Společnosti PriceWaterhouseCoopers a CA vytvořily alianci

12. prosince 2005
Digitální video: Jakou zvolit kameru
Praha, 12. prosince 2005 – Společnosti PricewaterhouseCoopers LLP a CA (NYSE: CA) oznámily uzavření dohody, která má firmám pomoci optimalizovat využívání prostředků IT v jejich organizacích. Strategický přístup společnosti PricewaterhouseCoopers ke zvyšování výkonnosti a hodnoty IT oddělení v kombinaci se špičkovým softwarem CA pro správu podnikových systémů pomůže organizacím získat větší podnikatelskou hodnotu z informačních technologií a poskytovat služby IT s nižšími náklady.
Společnosti PriceWaterhouseCoopers a CA vytvořily alianci

„Vzhledem k tomu, že byznys tolik závisí na prostředcích IT a napjaté rozpočty zároveň vyžadují jejich maximálně efektivní řízení, je nezbytné, aby společnosti přesně věděly, za co byly vynaloženy prostředky na hardware a software a kde byly nakoupené prostředky nasazeny," řekl Lokesh Jindal, viceprezident CA pro optimalizaci podnikových služeb. „Spolupráce PricewaterhouseCoopers a CA umožní manažerům optimalizovat prostředky IT a prostřednictvím lepšího finančního a provozního přehledu přijímat lepší rozhodnutí.“

 

Společnost PricewaterhouseCoopers na základě svých zkušeností z mnoha implementací řešení správy majetku IT (IT Asset Management, ITAM) vyvinula propracovanou metodiku. Ta řeší celou řadu aspektů správy prostředků včetně zabezpečení, kontinuity provozu, norem, automatizace procesů a správy smluv. Metodika například vynucuje zásady zabezpečení tím, že pomáhá zajistit správnou likvidaci informačních systémů na konci jejich užitečné životnosti, aby byly ochráněny citlivé podnikové informace, jež se v nich nacházejí.

 

Řešení CA pro správu majetku IT umožňují organizacím inteligentně spravovat celý životní cyklus majetku od nákupu a uvedení do provozu přes údržbu až po likvidaci. Automatizují všechny klíčové procesy správy majetku včetně vyhledávání a inventarizace prostředků, správy kontraktů a financí a sladění vyhledaných prostředků s vlastněnými prostředky podle záznamů. Prostřednictvím integrace s řešeními CA pro správu služeb pomáhají IT oddělením zkvalitňovat služby poskytované jejich podnikům.

 

„S tím jak si společnosti osvojují filozofii řízení IT jako samostatné firmy, je nutnost efektivního rozhodování naprosto evidentní,“ řekl Carl Tudor, ředitel poradenských služeb společnosti PricewaterhouseCoopers. „Program ITAM je základním předpokladem efektivního rozhodování pro optimalizaci využití podnikových prostředků IT. Společnosti se starají nejen o to, aby efektivně nakládaly s financemi. Zajímají se také o rizika, kterým čelí z hlediska své pověsti a právní odpovědnosti v oblasti dodržování licenčních smluv na software, a vědí, že na ochranu svých prostředků IT musí mít efektivní zabezpečení.“ 

O společnosti PricewaterhouseCoopers

Společnost PricewaterhouseCoopers (www.pwc.com) poskytuje auditorské, daňové a poradenské služby veřejným i soukromým organizacím v různých průmyslových odvětvích. Spojení znalostí, zkušeností a nápadů více než 120 000 pracovníků ve 144 zemích jí umožňuje získávat důvěru veřejnosti a zvyšovat hodnotu podnikání pro klienty a jejich vlastníky. Pod názvem PricewaterhouseCoopers se rozumí síť členských firem společnosti PricewaterhouseCoopers International Limited, z nichž každá je samostatnou a nezávislou právnickou osobou.

 

O společnosti CA

CA (NYSE: CA), jedna z největších společností v oblasti softwaru pro správu informačních technologií (IT), je dodavatelem softwaru a služeb pro řízení a správu podnikové IT infrastruktury zejména s ohledem na komplexní bezpečnost, zálohování a dostupnost dat a podporu řízení životního cyklu. Sjednocuje a zjednodušuje správu celopodnikové IT infrastruktury. Společnost CA byla založena v roce 1976 a má sídlo v Islandii ve státě New York a slouží zákazníkům ve více než 140 zemích. Více informací naleznete na  http://ca.com nebo http://ca.com/offices/czechslovak/.

Témata článku: Software, Samostatná služba

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje