pro přístup k informacím osvojit si novou klíčovou roli pro bezpečné doručení obsahu, jako je hudba nebo video, a pro plný rozsah transakcí elektronického obchodování. Uživatelé budou mít silnější sadu nástrojů pro ochranu soukromí svých citlivých informací, jako jsou elektronicka identita a číslo kreditní karty. To představuje pro průmysl elektronického obsahu velký krok vpřed pro implementování nových distribučních a nákupních modelů při zachování ochrany práv duševního vlastnictví autorů a výkonných umělců. Pro svět korporací přinesou nové vlastnosti zabezpečení obsahu rozšířenou bezpečnost pro dokumenty, umožní bezpečné volby pro vzdálený přístup, pro business to business virtuální sítě a pro ověřování práva vstupu do sítě.

“Pro plnou účast na příští generaci elektronického obchodování, osobních počítačů a zařízení pro přístup k informacím je nutno poskytnout bezpečné prostředí, které ochrání digitální obsah Internetu dodávaný jak domů, tak do kanceláře,” řekl David Somo, vice prezident pro marketing skupiny výpočetních produktů AMD. “V konečném důsledku musí výrobci systémů přidávat do svých platforem nové důležité funkce pro bezpečnost a ochranu soukromí. Uzavřenou dohodou přebírá AMD vedoucí roli v dodávání klíčových technologií, které umožňují růst digitálního obsahu a elektronického obchodování.“

AMD a Wave Systems budou společně pracovat na inkorporování architektury Wave’s Trusted Client jako klíčové součásti základních desek PC a jiných platforem. To přidá novou funkcionalitu včetně nových uživatelských privátních voleb, přinese novou kapacitu pro elektronické obchodování a transakce, programovatelnou bezpečnostní hardwarovou infrastrukturu. Rozšířená funkcionalita bude založena na rozvíjejícím se standardu pro bezpečnost PC platforem vyvinutého Trusted Computing Platform Alliance (TCPA). Jak AMD, tak Wave Systems jsou členy TCPA, což je aliance zaměřená na hardwarové a softwarové specifikace pro rozšíření bezpečnosti a důvěryhodnosti PC platforem. V několika posledních letech spolupracovala společnost Wave Systems s mnoha významnými lídry průmyslu, aby vyvinula otevřený průmyslový standard Embedded Security Application System (EMBASSY) založený na architektuře Trusted Client.

“Jsme odhodláni užívat specifikace TCPA jako stavebního bloku pro otevřenou programovatelnou architekturu Trusted Client, kterou stále posunujeme vpřed,” konstatuje Gregory Kazmierczak, vice prezident pro technologii Wave Systems Corp.. “Systém EMBASSY je robustní platformou, která je schopna flexibilně podporovat široký rozsah bezpečnostních standardů a standardů pro ochranu soukromí tak, jak vznikají. Wave dodává verze architektury Trusted Client Architecture v periferních zařízeních, ale pevně věří, že tato funkcionalita by měla být plně integrovanou součástí počítačových platforem. AMD hraje roli pivota (středního útočníka) při přinášení této funkcionality do domácího a business computingu.”

Po úspěšném integrování bezpečnostních funkcí chce AMD zahrnout tuto novou funkcionalitu do komerčních a spotřebitelských referenčních designů základních desek - “blueprint” AMD pro základní desky PC dodávaný výrobcům PC. Tyto budoucí referenční desginy AMD budou zahrnovat specifikace toho, jak a kde může být integrována technologie Trusted Client do základních desek PC, s cílem standardizovat a aplikovat technologii Trusted Client jako otevřenou systémovou specifikaci.

Rozšířené sady schopností díky architektuře Trusted Client jsou koncipovány pro dodávání široké škály nového obsahu a služeb uživatelům. Při použití jakékoli vysokorychlostní sítě a architektury Wave’s Trusted Client Architecture mohou uživatelé využít výhod nových distribučních a nákupních modelů pro digitální obsah včetně rent to own, pay-per-view a free trials pro plně funkční software, hry, hudbu a videa. Obchod bude profitovat z rozšířené bezpečnosti při užití nástrojů založených na síti jako ASP (Application Service Provider) dopravování softwaru.

“Dnešní oznámení je velmi důležitým krokem ve strategii společnosti Wave aplikovat síť Trusted Client zařízení,” řekl Steven Sprague, CEO, prezident a COO Wave Systems Corp. “Zahrnutím architektury Wave’s Trusted Client jako báze bezpečnosti do referenčního designu základních desek PC, inkorporuje AMD fundamentální stavební blok budoucích PC a zařízení pro přístup k informacím . Velmi důvěřuji v naši schopnost pracovat společně tom, aby tato zařízení přinášela klíčovou důvěru a zabezpečovala transakce v digitální ekonomice.”

Dodatečné informace a „white paper“ o EMBASSY “trusted client” jsou k dispozici na http://www.wave.com.

O společnosti AMD (http://www.amd.com)

AMD je globálním dodavatelem integrovaných obvodů pro osobní a síťové počítače a pro komunikační trhy. Vyrábí mikroprocesory, flash paměti a integrované obvody pro komunikace a síťové aplikace. Byla založena v roce 1969, sídlí v Sunnyvale (Kalifornie). AMD zaznamenala příjmy v roce 1999 ve výši 2,9 miliary USD. (NYSE: AMD)

O společnosti Wave Systems Corp

Cílem společnosti Wave Systems Corp. založené v roce 1988 je vytvářet světově nejlepší technologie a služby pro bezpečnost a prodej digitálních informací. Nedávno ukončenou akvizicí N*Able Technologies má nyní Wave rozsáhlou řadu trusted (důvěryhodných) klientských ko-procesorových systémů. Technoogie Wave je nenákladným zařízením založeným na otevřených standardech v oblasti hardware a software, které umožňuje bezpečný transakční processing a distribuované dodávání informací do PC uživatelů. Technologie Wave’s trusted client zabudovaná do PC hardwaru a periferií, set-top boxů a jiných zařízení, je základem pro klientské bezpečnostní aplikace a nový distribuční a prodejní model pro obsah a služby. Tento nízko nákladový bezpečnostní „systém uvnitř systému“ umožní osobním počítačům osvojit si novou významnou roli ve vyvíjející se digitální ekonomice. Přenesením bezpečných transakcí do oblasti stolních osobních počítačů dodává Wave podstatnou hodnotu k procesu elektronického obchodování, která je ku prospěchu uživatelů PC, vývojářů aplikací a hardwarových výrobců. Pro další informace navštivte, prosím, http://www.wave.com (NASDAQ: WAVX)

Váš názor Další článek: Samsung chystá 1,6GHz Alphu

Témata článku: Software, Bezpečnost, Rent, Nová informace, Nové zařízení, Nová architektura, Důležitý krok, Nový prezident, Dodatečný hardware, Široký rozsah, Wave, Vice, Budoucí krok, Základní model, Klíčová funkce, Významná role, Dodatečné zařízení, Nový standard, Důležitá role, Klíčová role, Digitální platforma, Osobní klíč, Integrovaná technologie


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky