Společnosti Palm a Microsoft se spojily, aby zákazníkům nabídly Palm s Windows Mobile

První se na trhu objeví nový smartphone Treo, který bude prodávat společnost Verizon Wireless.
Společnosti Palm a Microsoft se spojily, aby zákazníkům nabídly Palm s Windows Mobile

San Francisco, 26. září 2005 – Průkopníci v oblasti mobilních počítačů a softwaru, společnosti Palm, Inc. (Nasdaq: PALM) a Microsoft Corp. (Nasdaq: MSFT) dnes oznámili zahájení strategické spolupráce vedoucí ke zvýšení podílu na rostoucím trhu se smartphony a uvedení nového výrobku pro mobilní pracovníky. Palm získal licenci na operační systém Microsoft(R) Windows Mobile(R) pro nový výrobek v rozšiřující se řadě smartphonů Treo(TM). Zařízení bude dostupné u provozovatele bezdrátové sítě, společnosti Verizon Wireless. Zpráva byla novinářům oznámena během tiskové konference s Edem Colliganem, prezidentem a ředitelem společnosti Palm, Inc.; Billem Gatesem, předsedou představenstva a hlavním softwarovým architektem společnosti Microsoft Corp.; a Dennym Striglem, prezidentem a ředitelem Verizon Wireless.

 

Zákazníci mohou od vzniklé spolupráce očekávat více možností. Jde o snahu poskytnout mobilním profesionálům jeden z nejinovativnějších smartphonů na světě s jejich oblíbeným softwarovým řešením. Smartphony Treo kombinují zkušenosti společnosti Palm v oblasti kapesních počítačů s plně vybaveným mobilním telefonem, emailem, instantním messengerem, přístupem na internet(1), a organizačním softwarem v atraktivním a kompaktním designu. Nový smartphone Treo využívá předností platformy Windows Mobile 5.0 v mnoha směrech a nabízí Outlook Mobile, Office Mobile a Internet Explorer Mobile a stejně tak přímý přístup k Exchange Server 2003 pro mobilní přístup k informacím.(2) Nový smartphone Treo bude nabízen v rámci služeb Verizon Wireless BroadbandAccess, největší širokopásmové bezdrátové sítě ve Spojených státech. Verizon Wireless očekává, že nový smartphone Treo bude dostupný začátkem roku 2006.

 

“Již dlouho věříme, že budoucností osobních počítačů je mobilní komunikace a naše spolupráce se společností Microsoft je historickým krokem, jak tuto vizi zprostředkovat širokému trhu,“ řekl Colligan. “Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci poznají odlišný smartphone, který bude spojovat naší hlavní devizu, kterou je snadná ovladatelnost s flexibilním a robustním operačním systémem Windows Mobile společnosti Microsoft. Jako první společnost pro spolupráci jsme si vybrali Verizon Wireless a to hlavně díky její vysokorychlostní bezdrátové síti a zvyšujícímu se počtu měst s BroadbandAccess.“

 

“Toto je významná aliance, která umožní společnostem setrvat na špičce díky jejich konkurenčním schopnostem,” řekl Bill Gates. “Poptávka po mobilním přístupu k informacím stále roste a společnosti požadují cenově výhodné a dostupné řešení. Jsme nadšeni z toho, že se můžeme spojit se společnostmi Palm a Verizon Wireless, a poskytnout tak skvělé řešení WIndows Mobile, které pracovníkům umožňuje získávat důležité informace mimo kancelář.“

 

Smartphone Treo, založený na operačním systému Windows Mobile, je CDMA telefon určený pro americký trh, který využívá službu BroadbandAccess společnosti Verizon Wireless na síti EV-DO s průměrnou rychlostí stahování 400-700 kilobitů za sekundu. V současné době má asi polovina amerického obyvatelstva ve více než 84 městských aglomeracích a na stovkách letišť po celých USA možnost stahovat data rychlostí srovnatelnou s DSL nebo s kabelovým připojením. Verizon Wireless od podzimu 2003 neustále rozšiřuje dostupnost své služby BroadbandAccess.

 

“Nový Treo smartphone, který funguje na Windows Mobile, ještě více upozorní  uživatele na rychlost a výkonnost naší služby BroadbandAccess,” říká Strigl. “Treo umožní rychlé stahování emailů a příloh, stejně jako snadný přístup k citlivým obchodním informacím, což pro společnosti znamená skvělou návratnost jejich investice. Silné partnerství se společnostmi Microsoft a Palm zaručí našim zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu.”

 

Nový Treo smartphone je opatřen procesorem Intel a doplní tak rodinu populárních a  oceňovaných telefonů řady Treo smartphone, Treo 600 a Treo 650, které dnes nabízí Verizon Wireless svým zákazníkům. Smartohony Treo 600 a Treo 650 jsou dostupné i na českém trhu.

 

Palm s Windows Mobile – nový zážitek

 

Během tiskové konference předvedly společnosti operační systém Windows Mobile na zařízení od společnosti Palm. Návštěvníci konference tak měli možnost vidět vzorek harwarového designu společnosti Palm s bohatou softwarovou výbavou.

 

V nabídce jsou tyto funkce:

 

·        Možnost kontaktovat kohokoli přímo z Today Screen a vybírat mezi osobními, pracovními a mobilními čísly, nebo zvolit email či SMS. Po zadání pouhých dvou písmen může zákazník najít záznam v tisících kontaktů;

·        Možnost kontaktovat nejčastěji volané osoby prostřednictvím výběru z fotografií na Today Screen;

·        Možnost odmítnout hovor zasláním přátelské SMS, která signalizuje “na schůzi” nebo “porada se šéfem” namísto ignorování hovoru;

·        Přetáčet, mazat nebo se rychle posunout v hlasovém záznamníku pomocí známých ikon na displeji.

 

Detaily produktu budou zveřejněny na počátku roku 2006 při jeho uvedení na trh. Společnost Palm naznačila, že GSM Treo smartphone využívající Windows Mobile nebude na trhu dříve než ve druhé polovině roku 2006.

 

O společnosti Palm, Inc.


Palm, Inc. - vedoucí společnost v oblasti mobilních komunikačních řešení – poskytuje zařízení, která umožňují lidem přistupovat a sdílet důležité informace. Mezi produkty určené pro zákazníky, mobilní profesionály a podniky patří kapesní počítače Palm(R), smartphony Palm Treo(R), mobilní manažery Palm LifeDrive(TM), software, služby a příslušenství.


Produkty Palm jsou prodávány prostřednictvím internetových malo- i velkobchodních partnerů a bezdrátových operátorů po celém světě, dále dostupné obchody Palm a Palm online naleznete na (http://store.palmOne.com/)


Více informací o společnosti Palm je na adrese http://www.palmOne.com.

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft byla založena v roce 1975 (Nasdaq “MSFT”) a je vedoucí světovou společností poskytující software, služby a řešení, která napomáhají lidem a společnostem realizovat jejich potenciál.

 

O společnosti Verizon Wireless

Verizon Wireless vlastní a provozuje nejspolehlivější bezdrátovou síť v USA, která obsluhuje 47,4 milionů hlasových a datových zákazníků. Sídlo společnosti se nachází v Bedminster, NJ. Společnost Verizon Wireless  je společným podnikem Verizon Communications (NYSE: VZ) a Vodafone (NYSE a LSE: VOD). Více informací naleznete na: www.verizonwireless.com. Bližší informace naleznete prostřednictvím Verizon Wireless Multimedia Library na: www.verizonwireless.com/multimedia.

Témata článku: Microsoft, Windows, Wireless, Dostupná síť, Mobilní telefony s windows 10, USA Today, Dostupná informace, Mobilní Windows, Windows Mobile, Historický telefon, Skvělé řešení, Volaná zpráva

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje